John Wick (USA)
USA USA
96 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Tohohle chlápka nechceš naštvat

Obsah

:
Říká se: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick je zabiják na odpočinku, přesně ten typ chlápka, kterému je lepší se vyhnout. Vloupat se mu do domu, více »« méně

Režie

:
Chad Stahelski David Leitch

Scénář

:
Derek Kolstad

Herci

:
Keanu Reeves Michael Nyqvist Alfie Allen Willem Dafoe Dean Winters ...
Přehrát online O2
Premiéra: 23. 10. 2014
Distributor: Bontonfilm CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  30. 3. 2016
  martin-mickey-stusak (9625 bodů)

  Zabili mu psa a ukradli auto. To neměli dělat. Další příběh o bývalém vyhlášeném zabijáku, který byl vyprovokován vejít na cestu nemilosrdné pomsty a to proti svému bývalému zaměstnavateli. Po pomalejším rozjezdu se naskytá rychlá a drsná akční jízda, kde se opět s vervou sobě vlastní vyšvihl Keanu Reeves. Svoji roli zvládl očekávaně dobře, i když bych si u něj představoval přeci jen o něco drsnější výraz. Snímek je jinak ve své podstatě obdivuhodný. Nemohu se ale zbavit dojmu, že je tu určitý pokus zopakovat akční fenomén světoznámého krále akčního filmu HK režiséra Johna Woo.  Ale chyba lávky, ten svého nástupce dlouho mít nebude. Na druhou stranu je škoda, že takovýto námět zrovna on nenatočil a že roli Johna Wicka nevzal jeho kmenový herec Chow Yun-fat. To by byla teprve jízda. Chad Stahelski a David Leitch mající v takovýchto filmech zkušenosti coby kaskadéři to spolu zkusili po svém a dá se říci, že se jim zdařilo. I přes určité chybičky je snímek patřičně rychlý, krvavý a šílený. Pánové to rozjeli naplno.  

 • 75%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9341 bodů)

  John Wick vznikl jako kamarádský film, jehož investoři se našli až v Číně a do americké, potažmo světové distribuce film zakoupila společnost Lionsgate až po dokončení snímku. Důvěra se vyplatila, diváci si však svůj akční nášup našli a jen v kinech se film zaplatil více, než třikrát. Pokud tedy máte rádi pořádnou staromódní akci a Keanu Reevese, který přebije i občasné lapsy, tak byste neměli být zklamáni.

 • 75%
  1
  0
  10. 5. 2016
  lamps (6970 bodů)

  V dnešní době už tak trochu nedocenitelný film. Nelítostný, ale sympatický hlavní hrdina, který si jde vyřídit účty, mocný zločinecký syndikát od velkého bosse až po mladého usmrkaného potížistu, třetí osoba v pozadí, u které není jisté, na čí straně stojí, a dokonce i smysluplný motiv, který udává celému dějovému konceptu i jistý nezaměnitelný punc přesvědčivosti a empatie - to vše navíc zabaleno do opojného hávu devadesátkových akčňáků od Johna Woo a okořeněno moderní hyperstylovou akcí zasazenou do pochmurných barev a originálních lokací luxusního mafiánského hotelu. Keanu Reeves je ok, ale Denzel Washington by zde byl teprve boží, a Michael Nyqvist už by měl hrát jenom podobné mafiánské hlavouny se smyslem pro humor a ironii, kteří se neštítí jít na smrt v hustém dešti a s úsměvem na rtech po boku svých bývalých spojenců. Parádní a čistokrevná akční jízda, rozhodně mnohem lepší než nudný a chytře se tvářící Equalizer..

 • 30%
  2
  0
  9. 8. 2015
  Pas (4658 bodů)

  Samí zlí kluci..
  John Wick, je velice jednoduchý film, který zdánlivě připomíná akční filmy z kraje devadesátých let. Zatím co hrdinové tehdejší doby, používali spíše pěsti, kopy a v krajních případech, většinou finálních, zbraně, Wick sice kontaktní boj má, ale místo konečných ran pěstí, používá pistoli z centimetrových vzdáleností. Vsadím se, že tento výtvor se dostane na špici světové kinematografie v počtu prostřelených hlav zabijáků z východu. Děj je prostý - zabili jste mi štěňátko, tak tady máte kulku do ciferníčku bez rozdílu dobrého, či zlého bad guy, prostě všichni. Přiznám se, že se divím, jak je možné, že takový rize béčkový příběh má takovou úspěšnost...

 • 85%
  0
  0
  24. 5. 2015
  p.a.douch (4235 bodů)

  Mám rád filmy z 80-tých let. A John Wick mi je připomněl. Kdo jde na akční film neměl by čekat mudrování o nesmrtelnosti a barevné veselé obrázky, ale AKCI. A té se mu zde dostane. Keanu Reeves je ve formě, jeho bouchačka je ve formě. To se nedá říct o jeho manželce a psovi. Ale mám takové filmy rád a kdykoli na ně půjdu. Pravda manželce se film moc nelíbil. Jen by to chtělo lepšího záporáka.

  • Keanu Reeves, Willem Dafoe
  • slabý záporák
 • 20%
  0
  0
  22. 10. 2014
  Petrson (3186 bodů)

  Tak asi takhle. Přijde producent za scénáristou a řekne: „co takhle kdyby někdo někoho zabil?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Dva lidi?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Tři? Nebo lepší by bylo třicet, ne?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Padesát? Sto?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „ Co to postavit jen na zabíjení, střílení do hlavy, probodávání ?“ Scénárista: „Za co se mstí?“ Producent: „ Já nevím, třeba že mu zabili psa?“ Scénárista: „ Skvělej nápad, bude tam něco navíc?.“ Producent: „Ne“. Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „ Jo a mám nápad na druhej díl!“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Zabijou mu kočku a vyvraždí dvakrát tolik lidí.“ Scénárista: „ Na to nebude čas.“ Producent: „Aha, tak vynecháme tu scénu s tou kočkou“. ( P.S.Konzolový hráči budou asi spokojeni ).

  • kamera
  • nesmrtelná komiksová postava Keanu Reevesa :)
  • scénář, nápad, cokoliv
 • 70%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2731 bodů)

  Naprosto přímočará záležitost s vymazlenou atmosférou, podpořenou fajnově zvoleným hudebním podkresem. Keanu to kosí hlava nehlava, ale kupodivu v průběhu dostává i dost slušnou čočku. Někdy ale bohužel působí dost pomale, což je uprostřed namířených hlavní poněkud rušivé a dává znát, že adepti na kulku stojí přesně tam kde mají a čekají až na ně dojde řada. Škoda, uvěřitelnost, aspoň ta v rámci žánru, tím dostává poněkud na frak. Jinak slušná akční jednohubka bez zbytečných dalších ambicí.

 • 85%
  0
  0
  27. 1. 2016
  HappyPiere (2730 bodů)

  Kvalitní podívaná v rámci žánru

 • 85%
  0
  0
  28. 1. 2017
  JosefTomas (2535 bodů)

  Perfektně zvládnuté mistrovské dílo, které uchvátí skvělou akcí, perfektním obsazením a těmi krásnými psími oči, které když uvidíte, tak nemůžete říct nic jiného "To je roztomilý" O to více chcete vidět, jak tomu ruskému hajzlovi Wick tu hubu rozstřílí. :D

 • 85%
  0
  0
  3. 11. 2014
  harry456 (2427 bodů)

  Jeden z nejlepších akčních filmů za poslední dobu. Skvělá zápletka, kamera i obsazení, a samozřejmě akce... Jen mám jednu výtku, a tou je, že poslední akční scéna filmu skoro nic nepřinesla, jako ty předchozí.

 • 85%
  0
  0
  6. 2. 2015
  Jiřík54 (1420 bodů)

  Mám rád Keanu Reevese, takže jsem se na Johna Wicka dost těšil a musím říct, že jsem vůbec nebyl zklamán. Reeves podává standardně dobrý herecký výkon a roli akčního hrdiny zvládá na výbornou. Dobrým protihráčem je mu Michael Nyquist, který od dánské trilogie Millenium, kde byl kladným hrdinou hraje snad už jen samé záporáky. I tento mu jde skvěle. A příběh je dobře napsaný a jede ve velmi slušném tempu od začátku až do konce. Až bych si přál, aby měl pokračování. Což se mi už dlouho u žádného filmu nestalo.

 • 80%
  0
  1
  6. 2. 2017
  leafroller (1389 bodů)

  Pokud se přeneseme přes typicky komixové extrémismy (sakra, existuje to slovo vůbec?), jakože za 2 boule a mrtvý štěně musí umřít asi 150 lidí, dostaneme čistokrevný thriller, jakých jsme ale viděli už mnoho. Přesto neurazí. A vzájemný vztah dvou hlavních oponentů mi přišel dokonce zábavný. Nicméně takový Equalizer mě jako čistič prostě bavil víc.

 • 90%
  0
  0
  2. 3. 2017
  fido68 (980 bodů)

  Dobře natočená akční střílečka s výborným hereckým obsazením hlavního hrdiny.Keanu Reeves si po Matrixu pěkně užil ručních zbraní.Myslím si,že se tento typ rolí k tomuto herci hodí a i menší zmněna image mu prospěla.Film má spád a i metráž je rozumná a dočkali jsme se i dalšího pokračování.

 • 85%
  0
  0
  10. 12. 2014
  voleman (854 bodů)

  Akční film v tom nejlepším slova smyslu. Takovýhle čistý akční film jsem již dlouho neviděl. Tvůrci se skoro nezaobírají příběhem, ale jen čistě akcí což je u tohoto filmu jedině dobře. Navíc tvůrci film berou s dostatečným nadhledem a neberou příběh moc vážně a tak dialogy ani jednotlivé scény nepůsobí nijak trapně. Ve filmu zazní i pár hlášek (i když by jich mohlo být víc), vždy do scény skvěle sednou. John Wick je tedy typický akční film se vším všudy, který se svou rozumnou stopáží nenudí, a při vypnutém mozku spolehlivě zabaví. 85%

 • 95%
  0
  0
  14. 2. 2017
  PandaPool (820 bodů)

  Skvělí film, konečně nějaká pořádná akční rubačka která se odlišuje od většiny svých kolegů tím že všechny pohyby, střelba i to co tam hlavní hrdina a jeho nepřátele jsou schopni vydržet.Takže tady ten film mi v hlavě zůstal hodně dlouho a doufám že tam uvázne i vám a já už se nemůžu dočka pokračování.

 • 65%
  0
  0
  6. 1. 2016
  martin-kubista (692 bodů)

  Zřejmě pokus o remake akčních filmů z devadesátých let, který mě ale moc neoslovil. Hlavní zápletka je šíleně jednoduchá, ale to byl asi záměr :) Dívat se na to dalo, a fanouškům akčních filmů a Keanu Reevse mohu jen doporučit, neboť to je jedna z jeho lepších rolí. Uvidíme, jak bude vypadat další díl

  • výkon Keanu Reevse
  • jednoduchá zápletka
 • 80%
  0
  0
  31. 10. 2014
  evana (682 bodů)

  Ač jsem holka a na akční filmy moc nejsem, John Wick mě bavil od začátku do konce. Mezi spoustou krve a kulkami je film odlehčen vtipnými hláškami. Celkový noir vizuál filmu sedí. Film plyne bez větších zádrhelů a nudnějších pasáží.

 • 95%
  0
  0
  3. 3. 2016
  EXpenzza (611 bodů)

  Na tom filmu je ohromně cejtit, jak byl dělanej s láskou. Akce boží, stylový to je, jak blázen, Keanu Reeves je sympatickej, jako žádnej akční hrdina široko daleko, a dokonce brakové prostředí se svými divnými pravidly působilo vcelku chytře. S příběhem se sice nikdo moc nepáral a chvílemi to ztrácí dech, ale radost z výsledku je pořád veliká. "Yeah, I'm thinking I'm back."

 • 85%
  0
  0
  9. 12. 2014
  Kick077 (537 bodů)

  Akční film, který podle mého splnil svůj cíl. Hodně akce, rvaček, přestřelek i honiček v autech. Příběh nic moc světobornýho, ale o ten prostě ani nejde. Důležitý je, že bylo na co koukat a občas ve filmu zazněla i nějaká povedená hláška, z tohohle ohledu to na slabších 5 hvězd stačí.

 • 90%
  0
  0
  29. 11. 2016
  siginho (528 bodů)

  Souhlasím, že to není nic moc, ale totálně mne dostala rychlost a akce.
  A za to porušení podsvětních pravidel hotelu si to zasloužili darebáci.

  • Keane
  • smrt toho mladýho kryplíka
  • mohl toho ladýho hajzlíka trochu víc rozsekat :-)
 • 80%
  0
  0
  22. 2. 2017
  TomSti (464 bodů)

  Tak to byl povedenej akčňák. Reeves to s pistolkama fakt umí. Takhle jsem to snad ještě nikde neviděl, aby v boji z blízka, místo posraných chvatů, prostě ty chlápky odrovnal kulkama. Jenom škoda, že s tím rozmazleným zmrdem z Hry o trůny si nepohrál trošku víc. Jinak se líbilo. Ukrást Johnu Wickovi auto a zabít psa, se prostě nevyplatí.

 • 85%
  0
  0
  22. 1. 2015
  kurcova-simona (367 bodů)

  Bomba! Zábavná akční jízda od začátku do konce. Skvěle napsané postavy, vtipné a originální hlášky a k tomu ještě děj, který neurazí? Co víc si u podobného žánru přát. John Wick mě opravdu překvapil, podobných jednohubek je velmi málo, nemůžu se dočkat až uvidím znova!

 • 30%
  1
  0
  27. 2. 2015
  dancemusic2012 (361 bodů)

  Pro mne obrovske zklamani. Opet jeden manik vyridi desitky najemnych zabijaku.
  Tech 30% davam hlavne za roztomile stene. Bohuzel.

 • 90%
  0
  0
  8. 4. 2015
  wtemplar (351 bodů)

  Velké překvapení roku 2014. Akční pecka ve stylu za málo peněz hodně muziky, kdy nám autoři dokazují, že není potřeba utratit stovky milionů dolarů na to, abychom se bavili stejně dobře jako u klasických žánrovek z 80. a 90. let. Keanu je ve vrcholné formě a snad mu to pomůže k více takovým rolím.

  • Keanu Reeves
  • "uvěřitelná" akce
  • herecké obsazení
  • příběh "Baby Jagy" :)
  • Keanův oblek, auto, styl obecně..
  • 50%
   0
   0
   14. 2. 2016
   Váleček (315 bodů)

   Další z filmů co si neodpustil scénu z konce filmu dát na začátek. Nechápu proč to tak je. Tady to bylo uplně zbytečné. Stejně tak nechápu proč tak dlouho opěvovali fakt, že John Wick je neskutečně dobrý zabiják. Akorát z člověka opadne ta lítost, kterou na začátku pochytal a ke konci už mu i přestane fandit. Prostě jen sleduje jak to tam všecno masí. Film bez opravdového děje, s přehnanými představami o světě gangů a s nepochopitelně lítajícími kulkami. Holt do hlavních postav nikdy netrefí na první pokus. Ani na druhý, třetí nebo devátý.

  • 85%
   0
   0
   23. 10. 2014
   Lemmy01 (294 bodů)

   John Wick je parádní akční film se slušnou choreografií a nadupanou hudbou. Film funguje dobře jako homage béčkovým (nejen) akčnákům (herci ve vedlejších rolích, některé dialogy a scény, osnova scénáře obecně), který si bere inspiraci, kde se dá (přestřelka mezi sloupy patrně vzpomínka Keanu na první Matrix, citace Equilibria v soubojích s pistolemi nablízko ...). Dramatické a humorné scény fungují ve filmu hodně dobře. Keanu odvádí slušný herecký výkon (přes určitou "prkennost/trhané pohyby", které jsou ale už jeho trademarkem). Film bych určitě doporučil, pokud člověk má rád akční filmy a nečeká žádnou přemýšlivou filmařinu.

  • 60%
   0
   0
   6. 3. 2015
   roxet (291 bodů)

   Bígli jsou krásní... Opravdu si nemohu pomoct, ale musím srovnávat s Equalizerem. A nemohu si pomoct John Wick mi příjde takový nedodělaný. Možná je to Keanem možná režii, ale čekal jsem lepší film.

  • 75%
   0
   0
   17. 4. 2016
   lukas-korunak (284 bodů)

   Není to špatný film. John Wick toho moc nenamluví, ale u tohoto filmu to není ani třeba. Přece tu jen nejde o nějaké dialogy. Je to docela zajímavý film. V žádném případě to není složitý film a už v žádném případě zde nelze najít nějaká scéna k zamyšlení ani děj nijak nepřekvapí. Ale u tohoto filmu to stejně nikdo nečeká.

  • 60%
   1
   0
   9. 8. 2015
   surowka (270 bodů)

   Nevím co na tomhle filmu lidi vidí . Ano je to akce uvěřitelná no tak to ani omylem .Celé je to B sice dobré , ale nic víc .

   • Keanu na 50 dobrý
   • konec no ták
  • 85%
   0
   0
   5. 8. 2015
   Pegas1632 (264 bodů)

   Krásný akční snímek, hodina a pul řežby, střelby do hlav a všech možných částí těla - myslím že nejlepší recenzí bude tato krásná prezentace - asi teda obsahuje lehce spoilery, ale jelikož film v podstatě žádný děj nemá, nemělo by to vadit. Návrat ke staré dobré akční klasice.

   • http://www.quora.com/How-many-people-does-John-Wick-kill-in-the-movie
   1 2 dalsi posledni
   76 73 ?
   • jarv 65%
   • wodmint 70%
   • Květka 85%
   • Markykucerka 80%
   • Alanna 80%
   • aero 70%
   • Brenan88 75%
   • Bája 80%
   • FilipusMuff 90%
   • aja-vachlerova 65%
   všechna hodnocení (165)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   18. místo z 49 v žebříčku uživatele JosefTomas

   „Drsný zabiják, který se nebojí rozstřílet pár mafiánských cápků.”

   5. místo z 8 v žebříčku uživatele Whoossain
   8. místo z 14 v žebříčku uživatele Ľubinka
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: