Deadpool (2016)

Deadpool (USA)
USA USA
108 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Thriller
Motto: Je tak cool, že kažej vool skončí vejpool

Obsah

:
Po celém světě mezi námi žijí nenápadní, stateční a skromní superhrdinové… a taky Deadpool, což je poněkud zvláštní a netradiční komiksový bourák ze více »« méně

Režie

:
Tim Miller (II)

Scénář

:
Rob Liefeld Fabian Nicieza Rhett Reese Paul Wernick

Herci

:
Ryan Reynolds Karan Soni Ed Skrein Michael Benyaer Stefan Kapicic ...
Premiéra: 11. 2. 2016
Distributor: CinemArt

Komentáře

znaků
 • (8791 bodů)
  10. 3. 2016 19:58
  90%
  0
  0
  headhunter

  EH! No podivnost, no, ne? :-)

 • (5920 bodů)
  15. 2. 2016 22:11
  5%
  2
  7
  Sheldon

  Jsou filmy dobré, špatné a pak je tu Deadpool, něco úplně nejhoršího, co jsem kdy v kině dosud viděl. Po dvaceti minutách jsem z kina odešel fakt naštvanej. Dementní dialogy, hlavní hrdina totální hovado a humor jak z pomocný školy. Tohle opravdu ne, Marvel si sáhl na pomyslné dno.

 • (4090 bodů)
  4. 5. 2016 14:17
  80%
  1
  0
  lamps

  Deadpool je fajn týpek. Potěšilo mě, jak si umí otevřeně a bez obalu utahovat ze schématicky jednorozměrných a neoriginálních příběhů marvelovského univerza nejen tím, že k nim často odkazuje verbálně a že on sám je ten poslední, komu by psychiatr napsal do posudku výrazy jako "super" nebo dokonce "hrdina", ale také tím, že jeho příběh je podávaný vtipně, na více časových rovinách, ale přesto soudržně a hlavně sympaticky. Scénář sice vystřílí nejvíc brutální rány hned ze začátku (a to nepočítám naprosto geniální úvodní titulkovou scénu) a motivy kolem Wilsonova přerodu v superhrdinu a následné nahánění padoucha zapadají do onoho většinou zesměšňovaného komiksového schématu asi více, než bylo zamýšleno, ale film dokáže pořád bavit, přestože překvapovat postupně přestane a divák už jen čeká, jakou hovadinu mistr Pool zase vypustí z huby. Akční sekvence jsou pak úžasně dravé, nápadité a nevypadají příliš uměle, love story je ok, ale možná trochu zbytečná, a o hercích snad jen to, že Ryan Reynolds to zmákl s přehledem a že ostatní představují v podstatě jen nadbytečné figurky v jeho mládeži nepřístupné extravagantní one-man-show. Spokojený určitě jsem, ale Strážci galaxie mě pobavili, navzdory odfláklejšímu příběhu, o něco více...

 • (3014 bodů)
  13. 2. 2016 17:35
  65%
  2
  1
  FilipusMuff

  Prostě takovej generickej film, kterej je dělanej přesně na míru dnešní 15-23 kategorii. No ale nemyslim si že toto by byl film o kterym by se mělo v budoucnu ještě nějak moc mluvit... /-/ Znova bych se na něj už asi nepodíval..

  • Tak akorát velká stopáž
  • Proplouvání mezi minulostí a přítomností.!! (u tohohoto filmu hodně zásadní +)
  • Pro mě ne moc dobře snesitelnej "seriálovej humor"
  • Moc jednoduchej děj
 • (2690 bodů)
  26. 2. 2016 11:02
  80%
  2
  0
  Ombak_Penari

  Deadpool není zdaleka první antihrdina, který jde proti standardům superhrdinských filmů. Ale dělá to nejlíp. Je schopný shazovat všechna zažitá klišé, zavedené postupy, charaktery i sám sebe a svého hereckého představitele. V tom spočívá celé kouzlo. Vtipů je ve filmu celá řada, ale jen některé fungují opravdu tak, jak tvůrci zamýšleli. Některé jsou naopak vyloženě pubertální až trapné či několikrát zbytečně opakované a zamrzí i takové, které byly velmi dobře myšlené, ale ne úplně přesně načasované a provedené (narážky na Star Wars či na vlastní herectví Ryana Reynoldse). Obecně tedy vtipnost není tak přesně trefená jako třeba u Strážců Galaxie, ale i tak je snímek prošpikován tolika povedenými kousky, že zvládá v pohodě bavit celou dobu a spolu s dobře zvoleným vypravěčským postupem krásně zakrývá i fakt, že příběhově je Deadpool úplně stejně jalový jako každý jiný superhrdinský flák.

 • (2568 bodů)
  17. 4. 2016 22:08
  75%
  0
  0
  HappyPiere

  Skvělá ukázka nového přístupu k propagaci filmů, která z jednorázový záležitosti udělala jeden z nejvýdělečnějších komiksových (mutantích) příběhů. Ale samotný film je opravdovým svěžím vánkem. Bohužel na mě úplně nefungovaly ty "úchylnější" vtipy, ale za to jsem si užíval bourání 4 stěny, popkulturní odkazy, povedený překlad a hlavně pořádně krvavou akci. Uvidíme, co s pokračováním udělá větší rozpočet a jestli forma nedostane přednost před nápady...

 • (2500 bodů)
  16. 3. 2016 20:38
  90%
  1
  0
  alexik789

  Ačkoli jsem toho od snímku příliš nečekala, byla jsem po odchodu z kina přímo nadšená. Už dlouho jsem se takto nebavila!

 • (2289 bodů)
  17. 3. 2016 00:22
  85%
  1
  0
  FiL44

  Přesně taková pecka jakou jsem čekal. Bavil jsem se dobře, přeso, že předlohu neznám. Spousta narážek na komiksové filmy potěšila

 • (2107 bodů)
  28. 3. 2016 03:00
  65%
  1
  0
  squirrelpool

  Předesílám, že nezastávám názor - film se musí předlohy držet zuby nehty.
  Tak nejprve kladné dojmy.
  Deadpool je rychlý, vtipný a hlavně tohle je v celku Deadpool. Je to skutečný Ukecaný žoldák. Kecá a kecá. Dělá narážky na všechno - filmy, komiksy, tvůrce, celebrity (hl. Hugo Jackman), i sám na sebe (postavu i herce). Bál jsem se jak si poradí se zhuštěním příběhu, už řadu let zaběhnutého hrdiny, do jednoho filmu. No povedlo se to docela dobře. Colossus a Negasonic jdou k Deadpoolvi, až překvapivě dobře. Co mě vážně potěšilo, a co jsem VÁŽNĚ nečekal bylo jednak použití Pool-O-Vision(scéna se zvířátky) a návštěva Boba. Pro nezasažené předlohou, ten Bob (chlapík ve výstroji, pracující pro Francise, kterého nezabil) není jen nějaký známý z Wadovi minulosti. V komiksu je to Deadpoolův kámoš, podobně jako Weasel, pracující pro Hydru(viz Captain America). A je to asi jediný člověk, který má Deadpoola rád. Další plus je Gina Carano. Jo souhlasím s Colossusem, je to fakt moc pěkná ženská.
  A teď co mi vadilo.
  Tak hlavně to jsou neustálé vtipy o sexu, které, až na pár výjimek nejsou moc k smíchu. Deadpool je samozřejmě trousí, ale čas od času. Potom je to téměř nepostřehnutelný rozdíl v osobnosti před a po proceduře. Ta by přeci měla být příčinou jeho bláznovství. Další věc je Ed Skrein, to je nic moc záporák. No a poslední věc je značná povrchnost příběhu. Dva zamilovaný(úplný magoři) a superhrdinská honba za pomstou. Může to mást, ale nic hlubšího v tom není. Škoda.

  P.S. Dolph Lundgren by mohl být fakt dobrý Cable.

 • (1852 bodů)
  21. 2. 2016 10:20
  85%
  4
  1
  rkotvald

  Deadpool splnil co si předsevzal. Servíruje naprosto nekompromisní, zábavnou a neskutečně nápaditou podívanou, která je jak věrná komiksové předloze, tak nezklame filmové fanoušky. Těch pár úkroků k šabloně pro superhrdinské originy je trochu rušivých, nicméně potřebných. I přes ně je ovšem filmový Deadpool jedna velká jízda od začátku do konce, která nezklame jak příznivce předlohy tak filmové diváky předlohou netknuté. Slušné herecké obsazení, skvělý scénář, výborná hudební stránka a film, který s rozpočtem zlomku toho co konkurence, zašlape spoustu z ní do země tak nekompromisním způsobem, že mu u toho ještě budete fandit. Zkrátka jedna velká radost, po které budete chtít přídavek.

 • (862 bodů)
  7. 4. 2016 22:05
  95%
  1
  0
  Innuendo

  Jsem zvědav co po tomhle bude následovat. Těším se na nový trend.

 • (738 bodů)
  27. 2. 2016 14:09
  15%
  0
  2
  batal

  totální šunt

 • (711 bodů)
  12. 2. 2016 21:39
  75%
  2
  0
  marie-kolarova

  Deadpool si umí sympaticky dělat legraci sám se sebe a ukazuje, že je rozumně nad věcí. Obsahuje i přiměřeně zvolenou romantickou linii. Není však ničím víc, než zábavným kouskem pro teanegry. Jednou nekorektní je fajn, opakovaně a za každou cenu, začíná být trochu nuda. Jakákoliv nekorektnost je v současné době vysoce ceněna, a sami uznáte, že pro muže s poněkud většími pupínky po celém těle, není vhodnější spolubydlící než postarší nevidomá černoška. A on jí s úlevou může říct, že slepá a nikoliv zrakově odlišná. Deadpool je lehce frackovitý a fajnově shazující vznešené kecy obalené do rádoby ideálů. Milé jsou také jeho vlastní komentáře dění na plátně.

 • (691 bodů)
  4. 3. 2016 10:44
  90%
  1
  1
  voleman

  Tak tohle se Marvelu opravdu povedlo. Jde o skvěle natočený film s obrovským nadhledem a spoustou skvělých hlášek. Díky Rkovému ratingu se ve filmu objevují věci, které právě ostatním komixárnám tolik chybí a právě tenhle film je na nich v podstatě postaven. Skvěle si utahuje ze sebe i ze všech vážněji laděných Marvelovek, které se mi v poslední době již zdají dost tuctové a všechny na jedno brdo. Deadpool, ale naštěstí přináší do těchto stojatých vod současných komixových adaptací onu potřebnou dávku dospělejší brutality i humoru. Velmi se mi také líbil způsob vyprávění příběhu, kdy vám do děje vstupuje hlavní protagonista, který si je vědom svého působení ve filmu, což je velmi originální a zábavné. Deadpool se tedy opravdu povedl a pro mě je to třeba mnohem lepší a zábavnější film než všechny Marvelovky z posledních tří let. Směle pak může konkurovat i svým způsobem podobnému Kick-Ass, který je ovšem v mnoha ohledech zas úplně jiný. 90%

 • (598 bodů)
  11. 2. 2016 15:01
  85%
  3
  2
  martin-kubista

  Na tenhle film jsem docela těšil a dostal jsem přesně to co jsem chtěl. Film je prošpikovaný vtipnými hláškami, odkazy na jiné film, postavy, herce. Hlavní hrdina se nebere vůbec vážně a má dost přisprostlej slovník :) Vlastně celý film je sice vtipný, ale humor je místy docela drsný včetně některých scén (fanoušci KickAss si přijdou na své :) ) Akce možná mohlo být trochu více, ale i tak jsem se celou dobu bavil a ani chvíli nenudil. Všem fanouškům komiksů můžu jen doporučit.

  • vtip
  • odkazy na jiné filmy, herce, postavy
  • trochu méně akce
 • (592 bodů)
  26. 4. 2016 19:01
  90%
  1
  1
  Punisher

  Nářez, bomba, pecka..už úvodní titulky napověděly, že nejde o žádnou přetvářku, přímo ukazují divákovi co mu film nabídne. A celej film je ve velmi poživatelný formě, na čemž se silně podepsala eRková přístupnost. Hlášky, humor, akce, žádná cenzura - to je to co člověk od tohoto filmu chce a taky to dostane.

  • hlášky
  • narážky
  • deadpool
  • efekty
  • (458 bodů)
   4. 3. 2016 11:11
   90%
   1
   1
   Kick077

   Velmi povedený komixový film, ve kterém si uměj udělat srandu nejenom ze sebe. Je to vyloženě oddechová záležitost, kde si má člověk jenom sednout, koukat a poslouchat. Hlavně nemyslet a nečekat na nějakou intelektuální zábavu. Je to prostě taková show na kterou se kvůli efektům a zvuku se rozhodně se vyplatí vyrazit do kina.

   • povedené zpracování pomocí dvou dějových linií, které se na konci protnou
   • (450 bodů)
    15. 2. 2016 09:50
    100%
    2
    3
    Senn

    Skvělý film, na který jsem se opravdu těšil, a prostě můžu jen doporučit. Jednoduchý děj, ale za to plný humoru, prostě Deadpool si nebere servítky a řekne co si myslí. Skvěle zakomponovaná hudba, která filmu dodává další vtip.

    • vtip
    • propojení x-meny
    • hudba
    • (424 bodů)
     2. 3. 2016 17:39
     85%
     1
     0
     machetetete

     Po tom, co nás neúnavná marketingová kampaň dlouhé měsíce lákala na "jiný druh superhdiny", se nemohu vyhnout zklamání z toho, že je první Deadpoolův celovečerák vlastně poměrně nenápaditý, krotký a konzervativní. Dobře se to projevuje například v (inscenačně nijak omračujících) akčních scénách, kde sice teče krev a sekají se končetiny, ale střih a volené úhly záběrů se snaží tyto brutální detaily co možná nejvíc zakrýt. Mám Deadpoola rád jako postavu, ale sorry, oproti Vaughnovým Kingsmanům zatím hraje alespoň o ligu níž - a to nejen co se týče kreativity a určité drzosti, s jakou si oba filmy pohrávají se žánrovými klišé a diváckým očekáváním.

    • (384 bodů)
     24. 3. 2016 18:53
     90%
     3
     1
     Tomas_313

     Reynolds konečně našel postavu, která má srovnatelně velké ego jako on sám a co je více než překvapivé, perfektně mu to sedí. Po nepříliš vydařeném ztvárnění Deadpoola v X-men Origins: Wolverine a tragickém Green Lanternovi se napotřetí vše vydařilo a největší marvelácký prasák ukázal, že má své podmanivé kouzlo. Otázka tedy zní: Jak se Deadpool odlišuje od ostatních filmů se superhrdiny ? Má odpověď: Nebere sebe ani své všemohoucí steroidové kamarády příliš vážně, čímž se rapidně liší od všeho minulého ( a zřejmě i budoucího ) týkajícího se štramáků v latexu. Je vulgární, v poměru se svými kolegy drsný, překypuje oplzlými vtipy a vlastně není ani hrdina. Přinesl na scénu přesný opak toho, co bylo doposud v těchto filmech viděno a navíc to udělal s noblesní grácií a ve správný čas. I přes nízký rozpočet a absenci mladšího obecenstva Deadpool získal nehynoucí slávu a dal světu, co sliboval. Rozhodně to bylo působivé, ale přece jenom musím ukojit své choutky a trochu si rýpnout. Snaha scénáristů vytvořit originální postavu vygradovala trochu opačným směrem než bylo zamýšleno. Je jednoduché předpovědět, že Captain America zase pronese nějakou tu přehnaně patriotickou hlášku a že Black Widow bude po dalším filmu zase na pár dní nejčastějším účastníkem snů mužského obecenstva. S Deadpoolem je to bohužel velmi podobné, po chvíli očekáváte neočekávané, vyhlížíte zvrácený vtípek za každým rohem a když je vám konečně naservírován na zlatém podnose, už to nějak není ono. Proč ale naříkat, z kina jsem si kromě použité stříkačky zastrčené v sedadle odnesl přesně to, o co jsem žádal a toužebně prosil. Spokojenost. 90%

    1 2 3 4 5 dalsi posledni
    84 79 ?
    • helmis 100%
    • tit3k 70%
    • mausis 55%
    • pepatuleň 80%
    • juraj-schrojf-zicher 100%
    • Liboul 100%
    • Nikipi 50%
    • zdenek-halfar 65%
    • Filmokolik 80%
    • jarek-varilek 0%
    všechna hodnocení (184)
    jak hlasovat?

    V žebříčcích uživatelů

    1. místo z 6 v žebříčku uživatele maniak
    1. místo z 1 v žebříčku uživatele adus-raca
    Sdílet tuto stránku:

    Partneři: