Recenze: Mládí - další zajímavý kousek od autora Velké nádhery

Recenze: Mládí - další zajímavý kousek od autora Velké nádhery 2 obrázky v galerii
V superluxusním horském hotelu / sanatoriu kdesi ve Švýcarských Alpách se - jako tradičně každé léto - znovu setkávají staří přátelé: Skladatel a dirigent (Michael Caine) a scenárista a režisér (Harvey Keitel). Zatímco Caine chce mít od celého světa pokoj a odmítá i nabídku koncertovat pro britskou královnu, Keitel se snaží spolu s pěti mladými hipsterskými scenáristy dokončit scénář svého nového filmu, který má završit jeho životní tvorbu.

K nim se připojí mladá hollywoodská hvězda (Paul Dano), Caineova dcera, kterou právě opustil Keitelův syn (Rachel Weiszová) a mnoho divných hotelových hostů. Ti všichni nějakým způsobem narušují idylické rozhovory obou starců o píchání zamlada a prostatě zastara.

Nový film Paola Sorrentina má těžko popsatelnou atmosféru, kterou si ovšem přiblížíte velmi snadno, pokud jste viděli jeho film Velká nádhera. Nejzásadnější rozdíly spočívají v tom, že film je v angličtině (tudíž z něj budete více mít, pokud vládnete tímto jazykem) a že má kromě mnoha a mnoha meditativních, pocitových a zcela WTF scén také něco, co se dá nazvat "zápletkou".

Jinak, zcela stejně jako u Velké nádhery, platí, že:

- Mnoho scén je audiovizuálně úžasných.
- Herci jsou bezchybní a nestydí se za full frontaly.
- U mnoha scén není úplně jasné, jestli to je Sorrentino myslí vážně, nebo jako parodii na artfilmy, ale příliš to nevadí, neboť to nenarušuje celkou WTF atmosféru filmu.

         - Vadí ovšem, že některé scény, jejichž záměr je od jejich počátku jasný, jsou zbytečně protahovány na dlouhé minuty téhož.

Trailer:

Film je dost dlouhý a v jeho poslední půlhodině je půl tuctu okamžiků, ve kterých by mohl krásně, působivě skončit. Ale neskončí.

A docela by mě zajímalo, jestli byl Caine nalíčený, nebo je v reálu opravdu už tak chatrný a na pokraji smrti...

Když se to všechno sečte, vychází mi, že Mládí je o trošičku lepší film, než Velká nádhera, především proto, že má zajímavější zápletku (respektive, na rozdíl od Velké nádhery v něm existuje nějaká zápletka). Ale pár procent mu musím strhnout za to, jak hodně Velkou nádheru kopíruje.

Hodnocení: 80%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

Ankety
Co říkáte na blížící se konec seriálu Ordinace v růžové zahradě?
To to trvalo!
Štve mě to, Ordinace neměla nikdy skončit!
Ono to pořád ještě běží?!
Ani nevím, že takový seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist