Aktuálně

4.8.2017 /11:00/

Filmovým vesmírům se nedaří - budoucnost Transformers a monster je nejistá

Filmovým vesmírům se nedaří - budoucnost Transformers a monster je nejistá

Poté, co Marvel úspěšně vybudoval svůj vesmír propojených komiksových filmů, se spustila lavina podobných projektů. A ne, že to zafungovalo jednou opravdu neznamená, že se hned diváci posadí na zadek a budou nadšeně nabíhat do kina na každou blbost, protože "se připravuje dalších pět pokračování".

Téhle myšlence jsme se již před pár dny věnovali v tématu Desítka filmů, které letos slabými tržbami zavařily plánovaným pokračováním. Dnes si shrneme konkrétní důsledky, tedy to, co se reálně děje okolo plánovaného filmového vesmíru Dark Universe, který měla letos nakopnout k výšinám Mumie s Tomem Cruisem a jak to vypadá s budoucností série Transformers (kde se také již nějakou dobu připravuje hned několik dalších filmů).

V případě Transformers jsou ty plány o něco starší, takže napřed k nim. Již dva roky zpátky (před uvedením pětky) mělo studio jasno, že sérii rozšíří minimálně o čtyři pokračování a několik spin-offů. Producenti za tím účelem zapřáhli oscarového Akivu Goldsmana, aby pod jeho vedením početná skupinka scenáristů dala dohromady koncepty pro další filmy. Nyní už to neplatí. Propad Posledního rytíře zapříčinil, že je Goldsman oficiálně od odvolán a na žádném dalším transformeřím filmu se podílet nebude.

Oficiální zpráva mluví o tom, že za jeho odchodem stojí vytíženost, kdy mimo jiné Goldsmana zaměstnává připravovaný seriál Stark Trek: Discovery.

Což je výborný oslí můstek k Dark Universe, sérii propojených monster filmů, které měl naopak dávat dohromady Alex Kurtzman. Ten totiž shodou okolností také na Discovery maká. Kurtzman Mumii napsal, odrežíroval a jako hlavní kreativní síla se měl postarat o to, aby se do kin podívali i Frankenstein s Javierem Bardemem, Neviditelný muž namaskovaného Johnnyho Deppa, Frankensteinova nevěsta s Angelinou Jolie a Vlkodlaka v podání Dwayna Johnsona. Jenže Mumie v Americe moc nevydělala a Kurtzman v nedávném rozhovoru trpce přiznal, že vůbec neví, jestli bude na sérii dělat dál. Není se čemu divit. V Universalu vkládali do Mumie velké naděje a nebýt slušných mimoamerických tržeb, šlo by o jasný propadák.

Monstra a roboti tak víceméně stojí znovu na začátku a budou se hledat lidé, kteří by sériím dodali pevný tvar a hlavně nějakou kvalitu. Což by neměl být zas takový problém, protože - upřímně - laťka není nasazena nijak vysoko.

-
-

Čtěte dál:

Co před 10 lety říkali kritici na první díl Transformers?

Od premiéry prvního dílu série Transformers uteklo letos kulatých deset let. Z recenzí posledních dílů se může zdát, že česká kritika megalomanství...

Recenze: Transformers: Poslední rytíř

Série Transformers vstupuje do dalšího kola a jakkoli má své světlejší chvilky, většinu času se značka opět točí na místě a s téměř sadomasochistickou...

Dark Universe přidává na seznam svých plánovaných filmů další tři monstra

Mumie je za dveřmi a v Universalu správně pochopili to, že jestli má jejich vznikající hororový vesmír někoho zajímat, nesmí se bát plánovat dopředu.

Dark Universe: Dwayne Johnson jako Vlkodlak a Angelina Jolie coby Frankensteinova nevěsta

V Universalu mají s Dark Universe velké plány a nechtějí nic ponechat náhodě. Do svého hororového filmového vesmíru proto angažují jednu hvězdou za druhou.

Série Transformers se rozroste minimálně o další 4 pokračování

Ve studiu Paramount již nějakou dobu řeší, co bude se sérii Transformers dál. Ne že by jí snad hrozil konec. Navzdory uvadající kvalitě vydělá každý film o...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: