Guardians of the Galaxy (USA)
« další názvy »
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Každý hrdina musí nějak začít.

Obsah

:
Na odvážného dobrodruha Petera Quilla je vypsána vysoká odměna poté, co mocnému padouchovi Ronanovi, jež kuje plány na zničení galaxie, ukradne před více »« méně

Režie

:
James Gunn

Scénář

:
James Gunn Nicole Perlman Gene Colan Arnold Drake Steve Englehart Chris McCoy Dan Abnett Andy Lanning

Herci

:
Lee Pace Vin Diesel Bradley Cooper Zoë Saldana Karen Gillan ...
Premiéra: 31. 7. 2014
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  1
  2
  22. 11. 2015
  Sheldon (9341 bodů)

  Průměrná kravina s naprosto neoriginálním scénářem, over the top postavami, které se nejde smát ani po lobotomii. Navíc slzavé údolí a máme tu nejpřeceňovanější blockbuster poslední doby. Nebavilo.

 • 85%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (6964 bodů)

  Marvel vrací úder ....... Marvelu. Už předchozí superhrdinská dobrodružství nesla vydatné náznaky nezkrotné životní pravdy, že s humorem nejdál dojdeš a také nejvíce zaujmeš, ale teprve tahle parta "největších idiotů v celé galaxii" naplno prokázala obří potenciál, jaký v sobě trocha toho parodování sebe sama skrývá. Hláška střídá hlášku, pětice idiotů nemohla být různorodější a sympatičtější a příběh, ačkoli představuje jedno velké klišé o hrozbě pro celou galaxii, je pro hlavní účel filmu, tedy pobavit, více než vhodný. Škoda že některé vtipné momenty působí moc nuceně a tedy nepřesvědčivě, a ohromná škoda poslední desetiminutovky, kde se hlavní padouch, do té doby tak nemilosrdný a vážný, projevil nečekaně jako idiot a nechal se zaskočit hned tím nejvynucenějším vtipem celého filmu. Ale co, volové, my jsme kurva strážci galaxie, jsme vtipní, roztomilí, výřeční, posloucháme osmdesátky a pokud si to s někým rozházíme, pošleme mu "dick message" a všechno bude zase ok. Takže buďme rádi za to, že je máme, a těšme se na pokračování o kačeru Donaldovi, kterému z laboratoře uteče krvelačný vesmírný pes... To bude teprve legrace :D

 • 90%
  0
  1
  24. 5. 2015
  p.a.douch (4229 bodů)

  Dobrá zábava. Je dobrý si uvědomit, že cílová skupina jsou primárně děti a pubertální mládež. Bez problémů tohle dílko ale vstřebají i dospělí. Původně jsem dost pochyboval, že Pratt a spol jsou schopni utáhnout dvouhodinový spektákl. No mýlil jsem se. Velké překvapení je i jak to zvládl James Gunn, další o kom jsem pochyboval. Mimo hlavní partičku, jsou výborné i další postavy (M. Rooker = Yondu Udonta, J. C. Reilly = centurion Dey, G. Close = Nova Prime, P. Serafinowicz = denarian Saal a další). Zloduši jsou nebezpeční a je jich dost, ale působili na mě trochu nevýrazně. Vesmír těchto Strážců Galaxie je zpracován na dobré úrovni. Kadence hlášek v tomhle filmu je velmi rychlá, nikdy nevíte od koho zase přiletí. Příjemně strávené dvě hodiny. Uteklo to jako voda. P.S.: Prattovi taneční kreace jsou zdrcující zbraň.

 • 70%
  1
  0
  2. 8. 2014
  Petrson (3186 bodů)

  Takový malý Star wars, člověk se měl asi více smát, měla to být parodie i komedie. Chatrný děj na úrovni nejlacinějšího komisku, možná novodobý Flash Gordon? Herecké figurky byly povrchově vystavěny. Svými charaktery připomínaly tak trochu právě kultovní Star wars, akorát jakoby lehce pozměněny. Strom-Groot jako Žvejkal, Star-Lord jako Han Solo, Rocket Raccoon- jako R2D2....Sem tam dobrý fór, sem tam opakovačka, dějově slabší, bez napětí, charaktery jen nastíněné, nejlépe barvou :). Oddychovka, kde " o nic" nejde.

  • triky, chvílemi zábavka
  • děj, napětí, opakující se fórky
 • 10%
  0
  0
  14. 7. 2016
  Schneefee (3146 bodů)

  Asi jsme to cekala lepsi...jediny co se mi tam libilo byl ten myval a pak maly groot. A muzete mi nekdo prosim vysvetlit toho chlapka na trunu uprostred vesmiru? Kam jako chodi na wc? Proste blbost, ale na dvojku mozna taky pujdu, treba tam osvetli toho truniciho chlapka...

 • 75%
  0
  0
  27. 12. 2016
  evismaior (3014 bodů)

  Modrý lidi a červený lidi a zelený lidi a taky žlutý lidi a pak taky dutý oživlý stromy a geneticky upravení mývalové alias parta ztracenců, co tam stojí v kroužku a pokouší se zachránit galaxii před dalším šílencem, který má potřebu ji zničit - jinými slovy stokrát obehraná zápletka, nicméně v celkem zábavném a triky a akcí nabitém hávu. Laciný ale vlastně to nebylo zas tak špatný. Groot je jednoznačně nejlepší oživlej strom, jakej jsem kdy viděla, teda až na Stromovouse. I ty jejich myšlenkové pochody jsou zhruba stejně tak rychlé:-)

 • 100%
  0
  1
  15. 2. 2016
  Ombak_Penari (2731 bodů)

  Jedním slovem boží. Krásně se na to kouká, hlavní hrdinové jsou jeden lepší než druhý a tak jako tady jsem se v kině už teda hodně dlouho nenachechtal. Scénář je ve své podstatě hrozná volovina, ale komu to vadí, je to úplně jedno, stejně je to super jízda od začátku až do konce. Jasná trefa do černého, bod pro Marvel!

 • 85%
  0
  0
  27. 1. 2017
  JosefTomas (2535 bodů)

  Zajímavá náhražka Avengers, které mají odlehčenější atmosféru, ale dá se na to koukat a příjemně se pobavit.

 • 85%
  0
  0
  2. 8. 2014
  alexik789 (2500 bodů)

  Velmi vtipné, náramně jsem si to ve 3D v originále užila! :)

 • 60%
  0
  0
  9. 1. 2015
  stantheman (2119 bodů)

  Tenhle film opět dokazuje , že divák , pro kterého je určen , sežere všechno co se mu naservíruje a ještě asi pěje chválu , jak luxusní kopusek polkl...alespon podle většiny recenzí soudě. Humor průměrný , postavy bez většího nápadu...akce slabomyslná....jediná útěcha že jsou i horší kousky

 • 80%
  0
  0
  24. 12. 2014
  farb (2051 bodů)

  Parádička! Space opera jak má být. V posledních letech se rozmohlo točit ( nejen komiksové filmy) vážněji / seriózněji - tj. plné hutných konfliktů, se snahou přiblížit fikční svět realitě a (bohůžel) s minimem humoru. Marvel Studios to ve svých filmech už nějáký čas narušuje a jde mu primárně o zábavu, ale až Gunn dovedl tenhle koncept k dokonalosti. Jeho film z vysoka kašle na nějákou " realitu" (fyzikální zákony, stejně jako fyzické možnosti hrdinů, jsou mu šumák), je plný nadhledu a (z dnešního pohledu) podvratnosti, humoru ( často sebeshazovačného), ale hlavně disponuje bandou hrdinů tak sehranou a hláškující, že bez diskuzí aspirují na největší týmové sympaťáky. A s touhle podvratností a návratem k fantastickým a bezstarostným dobrodružstvím ( ve kterých ale skvěle fungují i vážnější momenty! ) staré dobré Space opery dokonale koresponduje umanutý a pomstychtivý arcilotr lačnící po mocném artefaktu s nezměrnou silou, přičemž perfektně vymyšlený a obsáhlý svět plný různorodých a " podivných" postaviček to skvěle doplňuje. A vesmírné prostředí umožnuje (na rozdíl od ostatních marvelovek) úplné odproštění od reality - tudíž plné splinutí se světem fantazie, díky čemuž je film i nejsamostatnější. A skvělé triky už jsou jen pověstnou třešinkou na dortu. 80%. Všichni tančíme!

 • 60%
  1
  0
  1. 8. 2014
  beseda (1863 bodů)

  Třetí hvězdu za "ooga chaka" :-) Jinak nikterak originální ani zábavné. Technicky a vizuálně samozřejmě nadprůměrné. Mé hodnocení: 60%. Viděno: 31.07.2014 (kino/2D).

 • 95%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (1831 bodů)

  Marvel Cinematic Universe není série, je to kult, to se s každým filmem čím dál přesvědčivěji potvzuje. Každým snímkem překonává laťku, kterou si samo nastavilo. Každý film je vyzrálejší, dospělejší, akčnější, promyšlenější a v případě Strážců i odvážnější (o ostrý jazyk, sexuální podtext a na Disneyho poměry drsné scény tu vskutku nouze není). Neexistuje žádná série, na jejíž filmy bych se těšila tak, jako na ty patřící do MCU. Vánoce jsou oproti premiérám těchto snímků svátkem domorodého kmenu v hluboké Amazonii. A jestli to znamená, že jsem geek - tak jsem tedy geek & proud! (Viděno: IMAX 3D)

 • 100%
  0
  1
  16. 11. 2014
  Jiřík54 (1420 bodů)

  Jeden z nejlepších marvelovských filmů poslední doby. Je úžasně vtipný, akční, speciální triky na nejvyšší možné úrovni a herecké výkony jakbysmet včetně včetně Vina Diesela, který "pouze" mluví Groota a Bradleyho Coopera v roli mývala Rocketa. Nejsem velký příznivec komiksů a jejich filmových adaptací, ale tato mě opravdu dostala. A konec slibuje i možné pokračování. Tak uvidíme . . .

 • 95%
  0
  0
  4. 3. 2016
  VasaFlasa (1367 bodů)

  Asi jeden z nejpovedenějších komiksů.

 • 95%
  0
  0
  29. 11. 2014
  Jakub.Selesi (1147 bodů)

  Celý film je obohacen, velmi vtipnými hláškami. Velmi mě nadchnul a to takovéto filmy moc nemusím, tenhle se však velmi povedl a Marvel ohromil.

  • Triky
  • Kamera, Zvuk
  • Hlášky, Vtipnost
  • 80%
   0
   0
   9. 12. 2014
   jvempire (1139 bodů)

   Komičtější variace na Avengers v klasické kvalitě Marvelu.

  • 95%
   0
   0
   18. 12. 2014
   Melody Harkness (1032 bodů)

   Pro mě zatím nejlepší Marvelák. Nechybí tomu nic a nic nepřebývá. Je to i všudipřítomná romance, ale odpustili si slaďáky a odchod do zapadajícího slunce (brr). Groot a Racoon jsou bezkonkurenčí. A malinký Groot tancující v květináči? Chci ho domů :D

  • 95%
   0
   0
   21. 12. 2014
   Rapaport (1001 bodů)

   Výborná Marvelovka. Poslední dobou se Marvelu daří na co sáhne a tak i tahle comiksová verze hvězdných válek je perfektní. Han Solo se rozdělil do třech postav a Žvejkal do dvou ( Groot je pecka! ). Velice barevné a velice povedené. Za dabingovou verzi bych ale deset procent ubral.

  • 80%
   0
   0
   2. 8. 2014
   marie-kolarova (972 bodů)

   Největší předností je nadsázka. James Gunn pojal své hrdiny s nadhledem a dal jim lidský souměr. Na začátku nevynikají extra charakterem, ale bez velkého patosu se rozhodnou pro záchranu planety Xandar, i když to možná bude mít rozhodující vliv na délku jejich života. No ale stejně, pokud se vlády zmocní Ronan, budou mít zajímavější budoucnost? Akorát ti záporáci mohli být propracovanější.

  • 85%
   0
   0
   3. 11. 2014
   salisbury (896 bodů)

   Galaktický rej vesmírného chaosu za zvuku hudby osmdesátých let rozprostřené v kosmické katarzi jsem si užil k bohulibé spokojenosti neb jsem byl obklopen světem, který mi přišel neotřele velmi příjemný. Partička strážců spolu souzní silnou harmonií a já jsem rád, že jsem se do této skladby mohl pln oddechu zaposlouchat. Hlasová účast Vin Diesela byla nadmíru vtipná a myslím, že nominaci na sošku ze zlata má víceméně jistou. Galaxie nechť je i nadále střežena touto skupinkou hrdinných es, čímž já o to více budu odpočívat v pohodlném bezpečí na planetě s razítkovým označením Terra.

  • 80%
   0
   0
   4. 2. 2015
   majk123 (882 bodů)

   pěkný film doporučuji

  • 75%
   0
   0
   29. 11. 2014
   Pajmen (859 bodů)

   Čekal jsem to mnohem, mnohem horší. Kdyby byly některé postavy více komičtější, nezlobil bych se. Groot byl skvělej, Vin Diesel podal fakt top výkon :D

  • 0
   0
   29. 11. 2014
   Brcolka (750 bodů)

   Star trek se Star wars a x-meni dohromady. Taková oddychovka na zabití toho nejdůležitějšího co v životě máme.

  • 95%
   0
   0
   15. 3. 2015
   scarecrow (689 bodů)

   Já mám filmy od Marvel prostě rád, o tom žádná. Tohle bylo konečně z trošku jiného prostředí. Komiks jsem předtím nikdy nečetl a tak mi nevadily určité nepřesnosti, které se ve filmu objevily. Ale asi tam nebylo nic tak hrozného jak Mandarin v Iron man 3, to se nepovedlo. Tohle byla prostě super jízda a už se těším na Avengers 2.

  • 85%
   0
   0
   3. 3. 2016
   EXpenzza (597 bodů)

   Strážci Galaxie (2014) *****
   Blockbuster, který se zarputile drží asi poloviny žánrových klišé a tu druhou polovinu bez nejmenších zábran zesměšňuje. Navíc nejen že nejvtipnější marvelovka, ale i ta, co mě asi jediná emocionálně dostala. Při první návštěvě kina bylo mimochodem dost zábavné sledovat, jak lidem trvalo, než pochopili na jaké frekvenci je humor. Velmi sympatické a zábavné postavy ve slušném vesmírném dobrodružství. Nejlepší blockbuster léta a dosud nejlepší marvelovka. "We Are Groot"

  • 75%
   0
   0
   3. 8. 2014
   CrypzzXD (570 bodů)

   Komediální a audiovizuální lahůdka. Nebudeme si ale nic nalhávat... ostatní marvelovky jsou o třídu výš.

  • 100%
   0
   0
   31. 7. 2014
   HardMovie (470 bodů)

   Pro fandy komiksů jasná pecka, kterou je třeba vidět na velkym plátně!

  • 80%
   0
   0
   6. 8. 2014
   Socna (452 bodů)

   velmi vtipné, nahláškované až za roh. Chápu, že marvel se bál jít trošku do "hloubky" či zahrát na vážnou strunu. Pár scén je málo a celkově mi v hlavě tedy zůstávají spíše ty vtipné scény než vesmírné bitvy. Což neshledávám uplně šťastné - a samozřejmě nemůžu z hlavy dostat ty písničky :)

  • 90%
   0
   0
   2. 11. 2014
   Batista (441 bodů)

   Další z komiksovek a další hit. Pratt jako Star Lord září. A soundtrack taky stojí za to.

  1 2 3 dalsi posledni
  83 82 ?
  • jarv 85%
  • sheetfly 75%
  • Akarot 95%
  • Bája 90%
  • Brenan88 85%
  • Mirass95 100%
  • Malond 90%
  • enrico-bonsch 90%
  • Nikipi 85%
  • Liki12 70%
  všechna hodnocení (302)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  3. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
  4. místo z 6 v žebříčku uživatele maniak
  18. místo z 51 v žebříčku uživatele martin-kubista
  36. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
  46. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
  47. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
  103. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
  314. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
  8. místo z 8 v žebříčku uživatele filamubobes
  10. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: