John Wick (2014)

John Wick (USA)
USA USA
96 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Tohohle chlápka nechceš naštvat

Obsah

:
Říká se: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick je zabiják na odpočinku, přesně ten typ chlápka, kterému je lepší se vyhnout. Vloupat se mu do domu, více »« méně

Režie

:
Chad Stahelski David Leitch

Scénář

:
Derek Kolstad

Herci

:
Keanu Reeves Michael Nyqvist Alfie Allen Willem Dafoe Dean Winters ...
Premiéra: 23. 10. 2014
Distributor: Bontonfilm CZ

Komentáře

znaků
 • (7414 bodů)
  30. 3. 2016 23:16
  80%
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  Zabili mu psa a ukradli auto. To neměli dělat. Další příběh o bývalém vyhlášeném zabijáku, který byl vyprovokován vejít na cestu nemilosrdné pomsty a to proti svému bývalému zaměstnavateli. Po pomalejším rozjezdu se naskytá rychlá a drsná akční jízda, kde se opět s vervou sobě vlastní vyšvihl Keanu Reeves. Svoji roli zvládl očekávaně dobře, i když bych si u něj představoval přeci jen o něco drsnější výraz. Snímek je jinak ve své podstatě obdivuhodný. Nemohu se ale zbavit dojmu, že je tu určitý pokus zopakovat akční fenomén světoznámého krále akčního filmu HK režiséra Johna Woo.  Ale chyba lávky, ten svého nástupce dlouho mít nebude. Na druhou stranu je škoda, že takovýto námět zrovna on nenatočil a že roli Johna Wicka nevzal jeho kmenový herec Chow Yun-fat. To by byla teprve jízda. Chad Stahelski a David Leitch mající v takovýchto filmech zkušenosti coby kaskadéři to spolu zkusili po svém a dá se říci, že se jim zdařilo. I přes určité chybičky je snímek patřičně rychlý, krvavý a šílený. Pánové to rozjeli naplno.  

 • (6552 bodů)
  20. 10. 2015 12:18
  75%
  0
  0
  Sheldon

  John Wick vznikl jako kamarádský film, jehož investoři se našli až v Číně a do americké, potažmo světové distribuce film zakoupila společnost Lionsgate až po dokončení snímku. Důvěra se vyplatila, diváci si však svůj akční nášup našli a jen v kinech se film zaplatil více, než třikrát. Pokud tedy máte rádi pořádnou staromódní akci a Keanu Reevese, který přebije i občasné lapsy, tak byste neměli být zklamáni.

 • (5135 bodů)
  10. 5. 2016 21:59
  75%
  1
  0
  lamps

  V dnešní době už tak trochu nedocenitelný film. Nelítostný, ale sympatický hlavní hrdina, který si jde vyřídit účty, mocný zločinecký syndikát od velkého bosse až po mladého usmrkaného potížistu, třetí osoba v pozadí, u které není jisté, na čí straně stojí, a dokonce i smysluplný motiv, který udává celému dějovému konceptu i jistý nezaměnitelný punc přesvědčivosti a empatie - to vše navíc zabaleno do opojného hávu devadesátkových akčňáků od Johna Woo a okořeněno moderní hyperstylovou akcí zasazenou do pochmurných barev a originálních lokací luxusního mafiánského hotelu. Keanu Reeves je ok, ale Denzel Washington by zde byl teprve boží, a Michael Nyqvist už by měl hrát jenom podobné mafiánské hlavouny se smyslem pro humor a ironii, kteří se neštítí jít na smrt v hustém dešti a s úsměvem na rtech po boku svých bývalých spojenců. Parádní a čistokrevná akční jízda, rozhodně mnohem lepší než nudný a chytře se tvářící Equalizer..

 • Pas
  (4369 bodů)
  9. 8. 2015 17:23
  30%
  2
  0
  Pas

  Samí zlí kluci..
  John Wick, je velice jednoduchý film, který zdánlivě připomíná akční filmy z kraje devadesátých let. Zatím co hrdinové tehdejší doby, používali spíše pěsti, kopy a v krajních případech, většinou finálních, zbraně, Wick sice kontaktní boj má, ale místo konečných ran pěstí, používá pistoli z centimetrových vzdáleností. Vsadím se, že tento výtvor se dostane na špici světové kinematografie v počtu prostřelených hlav zabijáků z východu. Děj je prostý - zabili jste mi štěňátko, tak tady máte kulku do ciferníčku bez rozdílu dobrého, či zlého bad guy, prostě všichni. Přiznám se, že se divím, jak je možné, že takový rize béčkový příběh má takovou úspěšnost...

 • (3895 bodů)
  24. 5. 2015 09:26
  85%
  0
  0
  p.a.douch

  Mám rád filmy z 80-tých let. A John Wick mi je připomněl. Kdo jde na akční film neměl by čekat mudrování o nesmrtelnosti a barevné veselé obrázky, ale AKCI. A té se mu zde dostane. Keanu Reeves je ve formě, jeho bouchačka je ve formě. To se nedá říct o jeho manželce a psovi. Ale mám takové filmy rád a kdykoli na ně půjdu. Pravda manželce se film moc nelíbil. Jen by to chtělo lepšího záporáka.

  • Keanu Reeves, Willem Dafoe
  • slabý záporák
 • (2993 bodů)
  22. 10. 2014 22:51
  20%
  0
  0
  Petrson

  Tak asi takhle. Přijde producent za scénáristou a řekne: „co takhle kdyby někdo někoho zabil?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Dva lidi?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Tři? Nebo lepší by bylo třicet, ne?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Padesát? Sto?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „ Co to postavit jen na zabíjení, střílení do hlavy, probodávání ?“ Scénárista: „Za co se mstí?“ Producent: „ Já nevím, třeba že mu zabili psa?“ Scénárista: „ Skvělej nápad, bude tam něco navíc?.“ Producent: „Ne“. Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „ Jo a mám nápad na druhej díl!“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Zabijou mu kočku a vyvraždí dvakrát tolik lidí.“ Scénárista: „ Na to nebude čas.“ Producent: „Aha, tak vynecháme tu scénu s tou kočkou“. ( P.S.Konzolový hráči budou asi spokojeni ).

  • kamera
  • nesmrtelná komiksová postava Keanu Reevesa :)
  • scénář, nápad, cokoliv
 • (2708 bodů)
  4. 3. 2016 17:32
  70%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Naprosto přímočará záležitost s vymazlenou atmosférou, podpořenou fajnově zvoleným hudebním podkresem. Keanu to kosí hlava nehlava, ale kupodivu v průběhu dostává i dost slušnou čočku. Někdy ale bohužel působí dost pomale, což je uprostřed namířených hlavní poněkud rušivé a dává znát, že adepti na kulku stojí přesně tam kde mají a čekají až na ně dojde řada. Škoda, uvěřitelnost, aspoň ta v rámci žánru, tím dostává poněkud na frak. Jinak slušná akční jednohubka bez zbytečných dalších ambicí.

 • (2609 bodů)
  27. 1. 2016 10:59
  85%
  0
  0
  HappyPiere

  Kvalitní podívaná v rámci žánru

 • (2424 bodů)
  3. 11. 2014 18:52
  85%
  0
  0
  harry456

  Jeden z nejlepších akčních filmů za poslední dobu. Skvělá zápletka, kamera i obsazení, a samozřejmě akce... Jen mám jednu výtku, a tou je, že poslední akční scéna filmu skoro nic nepřinesla, jako ty předchozí.

 • (1419 bodů)
  6. 2. 2015 22:24
  85%
  0
  0
  Jiřík54

  Mám rád Keanu Reevese, takže jsem se na Johna Wicka dost těšil a musím říct, že jsem vůbec nebyl zklamán. Reeves podává standardně dobrý herecký výkon a roli akčního hrdiny zvládá na výbornou. Dobrým protihráčem je mu Michael Nyquist, který od dánské trilogie Millenium, kde byl kladným hrdinou hraje snad už jen samé záporáky. I tento mu jde skvěle. A příběh je dobře napsaný a jede ve velmi slušném tempu od začátku až do konce. Až bych si přál, aby měl pokračování. Což se mi už dlouho u žádného filmu nestalo.

 • (760 bodů)
  10. 12. 2014 20:06
  85%
  0
  0
  voleman

  Akční film v tom nejlepším slova smyslu. Takovýhle čistý akční film jsem již dlouho neviděl. Tvůrci se skoro nezaobírají příběhem, ale jen čistě akcí což je u tohoto filmu jedině dobře. Navíc tvůrci film berou s dostatečným nadhledem a neberou příběh moc vážně a tak dialogy ani jednotlivé scény nepůsobí nijak trapně. Ve filmu zazní i pár hlášek (i když by jich mohlo být víc), vždy do scény skvěle sednou. John Wick je tedy typický akční film se vším všudy, který se svou rozumnou stopáží nenudí, a při vypnutém mozku spolehlivě zabaví. 85%

 • (682 bodů)
  31. 10. 2014 09:39
  80%
  0
  0
  evana

  Ač jsem holka a na akční filmy moc nejsem, John Wick mě bavil od začátku do konce. Mezi spoustou krve a kulkami je film odlehčen vtipnými hláškami. Celkový noir vizuál filmu sedí. Film plyne bez větších zádrhelů a nudnějších pasáží.

 • (653 bodů)
  6. 1. 2016 15:46
  65%
  0
  0
  martin-kubista

  Zřejmě pokus o remake akčních filmů z devadesátých let, který mě ale moc neoslovil. Hlavní zápletka je šíleně jednoduchá, ale to byl asi záměr :) Dívat se na to dalo, a fanouškům akčních filmů a Keanu Reevse mohu jen doporučit, neboť to je jedna z jeho lepších rolí. Uvidíme, jak bude vypadat další díl

  • výkon Keanu Reevse
  • jednoduchá zápletka
 • (458 bodů)
  9. 12. 2014 19:36
  85%
  0
  0
  Kick077

  Akční film, který podle mého splnil svůj cíl. Hodně akce, rvaček, přestřelek i honiček v autech. Příběh nic moc světobornýho, ale o ten prostě ani nejde. Důležitý je, že bylo na co koukat a občas ve filmu zazněla i nějaká povedená hláška, z tohohle ohledu to na slabších 5 hvězd stačí.

 • (390 bodů)
  3. 3. 2016 21:55
  95%
  0
  0
  EXpenzza

  Na tom filmu je ohromně cejtit, jak byl dělanej s láskou. Akce boží, stylový to je, jak blázen, Keanu Reeves je sympatickej, jako žádnej akční hrdina široko daleko, a dokonce brakové prostředí se svými divnými pravidly působilo vcelku chytře. S příběhem se sice nikdo moc nepáral a chvílemi to ztrácí dech, ale radost z výsledku je pořád veliká. "Yeah, I'm thinking I'm back."

 • (366 bodů)
  22. 1. 2015 21:14
  85%
  0
  0
  kurcova-simona

  Bomba! Zábavná akční jízda od začátku do konce. Skvěle napsané postavy, vtipné a originální hlášky a k tomu ještě děj, který neurazí? Co víc si u podobného žánru přát. John Wick mě opravdu překvapil, podobných jednohubek je velmi málo, nemůžu se dočkat až uvidím znova!

 • (330 bodů)
  27. 2. 2015 11:22
  30%
  1
  0
  dancemusic2012

  Pro mne obrovske zklamani. Opet jeden manik vyridi desitky najemnych zabijaku.
  Tech 30% davam hlavne za roztomile stene. Bohuzel.

 • (290 bodů)
  6. 3. 2015 18:38
  60%
  0
  0
  roxet

  Bígli jsou krásní... Opravdu si nemohu pomoct, ale musím srovnávat s Equalizerem. A nemohu si pomoct John Wick mi příjde takový nedodělaný. Možná je to Keanem možná režii, ale čekal jsem lepší film.

 • (286 bodů)
  14. 2. 2016 14:58
  50%
  0
  0
  Váleček

  Další z filmů co si neodpustil scénu z konce filmu dát na začátek. Nechápu proč to tak je. Tady to bylo uplně zbytečné. Stejně tak nechápu proč tak dlouho opěvovali fakt, že John Wick je neskutečně dobrý zabiják. Akorát z člověka opadne ta lítost, kterou na začátku pochytal a ke konci už mu i přestane fandit. Prostě jen sleduje jak to tam všecno masí. Film bez opravdového děje, s přehnanými představami o světě gangů a s nepochopitelně lítajícími kulkami. Holt do hlavních postav nikdy netrefí na první pokus. Ani na druhý, třetí nebo devátý.

 • (276 bodů)
  23. 10. 2014 06:33
  85%
  0
  0
  Lemmy01

  John Wick je parádní akční film se slušnou choreografií a nadupanou hudbou. Film funguje dobře jako homage béčkovým (nejen) akčnákům (herci ve vedlejších rolích, některé dialogy a scény, osnova scénáře obecně), který si bere inspiraci, kde se dá (přestřelka mezi sloupy patrně vzpomínka Keanu na první Matrix, citace Equilibria v soubojích s pistolemi nablízko ...). Dramatické a humorné scény fungují ve filmu hodně dobře. Keanu odvádí slušný herecký výkon (přes určitou "prkennost/trhané pohyby", které jsou ale už jeho trademarkem). Film bych určitě doporučil, pokud člověk má rád akční filmy a nečeká žádnou přemýšlivou filmařinu.

1 2 dalsi posledni
76 73 ?
 • JanTung 80%
 • dav.bal 70%
 • RoCo 85%
 • FiL44 75%
 • kuba-lasek 100%
 • Liboul 70%
 • wiecej 75%
 • Tomas_313 80%
 • Arthur Logoff 75%
 • lamps 75%
všechna hodnocení (134)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: