The Avengers (USA)
USA USA
143 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi

Obsah

:
Marvel Studio uvádí „Marvelovské mstitele“ – super hrdinský tým všech dob, který přestaví ikonické super hrdiny – Iron Mana, Neuvěřitelného Hulka, Thora, více »« méně

Režie

:
Joss Whedon

Scénář

:
Joss Whedon

Herci

:
Chris Hemsworth Donna Evans Robert Downey Jr. Lou Ferrigno Chris Evans ...
Přehrát online O2
Premiéra: 3. 5. 2012
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  0
  20. 12. 2015
  Sheldon (9300 bodů)

  Takhle si představuji slovní spojení hloupý americký film. Neskutečně tupý scénář, nesmyslné dialogy a totální chaos, že se na to nedá dívat. Jeden z největších průšvihů v historii Marvelu.

 • 90%
  0
  0
  10. 10. 2016
  lamps (6898 bodů)

  Ano, příběh je sterilní a zašlý, emoce neexistující a tempo vyprávění dost nevyrovnané, v závěru nahuštěné do bezcharakterní prezentace bezrizikové superhrdinské akce. Ale to nevadí - Avengers jsou přesto tím vyvoleným filmem, který zcela dokonale a chirurgicky přesně reprezentuje tu nejzákladnější marvelovskou představu o charakteru barevných komiksových příběhů. Veškerá klišé jsou záměrná, obratně uzpůsobena k výstavbě adekvátně jednoduchého děje, který sedí podobným týmovkám nejlíp a který zbytečně neodvrací pozornost od toho, co je primárním záměrem, tedy zábavné interakce mezi různorodými hrdiny, vývoje jejich vztahu a pečlivého provázání s předchozími (a samozřejmě následujícími) díly marvelovského univerza. Je to skvělý KOMIKSOVÝ film, s ultimátně sympatickými archetypálními postavami, s charakterním záporákem a efekty jako z říše těch nejmokřejších fanouškovských snů. Nehraje se na civilnost jako u Nolana, hraje se jen a pouze pro oddané fandy Tonyho Starka, Kapitána Ameriky, Thora nebo Hulka, a to naprosto vyváženou a přesnou měrou, jakoby všechny ty legendární sešity rázem ožily a vydaly se do ulic Manhattanu, bez jakýchkoli otázek a průtahů.. Herci bez výjimek výborní, s třešničkou v podobě neuvěřitelně sexy Scarlett, před níž bych coby nepřítel na místě poklekl na kolena a zoufale volal "Zajmi mě, Panebože, zajmi!" :))

 • 65%
  0
  0
  29. 9. 2012
  Standa. (5557 bodů)

  Tak já jsem se z toho teda na zadek nesedl. Přišlo mi to trošku moc utahaný a některý postavy tam byly tak trošku do počtu, ale nejhorší byly ty dementní, jednoduchý dialogy, to bylo fakt něco hroznýho. Jeremy Renner a jeho pozérská role lučištníka tomu taky moc nepřidala. 3D efekty byly hodně vymakaný a stylový. Nejlepší byl stejně Hulk, který skoro celý film táhl, a i těch jeho pár okamžiků bylo lepší, než oba jeho předchozí filmy. Iron Man, jako zachránce se mi taky líbil. Thor taky ušel. Captain America byl slabej, asi jako jeho film. Black Widow byla ve filmu jen tak, aby se bylo na co dívat. Nick Fury taky nic moc a Loki byl špatnej záporák, na mě až moc "posera". Agent Coulson taky nechrlil jednu hlášku za druhou, jak se před tím psalo. Cobie Smulders měla celkem velkou roli, ale pro mě bude pořád "jen" Robin z HIMYM.

 • 70%
  0
  0
  12. 3. 2013
  VitvarJane (4420 bodů)

  Líbilo se mi, celkové pokračování všech známých komiksových hrdinů... proč ne.?

 • 85%
  0
  0
  24. 11. 2015
  p.a.douch (4211 bodů)

  Tak co čekat od filmu podle komiksů? Asi to co nám zde předvedl Joss Whedon. Ač některé představitele komiksové partičky nemusím a ani jejich předlohy nepatří k mým oblíbeným (Renner, Johanssonová), dali se skousnout. Celkově celkem docela předvídatelný, ale rozhodně zábavný. A jestli mám u něčeho strávit 140 minut, tak u podobných filmů.

 • 80%
  0
  0
  25. 4. 2012
  Tom Hardy (3777 bodů)

  Žádné zbytečné vytáčky, přímý tah na bránu. Tvůrci sázejí na to, že znáte předchozí filmy, víte, o co šlo na Asgardu, kdo skončil jako kus ledu a proč má někdo problém se svou druhou identitou. Je to rozumné, protože v opačném případně by film působil jako zbytečná rekapitulace (na druhou stranu se však nedostává dostatečného backgroundu postavám bez „vlastního filmu“). Whedon to každopádně ustál a přestože děj mohl být o něco méně classic, není důvod, proč brblat. Týmovka se vydařila a nabízí přesně to, co fanoušci chtějí (=vydatnou porci kvalitní akce, hlášek a ikonických scén, hodných svých hrdinů). Jako bonus dost možná nejlepší ukončení monologu záporáka, jaké kdy bylo natočeno!

 • 85%
  0
  0
  24. 2. 2013
  bidlobox (3770 bodů)

  Tak podíval jsem se zatím jen asi na první třetinu filmu, až do chvíle, kdy jsem byl od obrazovky odtažen silou větší než byla ta superhrdinská, ale i ta třičtvrtěhodinka byla strhující a jestli to vydrží být tak zábavné až do konce, klobouk dolů.

 • 75%
  0
  0
  8. 9. 2013
  saboter (3528 bodů)

  Skvělý povedený jen až někdy moc dětský hlavně konec.

 • 75%
  0
  0
  7. 5. 2012
  Petrson (3175 bodů)

  Tak dlouho jsem se už nenasmál, dalo mi to velký problém, abych nerušil kino, tolik vtipných absurdit jsem už dlouho nezažil, myslím, že budu muset dát dodatečně Capitána Ameriku, Thora a další...je mistrovina, kdo tyhle úžasné hlouposti vymýšlí...opravdu nečekaně legrační a zábavné.

 • 5%
  0
  0
  10. 8. 2015
  Schneefee (3131 bodů)

  z meho pohledu americka splacanina s co nejvetsim poctem superhrdinu, po lobotomii mozna prijemna podivana...5% za snahu a efekty...

 • 70%
  0
  0
  30. 12. 2016
  evismaior (2952 bodů)

  Tak se nám ve filmu konečně sešla celá kupa marvelovských postav, což si samozřejmě každý fanoušek v skrytu duše přeje, jenže aspoň pro mě to tady moc nezafungovalo. Odhlédnu od totálně prvoplánové zápletky završené průchodem do jiného světa kvůlivá vpádu emzácké armády na Zemi, protože vpád armády si prostě představuju trochu jinak než pár lítajících příšerek a hromada bojovníků, kterým by se skřeti ze Středozemě vysmáli do ksichtu. Čekala bych prostě něco mohutnějšího a inspiraci by stačilo hledat v historii, protože kam se tohle co do nasazení hrabalo na vylodění v Normandii nebo Pearl Harbour. Problém je, že by se tenhle příběh obešel bez mnohých postav - třeba Thor a Kapitán America jsou si co do uvažování tak podobní, že tam jeden z nich nutně přebývá a vzhledem k tomu, že Thor je aspoň božského původu a navíc Lokiho bratr, tak víme, kdo je tím přebývajícím kusem. Stárnoucí bard Stark je v pohodě, ale jsem zvědavá, až se do toho světa přidá ještě doktůrek Strange, poněvadž pak tam taky jeden charakter bude dvojmo. Nataša je samozřejmě kus, Fury je celkem prima a Hulk je nezbytností, jen Loki je tady ještě pořád za toho ukřivděného brášku, až má divák občas dojem, že začne zlostně dupat jako malé děcko. Ještěže vím, jak parádní byl ve dvojce Thora. Nicméně ta létající letadlová loď byla super!

 • 100%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2925 bodů)

  Režisér seriálů Joss Whedon se uchopil šance zfilmovat příběh o nejmocnějších hrdinech od Marvela (jestli na celém světě budu posuzovat příchodem dvojky a Justice League). A víte co - ta nálož akčnosti, komedie, napětí a superhrdinů mě bavilo na tolik, že nebylo jiné východisko než pětihvězdové ocenění. Je fakt, že se ve filmu objevuje to, že nikdo z hrdinů nesmí umřít, ale tak to prostě je! A musíme si na to zvyknout :-). Efekty - perfektní, příběh - perfektní, hudba - perfektní. Když Avengers milujete není co řešit.

 • 100%
  0
  0
  5. 6. 2012
  roque (2685 bodů)

  Tak trochu mě film zklamal. Strašně stříleček, málo nějakých hlášek, při kterých by se člověk zasmál. Ale dalo se na to koukat na rozdíl od jiných. Plus je, že se tam objevily i postavy, který ještě samostatný film neměly.

 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2016
  Petr Kocfelda (2605 bodů)

  Vynikající film s partou superhrdinů.Dávám mu 80 procent.

 • 80%
  0
  0
  13. 12. 2012
  FiL44 (2596 bodů)

  Skvělá oddychovka. Po druhém shlédnutí už totakový úžas nebudí, ale stále nadprůměr a čistá zábava

 • 90%
  0
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (2375 bodů)

  Každou týmovkou studio prokáže fanouškům velkou službu. Když k tomu dáte i zajímavé akční scény, perfektního záporáka a ne moc oprášený příběh, vznikne vám toto. Dobrá práce.

 • 85%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2050 bodů)

  Joss Whedon to dokázal! Je to epický, akční a hlavně zábavný - což je hlavní důvod, proč chodím do kina, abych se pokud možno co nejvíc pobavil (doufám, že nejen já:-). Avengers jsou ultimátní letní pecka a splněný sen každého (snad nejen) komiksového fandy, ve kterém se hláškuje, odkazuje a všichni se neskutečně skvěle mydlí (v ideálním případě probíhá vše zaráz). A když po tom všem člověk vyleze ještě celý rozechvělý a nadšený z kina, tak si říká, jestli právě neviděl ten nejbáječnější komiksák vůbec! Assemble! _____________ Potvrzeno druhým zhlédnutím - Avengers jsou boží! Je fajn mít úžasnou letní zábavu v pravém slova smyslu, která člověka vždy spolehlivě pobaví a zlepší náladu. P.S. - Hulk je konečně pořádnej frajer - ať mi někdo zkusí po filmu tvrdit, že si ho neoblíbil :-)

 • 100%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1924 bodů)

  Tak jednoznačně vynikající vizuální efekty a 3D film jen a jen vylepšilo, protože 3D má ode mě za jedna. Co se týče filmu, víc jsem si oblíbil Roberta Downeyho, Jeremyho Rennera (škoda že Hawkeye nedostal více prostoru) a už tak oblíbeného Samuela Jacksona. Záporák Loki už byl ohraný ale to odčinila jeho scéna s Hulkem. Určitě letní mix hlášek, akce a dobré podívané.

 • 100%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (1831 bodů)

  Ohromující akční sci-fi, které nenechá vydechnout! Překvapení a pro mne zároveň i film roku! Film si jednoznačně zaslouží veškerou pozornost i úspěchy, které se mu dostávají! Pro zatím č. 3 v nejvýnosnějších filmech všech dob. Dostane se na vrchol? Já bych to Avengers jednoznačně přála! (Nejvýnosnější filmy všech dob: http://boxofficemojo.com/alltime/world/ )

 • 90%
  0
  0
  31. 1. 2013
  psico (1653 bodů)

  Tahle akční jízda se teda povedla :) Jednotliví herci ukázali, že jim jde i práce v týmu a ještě u toho dokážou být vtipní a v podání Roberta Downeyho i sarkastičtí :) Nechyběla ani akce, která byla taky hodně dobrá a už se těším až si v kině posedím nad pokračováním ;) Gj.

 • 100%
  1
  0
  2. 1. 2017
  Arnarmo (1644 bodů)

  Pro mě, jako milovníka komiksů a superhrdinů, je to srdeční záležitost. Oblíbení hrdinové, které jsem sledoval ve svých jednotlivých filmech, dohromady? To je přeci pastva pro oči. Vizuální stránka je dokonalá a i když příběh lehce pokulhává, koho to zajímá? Jsou to prostě Avengers.
  Omlouvám se, že můj komentář je pro vás nezáživný - já to prostě miluju.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1552 bodů)

  Mám moc ráda takové filmy sice jsem od toho čekala trošičku vic ale i tak je to povedený film.Efekty skvělý,herci také dobrý ale nejsou i hezčí filmy?

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2012
  hroufie (1410 bodů)

  Chtěl jsem pořádnou akci a tu jsem dostal, takže spokojenost.

 • 100%
  0
  0
  25. 7. 2012
  wiecej (1371 bodů)

  Skvěle natočený komiks, kde akce střídá hlášku a hláška akci. Film si pro sebe nejvíc ukradnul Iron man, zdatně mu sekundují Thor a Hulk, ale zbytek týmu zůstává v pozadí této trojice a Lokiho. Snad se konečně podařilo najít dobrého představitele pro Hulka, ale to se teprve uvidí.

 • 85%
  0
  0
  13. 1. 2015
  ladynka (1197 bodů)

  Pokud by někdo sejmul Kapitána Ameriku, byli by Avengers lepším filmem k podívaní i poslechu (na čemž jsme se ve skupině shodli všichni). Naštěstí patriotistické kecy a činy obvykle shodí Stark nějakou vtipnou hláškou, další hrdinové jsou dostatečně výrazní a sympatičtí stejně jako záporák Loki, akce a humor je vyvážená oproti druhému Ironmanovi. Přesto mi přijdou Avengers jako film s pouhými náznaky než s vážnou a plnohodnotnou sondou do duší superhrdinů, což pro mě doteď představuje X-men: První třída a dvě jeho hlavní postavy (Charles a Eric).

 • 85%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1139 bodů)

  Jedním slovem zábava. Adrenalinová jízda od začátku do konce. Koukatelné i pro fanoušky komiksů i pro nováčky kteří mají zkušenost jen s předchozímy filmy Marvel cinematic universe. Skvělá režisérská práce.

 • 85%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Ciiiri (711 bodů)

  Film mi přišel fakt super, hlavně všechny ty vtipné scénky, člověk se až za břicho popadal. Rozhodně doporučuji i pro ty co komiksovky nemusí, tohle byla fakt bomba. Těším se na další filmy...

  • hodně vtipné scénky
  • skvělí herci
  • 100%
   0
   0
   3. 12. 2012
   scarecrow (689 bodů)

   Zakončení fáze 1, které se opravdu povedlo. Stark jako vždycky perlí. Když hrál Hulka Norton tak to bylo fajn, ale Ruffalo mu dal ještě něco navíc. Ostatní hrdinové byli super ale Hulk to v tomhle filmu prostě vyhrál.

  • 60%
   0
   0
   2. 3. 2016
   hovorkok (642 bodů)

   V první půlce filmu jsem si říkala, že není možný, že se to opravdu někomu líbí. Druhá půlka ale byla perfektní, jediné štěstí, že jsem viděla první půlku a až za pár dní druhou, tak se mi oddělila ta první a byl z toho parádní film. Bohužel, půlka ale není dost... Nejvíc mě dostal okouzlující Mark Ruffalo a jeho Hulk.

  • 0
   0
   11. 11. 2013
   pateta (460 bodů)

   Film má vše:Dobře fungující postavy, svět, relativně logické kroky, komiksovou stylizaci včetně "fyziky" a především vynikající scénář, který dává prostor všem a naťukává "příběhy jednotlivců". Já se snad víc bavil vtipy a konverzací, než akcí, ale i ta včetně triků brala dech. Když pominu klasické postavy, které prostě mají své kouzlo, tak jednoznačný vládce je Hulk, který se v podobě Marka Ruffala konečně dočkal herce hodného jeho formátu.

  1 2 dalsi posledni
  83 84 ?
  • Akarot 85%
  • TomPhoto 85%
  • Brenan88 90%
  • enrico-bonsch 75%
  • karolina-klimsova 70%
  • Liki12 80%
  • squirrelpool 65%
  • cinka001 65%
  • pou 100%
  • Verča Posey 100%
  všechna hodnocení (451)
  jak hlasovat?

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  9. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

  „Několik let nás na tenhle film pomaličku připravovali a vůbec to nebylo špatné. Iron Man se mi líbíl, Thor se mi líbil, Incredible Hulk a Kapitán Amerika mě taky...”

  1. místo z 11 v žebříčku uživatele RedDragon
  1. místo z 8 v žebříčku uživatele scarecrow
  2. místo z 10 v žebříčku uživatele darth vader
  2. místo z 12 v žebříčku uživatele patrick-sarin
  2. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
  2. místo z 8 v žebříčku uživatele Arnarmo
  3. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
  1. místo z 24 v žebříčku uživatele výfuk
  2. místo z 11 v žebříčku uživatele Annie555
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: