Equalizer (2014)

The Equalizer (USA)
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Každý si zaslouží spravedlnost.

Obsah

:
 Ve snímku The Equalizer představuje Denzel Washington bývalého člena elitní tajné vojenské jednotky McCalla, který předstíral svou smrt, aby mohl začít více »« méně

Režie

:
Antoine Fuqua

Scénář

:
Richard Wenk Michael Sloan Richard Lindheim

Herci

:
Denzel Washington Marton Csokas Chloë Grace Moretz David Harbour Haley Bennett ...
Premiéra: 25. 9. 2014
Distributor: Falcon

Komentáře

znaků
 • (5135 bodů)
  17. 5. 2016 12:22
  60%
  0
  0
  lamps

  No.....ne. Ocením čas od času akční výplach s vyššími formálními ambicemi, ale zároveň od takového filmu vyžaduji, aby mě jeho obsah silně neiritoval. A to se zde bohužel nepovedlo. Equalizer vypadá dobře, je zahraný výborně a ozvučen božsky, avšak stejně mě po většinu času nebavil a iritoval. Je to přehnané? Samozřejmě, ale to nevadí.. Je to příběhově hloupé a neucelené? Ano, bohužel hodně... A přitom to vážně vypadá tak moc, tak ukrutně dobře :/

 • Pas
  (4369 bodů)
  18. 8. 2015 14:57
  40%
  0
  0
  Pas

  A zase ti Rusáci....
  Šablonovitý akční film s průměrným Washingtonem, který vede soukromou válku s ruskou mafií. Pár zajímavých záběrů a scén je bezmocně pohřbeno v řečišti žánrových klišé a zpomalených záběrů. Ne, raději knihu. Nebo Bourna, či Cestu samuraje. 40%

 • (3545 bodů)
  25. 9. 2014 00:03
  60%
  0
  0
  Tom Hardy

  Něco mezi Muž v ohni a Mé druhé já, přičemž - jak už to tak u kopií bývá - je Equalizer horší. Zpomalovačky jsou k smíchu, příběh buď netuší, o čem chce vyprávět, nebo se snaží za každou cenu překvapit (každopádně působí nesourodě), záporák to s blazeovaností přehání a nebýt v hlavní roli Denzel, člověk by mu tu touhu po zlepšení světa nevěřil. Nemluvě o tom, že je hrdina až příliš nadčlověk, než aby se o něj byť na okamžik mohl divák skutečně bát (kam se chce dostat a ke komu, tam se prostě dostane, logika/nelogika). Nenudí to, je třeba ocenit nekompromisní styl a ve finálním fightu mezi regály geniální song Zacka Hemsyho, ve výsledku je to ale pořád JEN odvar z toho, co už jsme viděli jinde a lépe.

 • (2609 bodů)
  27. 1. 2016 10:43
  85%
  0
  0
  HappyPiere

  Klišé, samé klišé!!! Ale o tom to celé bylo, je a bude. Super film v tomto žánru.

 • (2009 bodů)
  23. 2. 2015 07:42
  55%
  0
  0
  stantheman

  Docela jsem byl naštvaný , že jsem promrhal 132 minut svého života touto zbytečností a mohl jsem se věnovat něčemu úplně jinému ...dále bez komentáře

 • (1974 bodů)
  10. 2. 2015 22:59
  70%
  0
  0
  rkotvald

  Ve vší té změti akčních stathamovek nebo (ne)Postradatelných, stačí Denzelu Washingtonovi vzít kladivo a je "to" tam. Povětšinou klidné tempo funguje překvapivě dobře a více než na nějakou akci se člověk těší na další rozhovor s hlavním ruským zabijákem. Sice by to chtělo trošku méně okatého product placementu a zamyslet se nad pár zpomalovačkami, ale jinak skvělá podívaná.

 • (1831 bodů)
  27. 11. 2014 11:17
  10%
  0
  0
  Larrysbride

  Denzel Washingto by se zřejmě rád stal Chuckem Norrisem tohoto milénia. No to by si ale nesměl vybírat takový p*čoviny jako Nepřítel pod ochranou či tadytu cipovinu. Takovouhle nudu jsem už hodně dlouho nezažila! Prvních patnáct minut sice slibuje zajímavý pohed na žvot jednoho ne tak obyčejného muže ze sousedství, kdy nic není takové, jak se na první pohled zdá, ovšem poté se film stočí v jednu velkou nezáživnou rutinu, která opakuje jeden vzor neustále dokola až do konce více jak dvouhodinové stopáže. No tohle tedy vskutku ne, takhle by to nešlo. Kdybych za to platila, i to vstupný budu chtít vrátit! Jednu hvězdičku za naprosto brilantní hudbu Harryho Gregsona-Williamse.

 • (1650 bodů)
  31. 12. 2014 12:47
  80%
  2
  0
  psico

  Denzel Washington se asi dává na drahu samotáře, který je schopen sám pozabíjet kohokoliv, jakkoliv a je mu jedno kolik lidí proti němu stojí. Po filmech Muž v ohni, Kniha přežití je tu další snímek v podobnem duchu a musím říct, že není vůbec špatny. Hold s tímhle chlápkem není nuda a řekl bych, že tyhle role mu docela jdou.

 • wop
  (1524 bodů)
  12. 2. 2015 23:21
  80%
  0
  0
  wop

  Celý film je prakticky o tom, že Denzel Washington hraje maximálně badass zabijáka, který zabíjí ve jménu dobra. To je vše. Ale dělá to s takovou elegancí a uměním, že je z toho velká zábava. Chvílemi jsem měl pocit, že se koukám na nějaký akční film z 80. let, kde to, jak je hlavní hrdina drsný jako náplň úplně stačí. Za celý film padouchové nenašli na Denzelově postavě jedinou slabinu, za celou dobu se na scéně neobjevil nikdo stejně dobrý jako on. Hrdina projel hordami nepřátel jako horký nůž máslem a mně to kupodivu vůbec nevadilo.

  • badass Denzel Washington
  • kvalitně natočené akční scény
  • Marton Csokas jako padouch, který si myslí, že je badass, ale Denzel ho vyvede z omylu
  • místy akční klišé jak z béčkového filmu
 • (1419 bodů)
  26. 9. 2014 22:24
  95%
  0
  0
  Jiřík54

  Výborný psycho thriller, u kterého je potřeba přemýšlet, což asi ne každý divák akčních filmů je schopen. Výborný Denzel Washington se svou poker face, zajímavá pointa a happy end, který dává naději. A mimochodem naprosto dokonalá hudba.

 • (825 bodů)
  3. 11. 2014 09:41
  75%
  0
  0
  salisbury

  Ekvalizér nám kmitočtově upravil příběh svým jednáním, které nás uvědomilo o tom, že tady si někdo hraje s rozpáleným hořákem. Denzel Washington svou naladěnou akční frekvencí poukázal na to, že i ve svém věku je schopen si hrát na akčního hrdinu bez bázně a hany a myslím, že se mu to nadmíru povedlo. Jsem rád, že alespoň na filmovém plátně máme reky, kteří hájí spravedlnost za tichého počítání rychle ubíhajích vteřin. Nu nic, zapínám stopky a jdu se ponořit do víru všedního života se sáčkem čaje zabaleným v ubrousku a s knížkou Stařec a moře v podpaží.

 • (529 bodů)
  18. 12. 2014 12:53
  90%
  0
  0
  Brcolka

  Film začíná skvělým citátem od Marka Twaina který hovoří o tom jak důležité je vědět proč jsme sem na svět přišli a co tu máme vykonat. A i díky tomu sem se dobře bavil. I když je film o nadlidech, kteří byli vycvičení k masakrování lidí. Tady je Denzel jánošíkem skřížený se Slyem alias Expendeblem a Jasonem Bournem a je zaměření na ochranu rádoby obyčejných lidí se srdcem na pravém místě

 • (469 bodů)
  30. 12. 2014 09:36
  10%
  1
  0
  MessiáŠ

  Postmoderní fascinace, v níž je možné, aby film uvedený citátem Marka Twaina a film s hrdinou, který si potrpí na četbě klasiků (Hemingway, Cervantes), byl to nejprostší béčko, navíc s tváří tak vážnou, že se neubráníte smíchu. ___ V Equalizeru je všechno hrozně rádoby. Rádoby epos batmanovských rozměrů – s víceméně v primitivní podobě okopírovaným syžetem Temného rytíře, jeho postavou, hudbou či snímáním nočního města. Rádoby refnovská estetika brutality v rukou režiséra bez talentu. Rádoby sherlockovské wtf slow-mo abdukce. ___ Přirovnání k don Quijotovi by tak snesl lépe film samotný než jeho hlavní postava, neboť nezná žádnou míru vlastního nevkusu, hlouposti a klišé. Scenárista udělal z Washingtona něco mezi motivačním koučem, kutilem z Baumaxu, dobrosrdečným občanem a úkladným zabijákem dohromady. Jeho ideály jím nově nastolené spravedlnosti pak mají pochopitelně symbolizovat tenisky značky New Balance. Synové zla z řad ruské mafie na tom nejsou o moc lépe. Poznáme je podle tetování hadů či ďáblů po celém těle, ikon visících na stěnách a Čajkovského hrajícího při mordech. ___ Afroamerický (jak by řekl Jirka Paroubek) hrdina po ryze romantickém gestu, kdy zachrání ze spárů odporné mafie mladou prostitutku, myslí i další sociálně vyloučené spoluobčany, tudíž neváhá osvobodit a peněžitě odměnit mafiány vykořisťované členy hispánské a vietnamské komunity. I dříve dobří policisté jsou infikováni mafiánským zlem, tudíž přijímají – jistě nedobrovolně – úplatky. Za veškeré zlo je zodpovědná Moskva a její boss se jménem Puškin (sic!) – obnovený konflikt světových velmocí dorazil do hollywoodských blockbusterů nečekaně brzy. ___ Jak jste si všimli, mé poznámky k filmu jsou zcela nahodilé, kopíruji strukturu díla, kde kauzalita je též zcela arbitrární. Obyčejný zločin. A trest. Na divákovi.

 • (390 bodů)
  28. 4. 2016 19:14
  10%
  0
  0
  EXpenzza

  Fuqua není Tony Scott. Vizuál film neutáhle a tedy nezbývá, než se unudit k smrti v záplavě nalajnovaných klišé a pak si jít koupit New Balance (naštěstí se product placement po úvodním náporu trochu uklidní). Předpřestřelkové zoomy jsou jak poukazování na šestý smysl Stevena Seagala (Steven Seagal: Lawman), finále mě málem donutilo odejít (Macaulay Culkin hadr, bitka ve tmě - wtf). Plytká a absolutně předvídatelná sračka s průměrnou akcí a bez špetky invence, navíc se zdá, že Fuqua není schopen natočit přehlednou bitku a utápí se v Bayovském záchvatu (a detailech). A hlavní hrdina je kokot. Někdo (Csokas) měl Fuquovi vysvětlit, že se Equalizer nesmí brát vážně. Očividně se tak nestalo a jediným kladem jsou závěreční Joy Division.

 • (330 bodů)
  29. 1. 2015 17:07
  55%
  0
  0
  dancemusic2012

  Prumerny film,s predvidatelnym scenarem. Nektere zpusoby vrazd jsou docela hnusne, ale to k akcnimu filmu patri :-) Jinak hezka hudba.

 • (290 bodů)
  8. 2. 2015 14:26
  90%
  1
  0
  roxet

  Pod 30 vteřin... Nenápadný, "ošumělý" chlapík pracující v hobbymarketu, který pozná jednu mladou dívku, která má velky problémy a rozhodne se jí pomoct. Co následuje je pro padouchy doslova životu beroucí. Nemohu si pomoct, ale po necelé hodince sledování si říkám, nekoukám náhodou na klasickou Segalovku z půli 90 let? Ane není to vůbec špatny, ano, je tu jednoduchý a už několikrát použitý děj, ale dost dobře spracován a natočen, tak jak to kdysi uměl Steven, s tím malím rozdílem že Denzel je mnohem lepší herec. Pěknej film.

 • (234 bodů)
  7. 1. 2016 14:09
  65%
  0
  0
  Pegas1632

  Nebudu lhát, normálně jsem usnula. Finále je strhující, nápadité a moc hezky provedené, ale než se k němu člověk prokouše/prospí, tak to trvá. klidně to mohlo být o 30 minut kratší a určitě bych si to víc užila. Naturalistické scény mi nevadí, vývrtka jako zbraň je vyloženě roztomilá, a nápadů jak mnohoúčelně využít kutilské potřeby je plný film, ale (jo, vždycky je nějaké ale) nějak mi to přišlo trošku jako drsnější Sám doma (Sám v OBI)

 • (183 bodů)
  27. 2. 2015 20:11
  75%
  0
  0
  majhan

  Denzela mám v oblibě a asi by stálo za to tento snímek vidět, i když přísná kritika může odrazovat.

 • (182 bodů)
  11. 2. 2015 00:27
  80%
  0
  0
  daisyna

  Velké překvapení tohoto roku.
  Trailer velice střídmý nic nenapovídající, ale film pecka.

 • (181 bodů)
  11. 2. 2015 00:39
  80%
  0
  0
  taliz

  Skvělé překvapení letošního roku.
  Denzel no.1

1 2 dalsi posledni
73 67 ?
 • Alanna 80%
 • JanTung 65%
 • RoCo 70%
 • lamps 60%
 • zrzinda2408 70%
 • EXpenzza 10%
 • FiL44 70%
 • Gruman 65%
 • xvikivx 80%
 • thomas-prokes 65%
všechna hodnocení (94)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: