Kingsman: Tajná služba (2014)

Kingsman: The Secret Service (Velká Británie)
Velká Británie Velká Británie
USA USA
129 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Komedie, Krimi, Thriller

Obsah

:
Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní více »« méně

Režie

:
Matthew Vaughn

Scénář

:
Jane Goldman Matthew Vaughn Mark Millar Dave Gibbons

Herci

:
Samuel L. Jackson Mark Hamill Colin Firth Mark Strong Michael Caine ...
Premiéra: 19. 2. 2015
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (6559 bodů)
  20. 10. 2015 08:58
  85%
  0
  0
  Sheldon

  Bondovky s Connerym měly styl. Kingsman by rád navázal na úžasný styl těchto klasických parodií a samozřejmě děj odehrát up to date. Hlavní výhrou, nebo prohrou, je tým filmařů, co tento film natočili. Jsou to jednak autoři zdařilých X-Men: První třída, ale také šílenosti zvané Kick Ass. Kingsman je pak někde na půl cesty mezi oběma filmy. V kině jsem se rozhodně nenudil, ale přiznám se, že párkrát jsem jen nevěřícně zíral. Řada scén je prostě naprosto mimo mísu, ale zvrhlé vtipy jako vyvraždění satanistické sekty je zřejmě vrchol úchylnosti v komedii pro teenagery.

 • (5460 bodů)
  8. 12. 2015 20:56
  80%
  0
  0
  Standa.

  eRkový guilty pleassure pro všechny ty sračkový PG13ky bez krve a podobný čajíčky. Film, který vás dokáže zároveň nadchnou i šokovat. Na své si přijdou vyznavači násilí, uhlazeného stylu, vytříbených bojových scén i úchyláci, kteří budou slintat nad vybuchujícími hlavami za doprovodu diskotékových fláků. Matthew Vaughn je borec a zase ukázal, co dokáže, když dostane prostor. PS: Žeru Marka Stronga v kladných rolích! PPS: James Bond se může jít vys*at, protože nikdy nebude tak stylovej!

 • (5148 bodů)
  10. 5. 2016 22:07
  80%
  0
  0
  lamps

  Nevím ještě, zda bychom se s ohledem na budoucí trendy měli radovat či spíše smutnit z toho, jak se po dlouhou dobu nedotknutelná filmová nátura Velké Británie čím dál výrazněji mísí s hollywoodským entuziasmem, ale pokud by byl výsledek vždy alespoň z poloviny tak nonšalantní v přesně odměřených hereckých výkonech a zároveň ďábelský v neodolatelně zábavné akci jako v případě Kingsmanna, není se absolutně čeho obávat. Matthew Vaughn ví moc dobře, co dělá, ví, kam chce diváka dostat, a celý příběh i se všemi vtipy má vystavěn tak, aby vyhověl jak té části publika, která očekává čistokrevnou parodii na formálně rozmanitou, ale pouze britskými studii zaštítěnou kariéru jistého Jamese Bonda (Colin Firth v dokonale padnoucím obleku a v karate-póze by ostatně mohl Daniela Craiga ve slavné roli z fleku vystřídat), tak i té zbývající části, která lační po šílených a zároveň nadsazených nejen detailech a jednotlivých akčních pasáží, ale i celém konceptu zločineckého spiknutí, jehož hlavoun je prachatý negr se slabostí pro hamburgery, který nejde pro fuck daleko (a je to samozřejmě Američan - konkrétně ten, který hraje negra snad všude)... A všechno to náramně dobře funguje, první polovina pravda nepřináší nic nového a originalita stagnuje, ale závěr korunovaný suverénně nejvtipnější likvidací padouchů od dob Hot Fuzz za zvuků Give It Up od KC&Sunshine Band mě přivedl do stavu hotové divácké extáze. Kromě Firtha a Jacksona pak palce nahoru i pro sympatického Egertona a Marka Stronga, který jakoby zde z oka vypadl Stanley Tuccimu.. A samozřejmě ten největší pro Matthew Vaughna..

 • (3895 bodů)
  14. 1. 2016 00:24
  85%
  0
  0
  p.a.douch

  Ano pěkné. Jako by na mě promluvil duch bondovek z éry Rogera Moora. Na Egertona jsem si musel chvíli zvykat, ale bohatě mi to vynahradil Firth se Strongem a Cainem. Záporák a jeho nohsledka Gazelle byli taky perfektní. No a Mark Hamill to byla třešnička na dortu. Nejsem zarputilej fanda Vaughna, mohl by někdy pár minut vynechat. Možná být to o 10 - 15 minut kratší bylo by to ještě lepší. Ale i takhle je těch 85 % zasloužených.

  • Sofia Boutella
  • hudba
  • (3557 bodů)
   22. 4. 2016 22:42
   80%
   0
   0
   Tom Hardy

   Funguje to v rámci vnitřní logiky i popírání jednotlivých klišé (finální fórek se zvracením je čiré zlato), ale výjimečně mě Vaughn příliš nebavil v akci. Ne, že by nebyla nápaditá, ale tentokrát už ta frenetičnost téměř zabila scény jako celek (musel jsem se víc soutředit, abych akci pořádně vnímal), nemluvě o občas nevyužitém potenciálu. Nechat hlavního hrdinu, aby si zkraje vystřihl stylovou parkourovou scénu a pak to prostě nechat vyhnít, to je sakra spálená šance! Ale bavil jsem se. Ne tolik, kolim jsem očekával, ale pořád zatraceně silný nadprůměr.

  • (3011 bodů)
   8. 3. 2015 11:09
   60%
   0
   0
   Petrson

   Tak vlastně ani nevím, co to bylo. Slabý děj, chvílemi legrační triky, herecké parodie i vážný sociální drama. Možná kdejaký komiks, možná X-mani, možná James Bond, možná Austin Power, možná Star wars, možná Braindead - Živí mrtví, prostě žánrový guláš. Chvílemi nepřístupné od 18, chvílemi legrace pro děti, slovník uvážlivý i mega sprostý. Možná to vše pokazilo to, že jsem se těšil:(. Proti gustu žádný dišputát, ale pro mne to byla zábavná hloupost. Chvílemi dobré triky a pak papírový kulisy, výbuchy jak z iphone aplikace za 2 dolary. Škoda, námět s aristokratickou tajnou službou mohl být vychytaný.

   • agenti Kingman, vybudování a charakter postav
   • Mark Hamill (mimochodem Star wars ) a hlavně Colin Firth, liga
   • děj
   • žánrový guláš
  • (2009 bodů)
   30. 4. 2015 07:21
   70%
   1
   0
   stantheman

   Opravdu nechápu proč ta vysoká hodnocení . Nevycházím z údivu . Jistě je to profesionálně zvládnutý odpočinkový film , ale s rukou na srdci nestačí mi pár povedených a velice vtipných scén , takž pro mne lehce nadprůměrný.

  • (1831 bodů)
   26. 8. 2015 02:44
   55%
   0
   0
   Larrysbride

   Co se stane, když okořeníte Stormbreaker trochou Hunger Games? Přesně tohle...

  • (1462 bodů)
   1. 3. 2015 08:00
   90%
   1
   0
   Riverdon

   Překvapivý, svižný, neotřelý, novátorský.

  • (986 bodů)
   12. 6. 2015 13:13
   90%
   0
   0
   Melody Harkness

   Britštější než samotný James Bond :D dostala jsem přesně co sem čekala s malým bonusem navíc, hlavy vybuchující do ohňostroje sem opravu nečekala a neskutečně mě to pobavilo.
   A na závěr gentlemanské zavření počítače... A k tomu jako bonus šišlající S.L. Jakson. Jep, bavilo a doporučuji.

  • (949 bodů)
   6. 3. 2015 11:01
   100%
   1
   0
   Teresie

   Tak takový nářez jsem nečekala (i když všechny filmy Matthewa Vaughna jsou víc než dobré).

   • hudba
   • Colin
   • Mark
   • (812 bodů)
    18. 8. 2015 15:37
    95%
    0
    1
    batal

    libilo

   • (777 bodů)
    14. 3. 2015 00:53
    90%
    1
    0
    voleman

    Vaughn znovu nezklamal. Natočil opět nesmírně zábavnou, brutální a akční podívanou, která je skoro až parodií na Bondovky. Všechno tu šlape od začátku do konce na plné obrátky a nikdy si člověk nepomyslí, že je tam něco trapného nebo nudného jako to u podobných filmů bývá dost často zvykem. Vaughn se pro mě stal v poslední době absolutní režisérskou špičkou, protože není mnoho režisérů, kteří by měli tolik povedených filmů a prakticky žádný slabý. Na herce si také rozhodně ztěžovat nemohu a svoje role si vyloženě uzívají, i když pro ně třeba nebyli příliš typické. Zkrátka Kingsman je vtipný, akční a oddechový nářez, který naštestí sám sebe nebere příliš vážně, z čehož právě nejvíc těží. Prostě taková typická plnokrevná Vaughanovka, v tom nejlepším slova smyslu.

   • (751 bodů)
    22. 2. 2015 23:26
    70%
    0
    0
    marie-kolarova

    Vaughn se rozmáchl zeširoka, jeho koktejl obsahuje trochu více ingrediencí než je únosné pro jeden nápoj a pocity z výsledku mohou být lehce rozpolcené. Část publika se baví bez výhrad, čekala akční zábavu a dočká se. Ryzí akční zábava se dostaví až v druhé polovině. A obsahuje pár skutečně vychytaných nápadů. Vaughn se nedokáže udržet v jednom ryzím žánru a odskakuje bokem, přičemž tyto výkyvy nejsou úplně šťastné. Na začátku ťukne na sociální strunu, ale ta se rozplyne. Staré časy připomínají dvě typické ženské postavy: záporná mrcha a křehká blondýnka na postelové využití. Ale přece jenom se žijeme v 21. století, tak je tu i jedna kladná akční hrdinka, jen je zapotřebí svěřit jí významný úkol, v jehož důsledku zmizí na delší dobu z plátna. A Vaughn se jí pomstil ještě jinak, holka je tvrdší než kluk, a to tam, kde se to neodpouští.

   • (682 bodů)
    9. 3. 2015 09:27
    80%
    0
    0
    evana

    Vtipná oddechovka a parodie na bondovky. Skvělé herecké obsazení, kterému vévodí Colin Firth, který se touhle rolí trochu vymanil ze škatulky distingovaného gentlemana (i když tím je pořád, ale přidal i drsnější rovinu) - jateční scéna v kostele je neskutečná! Každá scéna s ekoteroristou v podání Samuela L. Jacksona baví. Šťastným výběrem bylo i obsazení Tarona Egertona do role nevychovaného puberťáka. Velkým plusem je pro mě i soundtrack, který k celkovému vyznění filmu výborně pasuje.

   • (654 bodů)
    15. 3. 2015 21:42
    80%
    0
    0
    martin-kubista

    Budu asi lehce spoilerovat. Doufal jsem v něco podobného KickAss říznuté parodií na bondovky a to jsem také dostal. Samuela L. Jackson je úžasný záporák - šišlavá mluva, zvracení při pohledu na krev, neustálé hláškování - každá scéna s ním byla skvělá, akční scény taky super. Místy hodně přehnané, ale s tím musí každý, kdo na takovýhle film jde, počítat. Jako oddechový film můžu jen doporučit.

    • záporák Samuela L. Jackson
    • akce
    • vtip
    • (529 bodů)
     29. 5. 2015 13:22
     85%
     0
     0
     Brcolka

     Taková úsměvná bondovka místy bez děje ale bavil jsem se. Občas nějaké hlášky a šišlající Samuel. Nadruhou stranu proč se nenechat pobavit a vydechnou u tohoto filmu

    • (498 bodů)
     19. 2. 2015 21:02
     70%
     0
     0
     tedoun

     Nevím jak to hodnotit??? Je to divný film

    • (469 bodů)
     17. 10. 2015 14:36
     70%
     0
     0
     MessiáŠ

     Oproti mnou adorovaným X-Menům a Kick-Ass ústup z pozic, proto se neubráním srovnávání. Jistě, dost scén je božích, ale... tempo tentokrát výrazně drhne. Také zamrzí, že zmizelo Vaughnovo mistrovství, které jsem doposud spatřoval v tom, jak umí ladně a plynule přecházet od over the top scén k těm naprosto seriózním, ba emocionálním. Něčeho jako první setkání Charlese s Mystique se tady prostě nedočkáme. ___ Co se tempa týče, tak jeho překvapivá ospalost – v kontrastu k zběsilým akčním sekvencím – plyne ze značně zjednodušeného scénáře oproti předchozím dvěma režisérovým počinům. V Kick-Ass máme zdvojenou pozici hrdinů (Kick-Ass, Hit-Girl), kteří nejdříve operují samostatně, následně se jejich činy střetnou a nakonec spojí své síly, přičemž na jejich řadění reaguje i hlavní záporák a jeho mafiánská banda, u X-Menů je celá situace podobně komplikovaná, když se paralelně rozvíjí samostatné příběhy hrdinů (Charles, Magneto), následuje nábor a spojení sil – opět zdvojený princip hrdinů, až konečně jejich rozdělení, přičemž opět reagují především na konání záporáka (Shaw). Kingsman na druhé straně zcela postrádá onu vnitřní dynamiku, která by poháněla hrdiny; možná i proto, že se snímek svých potenciálně důležitých postav až nepochopitelně, resp. spíše ostentativně, zbavuje. ___ Do konceptu klasické bondovky je vřazen bezmála superhrdinský příběh o chlapci z dělnické třídy, jenž se navzdory sociálnímu prostředí stane členem tajného elitního společenství. V rámci příběhu bych možná uvítal propracovanější mytologii společenství Kingsman, ale bondovky jsou, jak víme, dosti jednoduchou záležitostí, což je v zásadě argument, kterým se film může obhajovat do nekonečna. Problémem je výplň mezi klasickou úvodní a závěrečnou akcí, v raných Bondech je tvořena pro mě celou řadou nudných, povětšinou milostných eskapád a z logiky věci absurdních výplní, a ani Vaughn se tomuto nešvaru úplně nevyhnul. Výcvikový kurs je totiž až na pár hlášek překvapivě nudný, v kontradikci k mottu spolupráce naopak účastníci odpadávají, všechny postavy jsou jednorozměrné figurky. Tou je i geniální záporák v podání SLJ, jehož plán je opět klasicky bondovsky triviální (až ex post mě pobavila absurdní bondovská návštěva Firtha u SLJ); děj se kolikrát povážlivě potácí takřka na nule, pryč jsou paralelní roviny, příčinné rozvíjení příběhu, v Kingsmanovi se jede pouze v módu zábavy a hry, kvůli čemuž sociální pozadí Eggsyho trčí ještě více. ___ Jako (meta) zábava okay, pobaví i levicové vyznění explodujících hlav ekonomických elit, nahrazení doposud výhradně mužské pozice ženou a bezpočet bondovských citací a parafrází, jako film a vyprávění už slabší, nedosahující zdaleka geniality zmíněných předchůdců, bohužel.

    • (458 bodů)
     8. 4. 2015 17:42
     85%
     0
     0
     Kick077

     Bylo to takové zvláštní smíchání, člověk nevěděl, kam vlastně film zařadit. Možná jsem měl větší očekávání vzhledem k pozitivním ohlasům, ale nedá se říct, že by mě film zklamal. Zasmál jsem se, mělo to sem tam i nápad, nudit sem se nestihl a to bylo nejdůležitější.

    1 2 3 4 dalsi posledni
    82 84 ?
    • trckova 70%
    • Silvie_ART 85%
    • Lipi4 90%
    • Michal Kvak 95%
    • henrix25 90%
    • jeromes 90%
    • JanTung 95%
    • Anett092 90%
    • michael-majky-kupcik 35%
    • tyna-hosenseidlova 100%
    všechna hodnocení (212)
    jak hlasovat?

    V TV

    V žebříčcích uživatelů

    1. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
    19. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
    46. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
    5. místo z 14 v žebříčku uživatele Ľubinka
    11. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
    14. místo z 20 v žebříčku uživatele Soning
    Sdílet tuto stránku:

    Partneři: