Terminator Genisys (2015)

Terminator: Genisys (USA)
USA USA
126 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Teď platí jiná pravidla

Obsah

:
Slavný režisér James Cameron, jeden z prvních diváků filmu Terminator: Genisys, po promítání prohlásil, že právě viděl snímek, který může být právem více »« méně

Režie

:
Alan Taylor (I)

Scénář

:
Laeta Kalogridis Patrick Lussier James Cameron Gale Anne Hurd

Herci

:
Emilia Clarke Jai Courtney Arnold Schwarzenegger J.K. Simmons Matt Smith (I) ...
Premiéra: 9. 7. 2015
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (7414 bodů)
  14. 7. 2015 06:21
  80%
  2
  0
  martin-mickey-stusak

  Páté pokračování terminátorské série   konečně dosáhlo události známé z prvního   dílu. Do roku 1984 byl vyslán terminátor typu   T-800 s úkolem zabít matku Johna Connora Sarah   Connorovou. Pro filmaře tak nastala nová výzva,   poněvadž se vrátil s velkým nadšením Arnie a   tak bylo potřeba do příběhu zakomponovat jak   jeho tehdejší vzhled, tak i ten současný.   Novinka že i terminátor T-800 stárne z důvodu   použité živé tkáně na ocelové konstrukci   zní krapet podivně, ale budiž. Dejme tomu. A   tak se nám opět představí některé známé   scény z prvního revolučního dílu, ale   překvapivě poněkud jinak. Dějiny se mění,   což je v rámci vývoje krapet zádrhel, se   kterým se tvůrci nějak neobtěžovali zabývat.   Každý předchozí díl má jinou strukturu,   jinou atmosféru, jiný potenciál. To se týká i   tohoto, takže je opět v celém svém vyznění   zase o něco jiný. Pozorný divák si všimne,   že kromě scén z prvního dílu se tu objevují   i určité odkazy na díl druhý. Zábavnost   nepolevila a akčnost už vůbec ne. Jen je tu   nějak moc flashbacků, které rytmus vyprávění   dosti zpomalují a narušují veškeré napětí.   Po vizuální stránce je vše dokonalé a nově   dokonce i ve 3D. Temná atmosféra je jen   okrajová a hrůza a děs z války vymizela   úplně. Nebo si to jen namlouvám? Každopádně   je fakt, že už série nemá čím překvapit,   protože vše podstatné tu už prostě bylo.   Zkrátka, byť tento díl nedopadl vůbec   špatně, nemá čím by zaujal. Nasměrování k   popkornové zábavě vše nadlehčuje a tím také   přirozeně vzniká obava z dalších dílů,   pokud tedy vůbec vzniknou, kam to bude   směřovat dál. Snímek mnohé zřejmě zklame,   mnohé potěší a já jen dodávám, že to sice   mohlo být lepší, ale na druhou stranu i daleko   horší.

 • (6539 bodů)
  20. 10. 2015 08:48
  70%
  1
  0
  Sheldon

  Řemeslně dokonale odvedený film a letní zábava, u které párkrát zaskočí popcorn, je slepenec sekvencí ze dvou úvodních dílů a v „novém“ příběhu variuje i řadu sci-fi hitů. Není to zkrátka nic kvůli čemu by se přepisovaly dějiny filmu, ale málokoho to opravdu naštve. Každopádně tahle sága si zaslouží odpočinek.

 • (6336 bodů)
  13. 8. 2015 21:05
  45%
  0
  3
  kedl

  Po trojce nejhorší terminátor. Zlatý Salvation.

 • (5135 bodů)
  10. 5. 2016 10:07
  60%
  0
  0
  lamps

  Dějová křeč a v podstatě zbytečná variace na již dostatečně rozpitvanou terminátoří legendu, která ale navzdory všemu funguje celkem bez problémů a stává se minimálně velice zábavným, béčkovým sci-fi akčňákem. Nad zběsilými časovými zvraty lepší nepřemýšlet, už vzhledem k existenci předešlých dílů, a dusivou atmosféru nevyhnutelné osudovosti vystřídal akční drajv, situační humor a řada nutných postmoderních odkazů, ale možná právě proto mě Terminator Genisys příjemně překvapil a vyloženě nezklamal - odsýpá to, stále se něco děje, mladí herci jsou minimálně koukatelní a velký Arnold dle mého dostál své diskutabilní účasti ve filmu měrou více než vrchovatou a znovu světu výrazně připomněl, že pouze on je tím jediným a jedinečným Terminátorem..... A ruku na srdce, o nic jiného tu možná ani nešlo...

 • (3895 bodů)
  14. 8. 2015 22:28
  80%
  1
  0
  p.a.douch

  Je to akční film a jako takovej je to dobrý a celkem dobře to funguje. Emilia Clarkeová, Jason Clarke, Jai Courtney slabej průměr. Arnold Schwarzenegger a Jonathan Kimble Simmons super. Škoda že režisér nevyhodil tu romantickou vatu, ale dalo se to snést. Triky dobrý. Alan Taylor by se měl už zbavit těch okecávaček z televize. Thor tím taky trpěl. Jinak mnohem lepší než Terminator 4 a Arny to fakt vytrhnul.

 • (2708 bodů)
  21. 3. 2016 18:02
  75%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Čekal jsem megaprůser, ale nakonec to nebylo úplně zlé a vlastně mě to docela bavilo. Docela. Celé úvodní bruslení snímku mezi prvním a druhým dílem série je docela fajn, ale některé scény mě až nesnesitelně cpaly ikonické momenty z cameronovek. Od poloviny už mě vlastně bylo jedno co se tam děje a dialogové úvahy, kdo je tady vlastně rodič koho a proč a co s tím, mě vyloženě točily a stejně i nekonečné ničení Skynetu, který se pořád drží jak vohno na botě. Obsazení je průser, Jai Courtney je pako do počtu, na Emilii Clarke se jen dobře dívá, Jason Clarke je další špatně vybraný John Connor a oscarový laureát J. K. Simmons se ve snímku objeví a zmizí a nikdo neví proč. Starý Arnold pro mě byl původně největším trailerovým strašákem, ale kupodivu nakonec je stejně tím nejlepším z obsazení. Jeho starý terminátor je výrazně odlehčenou postavou a spousta jeho scén upřímně rozesmála, Arnie nezklamal. Akce je dost a je přeplácaná, ale baví. Prostě čistý průměrný popcorn - je to vlastně blbé a blbě zahrané, ale zábavné. Čekáte-li nějakou inovaci nebo genialitu či ikonickou scénu, nedočkáte se. Nemá cenu v tom hledat umění, na tohle se jen čumí a nejspíš i brzo zapomíná.

 • (2500 bodů)
  13. 8. 2015 19:27
  20%
  0
  1
  alexik789

  20% dávám jen kvůli Arniemu. Jinak je děj a ostatní herci naprosto na nic. A ta potitulková scena... To si ze me delaji filmari legraci, ne?

 • (2009 bodů)
  17. 10. 2015 17:15
  65%
  1
  0
  stantheman

  DOCELA VTIPNÉ POKRAČOVÁNÍ. Neočekával jsem moc, spíše jsem se obával výsledku , ale docela mile jsem bzl překvapen vtipně pojatou účastí Arnolda. Proč ne ....yklamán jsem nebzl...

 • (1974 bodů)
  21. 9. 2015 17:24
  55%
  0
  0
  rkotvald

  Ve srovnání s prvními Terminátory je to slušné chcaní na mrtvolu, ale pokud se to bere jako samostatný akční film, jde o lepší průměr. Samozřejmě, když se řeší cestování časem, jde o první ligu dementnosti, ale často je to až vtipné, i samotné hlášky fungují překvapivě slušně, akce je tedy spíše průměrná - místy sterilní, ale ve výsledku jde o takový lehce nadprůměrnější výplach.

 • (1409 bodů)
  20. 9. 2015 17:44
  100%
  1
  0
  Shluken

  Já byl s tímto pátým dílem spokojen, pro nenáročného diváka super.... Super efekty, arnie tomu dával taky šťávu, hodně zajímávý děj, co se týče té časové smyčky, akorát ke konci už to bylo hodně přehnaný, ale pro nenáročného diváka co očekává akci s dobrými efekty, si myslím že tento film není zklamáním...

 • (1023 bodů)
  13. 8. 2015 11:36
  90%
  0
  0
  junker

  novi dil terminatora nezklamal Arny je supr ta scena kde na nej ceka v roce 1984 bila bomba

 • (986 bodů)
  5. 7. 2015 19:51
  70%
  3
  0
  Melody Harkness

  Moc často se mi nestává, že bych nevěděla jak film hodnotit... ale tentokrát sem se z kina opravdu vrátila zmatená jak lumík během migrace.
  Tak si to shrneme, děj není žádná novinka. Arnold jako stárnoucí robot je super, jeho hlášky a pomalé rozpadání se, předvádí s grácií. No a pak je tu cestování časem, spousta paradoxů a tolik časových linek, že by člověk měl mít sebou pomalu papír a tužku aby je pobral.
  Postava Connora mi teda sympatická vůbec nebyla a to ať na začátku nebo koncem, to mi byl sympatičtější víc i samotný Skynet a to mi příjde jako docela chyba... Mamča Connorová nebo také Khaleesi byla fajn a Reese ušel..
  Co z toho plyne? Film ušel ale nebylo to nic epického.

 • (954 bodů)
  31. 12. 2015 16:37
  80%
  0
  0
  leafroller

  Hned od začátku mi to připomínalo Nedokončené příběhy od Tolkiena. Těžení úspěšných témat je dnes už tradice a Terminátor úspěšný rozhodně byl. A když už připustím, že se nic nemůže vyrovnat úvodní dvojici filmů, kdy to tvůrci brali ještě dost vážně, pak absolvuji každé další pokračování jen ze zvědavosti. V tomto ohledu Genisys příjemně překvapila a to i přes značnou zmatenost děje. Akční scény byly opět naprosto strhující podívanou a oceňuji také nasazení Johna Connora jako badguye. Co mi trochu vadilo, byla jeho 15letá matka nebo drobné technické nesmysly (jako třeba že kov potažený kůží lze dát do "mikrovlnky"), ale ve filmu tohoto typu se lze přes tyto drobnůstky snadno přenést. Arnie byl jako vždy....stejný. A to je dobře. Za mě sqělá akčňárna pro oddych.

 • (825 bodů)
  23. 7. 2015 13:23
  95%
  1
  0
  salisbury

  Terminátor Genisysoval pátým dílem a já s lehkou obavou vkráčel do Imaxového kinosálu. Sál se plnil jak včelí úl téměř k prasknutí a já očekávaje nebezpečných filmových žihadel jsem se v zápětí náramně Arniem bavil. Na obsazení je potřeba si trošku zvyknout, ale akčního reje je tam natolik, že díky všelijakému efektu vlastně ani obsazení není nijak potřeba. Hlavní rolí je tam stejně kamenný Arnieho xicht, který na tuhle roli byl snad vyroben, stejně tak jako ve filmu T-800. Bez něho Terminátor není Terminátorem a postrádalo by to do žhava kovem rozpálené koule. Celou dobu jsem čekal zda ve mně nadšení vyprchá, ale nestalo se tak a až do konce jsem slastně chroustal jak nachos každou scénu zalitou ostrou chilli omáčkou. Arnie je zpět a já jsem za tento návrat velmi rád.

 • (747 bodů)
  25. 1. 2016 22:15
  30%
  0
  0
  Pajmen

  Tohle už je vykrádačka sama sebe na druhou. Jako bych se díval na první díl Terminátora v pararelní realitě. Herci jsou sice velmi zajímaví a skvěle vybraní, to je ale všechno. V nejlepším se má přestat - místo trojky se měl natočit pořádně apokalyptický den zúčtování, přičemž na konci by John Connor vyslal Terminátora do minulosti a smyčka by se uzavřela.

 • (744 bodů)
  10. 7. 2015 23:39
  50%
  0
  1
  marie-kolarova

  Soustřeďte se na ten okamžik, kdy John Connor vlévá zbídačeným zbytkům lidstva naději. Nic tak působivého už dále ve filmu neuvidíte. Nemá smysl řešit logiku cestování v čase, když se neobtěžoval scénárista, proč by si namáhal hlavu divák. Přemýšlivé publikum není cílovou skupinou tohoto počinu. Nad některými mezerami v logice by se dalo povznést, pokud by bylo prioritou vyprávění zajímavého příběhu. Což v tomto případě též není. Nakonec dospějeme k moudrému závěru, že budoucnost není předem daná. Docela se mně ulevilo.

 • (741 bodů)
  17. 8. 2015 14:03
  40%
  0
  1
  mr.hack

  Asi je někde něco špatně, jelikož při sledování filmu jsem dostal myšlenku, že Skynet by měl z budoucnosti vyslat dalšího Terminátora, ale ne na Connrovic famílii, ale na tvůrce a nenažraný studia co mají na svědomí tuhle parazitující sr*čku. Co to jako mělo bejt? Popření prvního dílu, John Connor ala největší slizoun, drsňačka Daenerys, nelogičnost, trapnost a happy-end? – S tímhle už nic ani Arnie nezmůže a já se jenom divím, že jsem dal tak “vysoké“ hodnocení.

 • (675 bodů)
  19. 7. 2015 10:29
  85%
  1
  0
  Ciiiri

  Po jedničce a dvojce nejlepší z filmů. Arnold - "taťka" byl skvělý! Hodně vtipné i naučné, pro dnešní společnost. Super obsazení, hezké triky. Škoda zrušené celé linie (což je už běžné).

 • (653 bodů)
  3. 3. 2016 23:21
  70%
  0
  0
  martin-kubista

  Po předchozím dile určitě zlepšení. Trochu by srovnal s trojkou. Tzn ani super ale ani ne průser. Arney je rozně plus a role se zhodtil důstojně. Rozhodně to nebylo žádné zklamání a fanouškům žanru a série se líbit bude. Jinak scénář trichu slabší.

 • (523 bodů)
  9. 8. 2015 13:52
  80%
  1
  0
  perfekta

  Arnie je jako vždy výborný. Nostalgická vzpomínka na předchozí díly, ale určitě to stojí za to.

1 2 3 dalsi posledni
69 52 ?
 • mondak 90%
 • Kamil3 40%
 • Cechulda 75%
 • Dave5991 70%
 • Socna 55%
 • michal-bernard 85%
 • wiecej 50%
 • starskyxaj 80%
 • lamps 60%
 • fesoj1 85%
všechna hodnocení (115)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 33 v žebříčku uživatele Petra8619
41. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
Sdílet tuto stránku:

Partneři: