15.3.2016, 15:00

CZ a US tržby: Rudý kapitán má smůlu, diváci chtějí trávit čas v městě zvířat

Lukáš je pořád na dovolené, takže si i druhý týden užiji kolečko CZ/US tržby v jednom společném článku. Na prvních místech není o čem psát. Jak u nás, tak v Americe vládne animák Zootropolis: Město zvířat (celosvětově už má na kontě 438 milionů dolarů, což je po dvou týdnech opravdu obdivuhodný výsledek).

V amerických kinech se nejlépe o víkendu uvedla novinka Ulice Cloverfield 10, což je velmi volný spin-off hitu Monstrum (v originále Cloverfield). Kritici si snímek vyloženě zamilovali a momentálně má na Rottentomatoes 90%, přičemž nejvíce velebené je napětí a herecké výkony. Samotné napojení na Monstrum paradoxně tolik nadšení nesdílí, jde ale o malou pihu na kráse. Snímek otevřel na druhém místě za 24 milionů dolarů, což určitě není špatné číslo (dvakrát tolik, když vezmeme v potaz, že pár týdnů zpátky nikdo ani netušil, že Ulice Cloverfield 10 vůbec existuje). Z tohohle bude trvalka.

Ulice Cloverfield 10

To bylo to jediné, co se v zámoří o víkendu uchytilo. Ostatní novinky paběrkovaly. Černošská komedie The Perfect Match nezaujala diváky ani kritiky a skončila se 4 miliony šestá. Na sedmičce debutoval sedmiletý Ježíš v dramatu The Young Messiah, který se v rámci známek nedokázal vymanit z průměru, takže se malému otvíráku nedá moc divit. A až osmý skončil se 3 miliony Grimsby, nový šílenec v podání Sachy Barona Cohena, z něhož hit rozhodně nebude. Pro Cohena jde o největší komediální propadák, co zatím natočil a je otázkou, jestli ho nyní producenti nebudou držet víc zkrátka.

Česká kina měla nádech předpremiér. Hned 2 filmy se uvedly dříve, než by měly. Nový díl Divergence to dokonce zvládl ještě před americkou premiérou. Na Zootropolis sice nestačil (o víkendu na něj vyrazilo dalších 42 tisíc diváků), pořád ale Aliance (podtitul nejnovějšího dílu Divergence) úplně neutřela. 23 tisíc diváků není extra otvírák, ale jde o slušné číslo. Rozhodně výrazně lepší, než co předvedl nadějný Rudý kapitán. Přestože byla ambiciózní detektivka nasazena do 107 kin, nalákala jen 7 tisíc diváků a vydělala necelý milion. Tenhle film se divákům vážně prodat nepovedlo.

Série Divergence: Aliance | Foto: Freeman Entertainment CZ

To Kung Fu Panda 3 naopak na české diváky zafungovala a to i přesto, že vlastně ještě oficiálně v kinech být nemá. Premiéru má totiž až tenhle čtvrtek. Pár kin už ale film nasadilo v předpremiéře a snímek dokázal z 29 sálů urvat milion korun, přičemž na něj vyrazilo přes 8 tisíc diváků. To není vůbec špatná bilance. Film na druhou stranu pořád celosvětově moc nevydělává a finančně zůstává dalece za svými předchůdci. Čtyřka je proto stále nejistá.

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.
Pro americký žebříček tržeb naopak musíte kliknout ZDE.

-
-

Související články:

Dočkáme se Zootropolisu 2? Nejspíše ano, ale...

Snímek Zootropolis: Město zvířat sklízí úspěch. Ačkoli se kinem prohání i kung-fu panďák Po, se kterým soupeří o dětské publikum, vede si naprosto skvěle...

10. týden-kinopremiéry: Rudý kapitán si došlápne na Grimsbyho, Tris a Hitlera!

Minulý týden byl na premiéry štědrý a i tento víkend budete mít z čeho vybírat. Do kin míří hned šest novinek různých žánrů, aby si na své přišel každý.

Recenze: Grimsby - po Boratovi, Brunovi a diktátorovi přichází dementní fotbalový hooligan

Sebastian Butcher (Mark Strong) je elitní tajný agent MI6 s povolením zabíjet (vpodstatě James Bond). Od dětství se nesetkal se svým bratrem Nobbym...

CZ a US tržby: Diváci se s nadšením přestěhovali do Zootropolis: Město zvířat

Kolega Lukáš Král odjel na zaslouženou dovolenou a tak mám tu čest si tenhle týden napsat tržby jak českých, tak amerických kin. K mému štěstí v obou...

Recenze: Animák Zootropolis - Město zvířat má nápady a nebojí se je použít!

Zootropolis je hlavní město zvířat. Vedle sebe jsou zde naskládána všechna relevantní prostředí: džungle, sníh s ledničkami, poušť s radiátory, mini-město...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: