Anthony Hopkins znovu exceluje - nový Král Lear se představuje v prvním traileru

Anthony Hopkins znovu exceluje - nový Král Lear se představuje v prvním traileru 2 obrázky v galerii
Král Lear | Foto: BBC Two
Další adaptace tragédie Williama Shakespearea míří na Amazon PrimeVideo v režii Richarda Eyreho (Garderobiér). A jak už to s klasikou v posledních letech bývá, mění se pozadí hry a slavný příběh je zasazen do fiktivní budoucnosti.

Králi Learovi (Anthony Hopkins) je 80 let a právě se rozhodl rozdělit své království mezi své tři dcery Goneril (Emma Thomspon), Regan (Emily Watson) a Cordelii (Florence Pugh) podle toho, jak ho má která ráda. Cordelia ale neví, jak lásku k otci vyjádřit a je vyhnána. Goneril a Regan získají svou vytouženou moc a otce vyženou ze svých domovů. Ve stejnou dobu jeho premiéra Gloucestera (Jim Broadbent) zradí vlastní syn Edmund (John MacMillan) a jeho druhý syn Edgar (Andrew Scott) se musí skrývat. Lear začíná bláznit, Gloucester je oslepen. Království i rodina se řítí do chaosu a války. Lear a Cordelia se nakonec opět setkají a na chvíli zavládne láska a mír, tragédie se ale blíží...

Ačkoli je doba, do níž je Shakespeareova tragédie zasazena změněna, čeká na diváky dílo s původním textem slavného barda. V dalších rolích se představí Jim Carter, Tobias Menzies a Christopher Eccleston.

Prime Video uvede očekávaného Krále Leara do své videotéky 28. září.

Král Lear | Foto: BBC Two
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články