Dočkáme se konečně 28 měsíců poté?

Dočkáme se konečně 28 měsíců poté? 3 obrázky v galerii
Zkušený scenárista Alex Garland zaválel svým režijním debutem Ex Machina a momentálně si užívá zájem médií díky fantasticky hodnocené novince Anihilace. Gerland kdysi začínal u filmu zombie hitem 28 dní poté (2002), který si vysloužil pozici malého kultu.

Ač šlo o (nutně ovšem dodat, že přiznanou) vykrádačku Dne Triffidů, Garland se s tématem zombie apokalypsy vyrovnal dobře, nemluvě o skvělé režii Dannyho Boylea, který filmu dodal své tradiční úderné tempo. Snímek se v době svého vzniku musel vypořádat s tím, že byl (vyjma konce a flashbacků) celý točen na poloprofesionální kameru, aby působil autenticky, což tehdy ne všem divákům sedlo. O to moderněji však působí dnes, kdy je podobný styl díky found footage hororům naprosto běžným filmovým vizuálem.

Anihilace: Působivá sci-fi dělá v traileru z křehké Natalie Portman novou Ripleyovou! Anihilace: Působivá sci-fi dělá v traileru z křehké Natalie Portman novou Ripleyovou!

Scenárista Alex Garland nám udělal tři roky zpátky velkou radost svým režijním debutem Ex Machina. Nejenže v něm neselhal coby vypravěč, ale...

V roce 2007 vzniklo pokračování 28 týdnů poté, které možná první díl nepřekonalo, rozhodně se mu ale v mnoha ohledech dokázalo vyrovnat (geniální je především úvodní zoufalý útěk Roberta Carlylea).

Fanoušky přirozeně stále zajímá, jak to s případným třetím dílem vypadá. Garland na adresu dalšího pokračování uvedl před nějakou dobou následující: "Když jsme začali řešit Trainspotting 2, během konverzace přišel nápad pro 28 měsíců. Najednou mi vyskočil v hlavě. Probral jsem ho s Dannym Boylem a producentem Andrew Macdonaldem, ale současně jsem dodal, že na tom nechci dělat. Nechci v tom mít prsty a Andrew řekl 'Nech to na mě'. Takže na tom momentálně pracuje on." Současně ale před pár týdny fanouškům řekl, že si nemyslí, že na tohle pokračování kdy opravdu dojde.

Co vy na to, stojíte ještě o 28 měsíců poté? Já bych se jim nebránil.

28 dní poté | Foto: 2002 20th Century Fox
28 týdnů poté
Ankety
Půjdete do kina na Dunu?
Určitě, nemůžu se dočkat!
Ne, sci-fi mě nezajímají
Do kina nechodím, na filmy koukám jen doma
Co je to Duna?
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist