5.12.2017, 17:00

Rozbor traileru na Avengers: Infinity War aneb Fanouškovské teorie

Rozbor traileru na Avengers: Infinity War aneb Fanouškovské teorie
Avengers: Infinity War / Trailer

Před pár dny vyšel první trailer na dlouho očekávaný blockbuster Avengers: Infinity War (2017) a internet se plní fantazírováním fanoušků a interpretacemi jednotlivých scén. Jako věrní zastánci komiksu se nemůžeme držet zpátky a podělíme se s vámi (nejen) o naše domněnky a spekulace.

Avengers: Infinity War: Trailer

Teorie

Následující text obsahuje různé fanouškovské fikce. Nejdříve předložíme scénu z ukázky, kterou poté okomentujeme.

Úvodní záběr zřejmě zabírá planetu Xandar. Tu si znalci spojí s prvními Strážci Galaxie (2014), kde posloužila jako bojiště pro finální bitvu proti Ronanovi. Po porážce Ronana Strážci Galaxie získají kámen síly (ten fialový), který předají sboru intergalaktických fízlů Nova Corps sídlících právě na Xandaru. V druhé části traileru však Thanos vlastní již kámen prostoru (asi dar od Lokiho) i síly (Nova Corps kámen neuchránili).

Na první pohled vcelku nic zajímavého, zdání ale může klamat. Na internetu se rojí dohady o tom, zda je ruka, kterou Stark třímá u úst, opravdu jeho. Vážnost momentu by mohla odpovídat tragické smrti někoho z blízkých – frekventovanými odpověďmi bývá Captain America nebo Pepper Potsová. Pokud se zaměříme na pozadí, dá se odhadnout, že se Stark nenachází na Zemi, nýbrž na Xandaru.

Na fotce vidíme Visiona v lidské podobě hledícího na Scarlet Witch. Není příliš jasné, jak této formy dosáhl, ale naskýtají se dvě logické možnosti. Může se pouze jednat o přelud vytvořený Scarlet Witch, nebo stejně jako v komiksech Vision využil svých schopností ke změně vzhledu.

Tony Stark a v pozadí Doctor Strange, Wong a Bruce Banner. Pozornost si žádá obloukový reaktor na Starkově hrudi. Iron Man 3 (2013) totiž končí chirurgickým vyoperováním šrapnelu a Stark nadále reaktor nepotřebuje. Odůvodnění jsme samozřejmě vyhledali v komiksech, kde reaktor slouží jako část pokročilého modelu obleku.

Tato verze je tvořena kromě reaktoru především nanoboty, jež má uloženy v krevním oběhu a díky nimž jeho tělo samotné slouží jako oblek. Výraz „Tony Stark je Iron Man“ by potom byl zcela doslovný.

První fotka znázorňuje Thora držícího ohromnou konstrukci. Možná se snaží uzavřít portál vytvořený Thanosem, lákavější variantou je ovšem pokus o vytvoření nového kladiva. Masivní konstrukce by potom mohla sloužit k roztříštění hvězdy, která poslouží jako materiál k výrobě.

Očekáváme, že se Thor kladiva dočká, utvrzuje nás v tom také concept art, kde lze část kladiva vidět.

Měli jsme možnost také zahlédnout novou verzi Hulkbusteru. I v tomto případě jsme na pochybách. Tony Stark se podle záběrů z traileru bude nacházet v New Yorku a možná také na Xandaru. Neexistuje ovšem jediná zmínka o tom, že by se měl účastnit souboje ve Wakandě. Proto jsme došli k šílené ideji, že by v obleku mohl řádit Bruce Banner.

Někteří tak usuzují také proto, že prý i samotné přistání (viz trailer) působí těžkopádně, z čehož vyplývá, že v obleku nejspíš není Tony Stark.

Přibližně v polovině traileru slyšíme Black Panthera chrlit pokyny: „… A tomuhle chlapovi sežeňte štít.“ Zjevně odkazuje na Kapitána Ameriku, který v Občanské válce odevzdal štít Tonymu. Jak vidíme na fotce, zřejmě za něj našel náhradu v podobě nátepníků, pravděpodobně vyrobených z Vibrania (stejně jako štít). Buď je toto jediná podoba nátepníků, nebo se budou moct transformovat do tvaru štítů.

Premiéra Avengers: Infinity War je naplánovaná na 3. května 2018, což je děsuplně daleko. Do té doby můžeme polemizovat nad tím, zda se vyplní predikce a jeden (či více) z našich oblíbenců odejde na dovču (umře). Uveďte v diskusi pod článkem své vlastní postřehy či tipy, kam budou spět osudy našich hrdinů.

PS: Děkuji za pomoc bráchovi Adamovi Stiborovi při tvorbě tohoto článku.

-
-

Související články:

Marvel stojí za "prd" a nikdy bych s ním nepracoval... Aneb které celebrity nemohou tomuto studiu přijít na jméno

V současné době se o ničem jiném nemluví. Avengers: Infinty War (2018) hýbou světem filmu a s nimi samozřejmě i jejich tvůrce – studio Marvel. Jeho práci...

Avengers: Infinity War to nekončí aneb Na jaké marvelovky ještě letos můžete vyrazit?

Marvel to do nás solidně hustí. Po nedávném a úspěšném Thorovi: Ragnarok (2017) a Black Pantherovi (2018) nás už tento čtvrtek čeká první část velkolepého...

Smutná zpráva pro fanoušky představitele Kapitána Ameriky. Co s ním bude po třetích Avengerech?

Bohužel už je oficiální, že talentovaný Chris Evans již velice brzy opustí populární marvelovský universe a dost pravděpodobně se už nevrátí. Co ho k tomu...

Podprahové signály v praxi aneb Jak si filmaři pohrávají s naším (pod)vědomím

Manipulace se spotřebiteli je odedávna naprosto běžný rys. Moderní společnost ovšem přichází se stále rafinovanějšími metodami jak sugestivně zapůsobit na...

Avengers: Infinity War: Dabovaný trailer a nové fotky, kde nechybí puberťák Groot

K marvelovkám v českých kinech jednoznačně patří český dabing. Přeci jen jde o zábavu pro celou rodinu a distributor chce snímek nabídnout opravdu všem.

Avengers: Infinity War: Kde se sakra fláká Hawkeye?

Pokud jste viděli trailery k Avengers: Infinity War (a jen pro legraci pracujme s myšlenkou, že ano), pak vám jistě neušlo, že v nich není ostrostřelec Hawkeye.

Marvel překvapuje - nový trailer na Avengers: Infinity War téměř vynechává akci

Marvel sliboval, Marvel splnil. Před odstartováním víkendu jsem se měli dočkat zbrusu nového traileru na Avengers: Infinity War. Fanoušci se netěšili zbytečně.

Budoucnost superhrdinské smetánky pod křídly Disney

O monstrózní akvizici, kdy studio Disney skoupilo 20th Century Fox, vás před několika dny informoval kolega Tomáš Chvála. My si dnes představíme...

Z Black Widow je blondýnka, Thor má zpět kladivo a mnohem víc v exkluzivním focení pro Vanity Fair!

Avengers slaví kulatých 10 let, což je dostatečný důvod k tomu, aby se všichni, kdo se podílí nebo podíleli na jejich vzniku, sešli a nafotili něco...

Geekovská příručka k Avengers: Infinity War. Kameny nekonečna, týmy a vývoj postav

Před pár dny vyšel první trailer na dlouho očekávaný blockbuster Avengers: Infinity War (2018) a internet se plní fantazírováním fanoušků a interpretacemi...

Ankety

Kdo je nejlepší bojovník ve Hře o trůny?
 • Barristan Selmy
 • Oberyn Martell
 • Brienne z Tarthu
 • Jaime Lannister
 • Jon Snow
 • Bronn
 • Arthur Dayne
 • Robert Baratheon
 • Rhaegar Targaryan
 • Sandor Clegane ,,Ohař"
 • Gregor Clegane ,,Hora"
 • Syrio Forel
více k tématu:
Kdo je nejlepší bojovník ve Hře o trůny?
Jaký je Váš nejoblíbenější film s Predátorem?
 • Predátor (1987)
 • Predátor 2 (1990)
 • Predátoři (2010)
 • Predátor: Evoluce (2018)
 • Vetřelec vs. Predátor (2004)
 • Vetřelci vs Predátor 2 (2007)
více k tématu:
Predátor: Hodnoceno od nejlepšího dílu po nejhorší
Nejlepší herní adaptace Uwe Bolla?
 • House of the Dead
 • Sám v temnotě (Alone in the Dark)
 • BloodRayne
 • Ve jménu krále (Dungeon Siege)
 • Postal
 • Far Cry
více k tématu:
Mlátil kritiky, vysmál se Tarantinovi a označil se za génia. Nyní o "nejhorším režisérovi všech dob" vznikl dokument

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: