Premiéry a tržby

10.7.2017 /16:45/

CZ tržby: Peter Parker se utkal s Gruem a Mimoni. Jak to dopadlo?

První červencový víkend patřil fanouškům omlazeného Spider-Mana ve filmu Homecoming a příznivcům animáku Já, padouch 3 (2017), respektive Mimoňů. Oba snímky si to rozdaly o prvenství tuzemského žebříčku návštěvnosti a tržeb. Kdo se smál naposled?

Peter Parker aka Spider-Man v očekávaném blockbusteru Homecoming. Pavoučí muž se přidal do marvelovské stáje, v novince (druhém reebotu) se vrátil do teenagerských let a recenzenty i diváky to po masivní vlně komiksových děl baví. Spider-Man: Homecoming opanoval 135 tuzemských kin a v souboji s Já, padouchem 3 vyšel vítězně.

Spider-Man: Homecoming

Na nejnovějšího Spider-Mana vyrazilo 50.452 diváků, kteří v pokladnách nechali 7,64 milionů korun. "Pavouček" jasně překonal letošní komiksovky Strážci Galaxie vol. 2 i Wonder Woman, ale v bitvě s Mimoni a třetím "padouchem" měl namále. O premiérovém víkendu měl pouze o 1.722 diváků víc, finanční náskok měl pouhých 663 tisíc korun. K dobru měl 40 kin.

Spider-Man: Homecoming nicméně zaválel v domovských Spojených státech. Film s rozpočtem 175 milionů dolarů v USA utržil o premiérovém víkendu 117 mega. Společnost Sony na to šla fikaně, spojila se s Marvelem, zahrnula pavoučího muže do jejich populárního (a výdělečného) universa a úspěch se dostavil. Nejen u diváků, ale též recenzentů.

Já, padouch 3

Druhá příčka tuzemského žebříčku patří animáku Já, padouch 3, který se oproti premiérovému víkendu propadl téměř o 70 procent. Snímek s oblíbenými Mimoni běžel v 95 kinech, přišlo na něj 48.730 diváků a tržby činily téměř 7 milionů korun. Za necelé dva týdny od premiéry má animák na kontě přes 266 tisíc platících a 37,5 milionů korun. Prostě fenomén. Celosvětově má snímek s rozpočtem 80 milionů dolarů na kontě 447 mega. Stačilo mu na to 11 dnů!

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Sedmý víkend se mezi nejúspěšnějšími drží další blockbusterový návrat, Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017). Vlna zájmu oproti předchozímu víkendu opadla o více než 50 procent, ale i tak to stačilo na třetí místo. Do 53 kin na dobrodružství Jacka Sparrowa vyrazilo 10.135 diváků, kteří za vstupenky utratili 1,46 milionů korun. Bilance za měsíc a půl uvádí, že projekci navštívilo téměř 479 tisíc diváků a tržby činily přes 70 milionů korun. Jde s přehledem o komerčně i divácky nejúspěšnější titul aktuálního žebříčku Top 20. Jeden z nejdražších filmů historie (odhadovaný rozpočet činí 350 milionů dolarů) celosvětově utržil přes 734 milionů dolarů. Dosáhne na miliardu?

V utajení

Druhá čtvrteční premiéra, špionážní thriller V utajení (2017), skončila až šestá. Hvězdně obsazený snímek doplatil na nepříliš zajímavé téma. A u diváků to nespravil ani fakt, že se film částečně natáčel v České republice. Noomi Rapace a spol. vidělo v 67 kinech 3.202 diváků. V pokladnách nechali 475 tisíc korun. Na statistiky ze světa si budeme muset počkat do pondělí 4. září. V USA startuje v pátek prvního.

Aktuální žebříček TOP 20 tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

US tržby: Spider-Man se vrátil domů a ulovil pořádný balík peněz

V Sony si dlouhodobě nevěděli se Spider-Manem rady a tak udělali to nejrozumnější, co se nabízelo - předali pavoučka zpátky domovskému Marvelu, aby ho...

Spider-Manovi je 55 let! SOUTĚŽTE o tématické ceny k novince Homecoming

Od doby, kdy si Peter Parker poprvé nasadil svou pavučinovou masku a probudil superschopnosti, uplynulo pět a půl dekády. Spider-Man se prvně objevil v...

Recenze: Spider-Man: Homecoming

A máme tu další reboot další comicsové série. I když, tentokrát je to trochu složitější, a trochu lépe promyšlené, než posledně.

Recenze: Já, padouch 3 - další vydařená dávka kulometných vtípků a mimoňů

Tentokrát je všechno úplně jiné, protože... Gru má bratra! A jmenuje se Dru. A má vlasy!!!

Recenze: Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Dvacetiletý syn Willa Turnera chce získat Poseidonův trojzubec, aby zrušil otcovu kletbu. Fešná emancipovaná astroložka (Kaya Scodelariová) chce odhalit...

Ankety

V jaké roli byste Leonarda DiCapria viděli raději?
  • Stan Lee
  • Joker
více k tématu:
Leonardo DiCaprio jako král komiksu Stan Lee, nebo jako šílený Joker?
Líbil by se vám Leonardo DiCaprio jako představitel Jokera?
  • Ano
  • Ne
více k tématu:
Tohle není "džouk". Novým Jokerem by se mohl stát Leonardo DiCaprio!
Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
  • Critters
  • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Těžko říct.
  • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: