X-Men: Budoucí minulost (2014)

X-Men: Days of Future Past (USA)
« další názvy »
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi

Obsah

:
Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná více »« méně

Režie

:
Bryan Singer

Scénář

:
Simon Kinberg Jane Goldman Matthew Vaughn Bryan Singer

Herci

:
Jennifer Lawrence Michael Fassbender Peter Dinklage Evan Peters James McAvoy ...
Premiéra: 22. 5. 2014
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (6368 bodů)
  22. 5. 2014 02:32
  85%
  0
  0
  Crreed

  Dnes poprvé se mi podařilo zavítat na předpremiéru nějakého filmu,a musím podotknout,že úvodní zkušenost dopadla na výbornou.Takto příjemně strávených 132 minut s výtečným blockbusterem nejnovějšího X-Mena se skutečně vyplatilo./Dodatečně velice děkuji za pozvání Kinoboxu.cz/. Očividně nejenom já si užíval Singerovo právě přivedené,celuloidově vonící novorozeně na svět s labužnickou chutí fanouška,milujícího souvislé řady snímků určené k promítání,ale i celý,lidmi nacpaný kinosál.Pár chybiček by se samozřejmě jako tradičně našlo,ovšem celkově převažují pozitiva,nadšení a spokojenost.Nemá smysl tady vyjmenovávat všechny klady,pouze zmíním úžasné herecké výkony Jamese McAvoye s Michaelem Fassbenderem,kterým zdatně sekundovala Jennifer Lawrence (ona umí věrohodně stvárnit danou postavu,též vypadá zatraceně sexy i v tom modrém overalu,co má na sobě.-).Dále pak klasicky kvalitní,konstantně provedená úloha Hugha Jackmana (nenáležím ke 4% menšině,ani se neřadím mezi ženy,stejně se k tomu vyjádřím-jeho tělo je prostě dokonalé,při nahé scéně u zrcadla to sálem jenom zahučelo obdivem.Nejedny dívčí kalhotky nepochybně doznaly újmy z Loganovy vizuální přitažlivosti.-) .Zatím dávám 85%,počkám si na Blu-ray s podrobnou domácí projekcí...{Zhlédnuto - ve 2D,Premiere Cinemas Praha Hostivař 21.5.2014,přirozeně - v anglickém znění s titulky}

  • Quicksilverova neskutečně vtipná akční scéna v kuchyni.Humor,zábavné záběry s dialogy
  • Excelentní herecké výkony(F,L,J,M...)
  • Zajímavé prolínaní minulosti s budoucností
  • Napínavý děj-nenudil jsem se ani chvilku
  • některé postavy byly hodně upozaděné,měly minimální prostor k vyjádření
  • Okoukané technické prostředky z jiných filmů od Marvela(Sentinelové a jejich vesmírné koráby jsou hodně podobné jako v Thor 1 a 2)
 • (5459 bodů)
  8. 12. 2015 12:33
  85%
  0
  0
  Standa.

  Ty kráso, kolikátej že to je už díl?(řečnická otázka, samosebou že sedmej). A i po tolika dílech dokáže přijít takováhle pecka na úrovni. Když jsem zjistil, že do režisérského křesla znovu usedne Brian Singer, věděl jsem, že to bude stát za to, a taky že jo! Mladý Xmeny snad nemohli obsadit lépe. Už teď se nemůžu dočkat Apokalypse, jenom škoda, že nevyšel ten Tom Hardy, ale tak Oscar Issac je taky určitě dobrá volba.

 • (5135 bodů)
  17. 5. 2016 13:38
  85%
  0
  0
  lamps

  Nečekal jsem to, ale v monumentálně stylizovaném marveláckém světě, kde si hlavní slovo úspěšně drží hamižní producenti, se stal na celých sto třicet minut největší devízou šikovný muž za kamerou. Singer však zvládá zpracovat konverzační a psychologicky zaměřený scénář, který na dnešní poměry disponuje překvapivě malým blockbusterovým charakterem, natolik strhujícím a rovněž pro nezaujatého diváka opojným způsobem, že pojem "zábavný blockbuster" se nyní rozšířil o pěkných pár střihů za hranice bombastické akce a vizuálního gore. Ve snaze proklestit příběh skrze zajímavou psychologickou rovinu ho navíc vší silou podporují i všechny herecké hvězdy, které předvádí kreace taktéž daleko za hranicí dosavadního komiksového světa (snad vyjma Nolanovské trilogie). Těch 85% v tomto případě nepokládejte za mínusové hodnocení způsobené lehkým zklamáním, nýbrž za maximální docenění snímku, který mě svým atypickým schématem natolik překvapil a natolik se lišil od toho, co mám přímo od Singera z minulosti moc rád, že plné hodnocení si zatím netroufám udělit..

 • (3545 bodů)
  22. 5. 2014 15:48
  80%
  0
  0
  Tom Hardy

  Začátek filmu nabízí intenzivní feeling druhého Terminátora a svým strhujícím tempem dává vzpomenout na jedinečný úvod druhých X-Menů, když se proháněl po Oválné pracovně Nightcrawler. Dokud se buduje zápletka, má Budoucí minulost téměř neuvěřitelný tah. Ale poté se zvolní, aby mohl mladý Xavier bojovat se svou závislostí a film ztratí na tempu i nadhledu. Ne, že by se vyloženě propadl do průměru, ale klesne o pár stupňů a ani vygradované finále o dvou rovinách nedokáže vše úplně zachránit. Rozhodně je to povedený díl, který má minimálně jednu nesmrtelnou scénu (Quicksilverova infiltrace), ale jako celek je o něco horší, než První třída i zmínění druzí X-Meni. Na druhou stranu, po slabých sólovkách Wolverinea a pitomoučkém Posledním vzdoru jde o více než důstojné zakončení "staré éry". A finální znovushledání dojalo a pobavilo. Za to palec nahoru.

  • Quicksilver
  • nenásilné propojení starého a nového
  • fantastický úvod
  • výborní herci
  • haprující logika
  • zkrácení prostřední části o 10 minut by neuškodilo
 • (2993 bodů)
  1. 6. 2014 00:46
  65%
  0
  0
  Petrson

  Nejsem příznivec Marvelovek, tedy po té, co je to všechno na jedno brdo. Musím ale přiznat, že po delší době mě příjemně rozštípala scéna s Quicksilverem. To bylo velké oživení a nápad velmi nadstandardní. Poslední Wolverin mě nabádal k tomu, přestat X-meny sledovat. Protože to bylo vše stejný a horší. Jenže vždy se najde chvilka nudy a v kině to byla jediná příležitost z daného výběru v daném čase. Takže Budoucí minulost byla příjemným překvapením, dokonce scénář držel pohromadě a minimum "komiksových" logických nesmyslů. A když už ten den člověk cestuje časem, pak si zcela náhodně k tomu dá Osudový dotek (2004), který v současné realitě dá slušnou dávku podkladu k zamyšlení, i když je to taky možná sci-fi:).

  • Quicksilver, Mystique a po posledním filmu i Wolverin, celkově všichni hráli slušně
  • docela dobrý příběh
  • režie
  • Magneto mě vždy pobaví v tý svý přilbě, nakonec i jako mladík a nějak tomu nevěřím ( osobní pocit )
  • vše stále dokola, i když tentokráte lépe a s nápadem:)
 • (2714 bodů)
  28. 2. 2016 20:23
  75%
  0
  0
  squirrelpool

  Zápletka jejímž úkolem je diváky napnout jako struny na výpletu rakety. Z nových sentinelů by si T-800 cvrnkl do trenek. Quicksilver je parádní. Všechno je supr, až na to, že tam vlastně byla většina postav úplně zbytečně. Hugo byl vyslán s úkolem, který by klidně zvládl sám. Ostatní spíš dělají potíže. Nakonec to do sebe všechno zapadne, ale to žádný z hrdinů nemohl tušit, natož plánovat.

 • (2500 bodů)
  30. 5. 2014 19:52
  85%
  0
  0
  alexik789

  Skvělé filmové obsazení, akce a perfektní zápletka. Jsem s filmem velice spokojena a již teď se těším na další díl.
  Film nenudí, hned od začátku šlape film na plných otáčkách.

 • (2424 bodů)
  30. 5. 2014 19:46
  90%
  0
  0
  harry456

  Fanoušci X-Menů si přijdou na své. Scénář je parádní a děj je přehledný. Doporučuji zhlédnou 2D titulky, jelikož 3D dabing není nic moc. Nejvíce se mi líbí vyvážená porce akce a skvělá režie v podání Briana Singera.
  Úplně, úplně po závěrečných titulcích je potitulková scéna.

  • Vyvážená porce akce - divák musí vidět alespoň První třídu, jinak seúplně ztratí
  • Scénář
  • Herecké výkony
  • režie
  • (2369 bodů)
   18. 8. 2013 11:18
   100%
   0
   0
   roque

   Další X-MEm paráda. Už se těším. viděla jsem, fakt super

  • (2049 bodů)
   24. 12. 2014 12:58
   70%
   0
   0
   farb

   Fajn blockbuster. Ale já od X-Menů (zvlášť, když je režíruje Singer) očekávám trošíčku víc. Budoucí minulost totiž jen klouže po povrchu - občas pobaví (Quicksilver jede a Wolvie taky válí), občas nostalgicky zahřeje u srdce, ale příběh nedáva moc smysl, osudovost pramenící z apokalyptické premisy je nedostatečně vytěžená a emocionální hloubku s charakterovou propracovaností / výživností prvních dvou částí ságy a První třídy jsem též hledal marně. A sluníčkové finále, které neguje událostí původní trilogie (tj. tvůrci dobrovolně a prakticky bezdůvodně zahodí to nejlepší, co v sérii vzniklo) taky dvakrát nepotěší. A navíc do budoucna značně svazuje ruce. 70%.

  • (2009 bodů)
   23. 5. 2014 12:35
   70%
   0
   0
   stantheman

   Určitě nebudu říkat , že to byl ztracený čas , strávený na předpremiéře. Sposta skvělých nápadů , dobré obsazení, několik skvělých vtipů atd...spousta báječně rozjetých myšlenek a záměrů.....které na konci zůstaly viset v prázdnu jak celý ten stadion ve vzduchu. Asi to nebyl jen dojem , že scenárista si už nevěděl rady , jak to zakončit se vtipem a bombastičností ...a taková konec by si určitě zasloužily ty první tři čtvrtiny filmu....a proto nechal zbytek vyžvanit ústy hlavního hrdiny...prostě mi chyběl na konci fílmový nápad

  • (1974 bodů)
   9. 12. 2015 18:27
   80%
   0
   0
   rkotvald

   Singer je zpět u válu sice v trochu slabší formě než při druhých X-menech, ale i tak je to zatraceně vidět především ve velmi solidně odvyprávěném příběhu, kde má každá jednotlivá mutantí postava své místo a v tom, že nadhled se střídá s hutnou postapo atmoškou aniž by to celé spadlo do sebeparodie nebo patosu. Kinozážitek jako hrom, ale První třída je pro mě pořád nedotknutelně na vrcholu.

  • (1867 bodů)
   12. 12. 2014 13:07
   100%
   0
   0
   LenkaVL

   Film X-Men mám moc ráda a tak jsem se velmi těšila na tento film. A musím říci, že mě tedy vůbec nezklamal. To snad ani nemůže. Wolwerine exceluje a Hugh Jackman se na tuto roli opravdu hodí, role mu sedne.
   Konečně tu vidíme více postav, než jen ty základní.

   • herci
   • herecký výkon
   • triky
   • moc hezký plakáty
   • nic
  • (1419 bodů)
   30. 9. 2014 20:00
   85%
   0
   0
   Jiřík54

   Přestože neznám předchozí díly X-menů, tak jsem byl s tímto posledním naprosto spokojen. Nabízí vše, co má dobrý sci-fi akční film nabídnout. Dobrý scénář s logickým příběhem, skvělé triky a v neposlední řadě i dobré herecké výkony a velkou hvězdnou společnost v čele s Hughem Jackmanem, Michaelem Fassbenderem či Jamesem McAvoyem. Rozhodně jsem připraven zhlédnout i díly předchozí. :-)

  • (1314 bodů)
   22. 5. 2014 07:27
   80%
   0
   0
   VasaFlasa

   K těm posledním 20 % do 100 % hodnocení v X-Men: Budoucí minulost něco chybí. Možná trochu více nadupané akce, kterou předváděl skvělý Quicksilver při záchraně Magneta, přesto vydařený blockbuster se stále lepším Michaelem Fassbenderem a James McAvoyem. Uvidíme co přinese další pokračování, ale při nastaveném tempu se nelze než těšit.

  • (1114 bodů)
   22. 5. 2014 08:44
   95%
   0
   0
   Jakub.Selesi

   Předpremiera filmu byla vynikající, na to že jsem ostatní X-meny ještě neviděl a ani mě to nijak neláká, tak musím ocenit autory filmu, který byl vážně excelentní...

   Opravdu příjemně strávený čas u filmu, který se vážně povedl.
   Asi nejvíce mě rozesmála scéna v kuchyni, kulky prorážející kapky a neuvěřitelné spomalení všech přítomních a pohraní si s jejich osudy? Zajímavý pohled...

   Naopak jsem celkem váhal u konce filmu...
   {Zhlédnuto - Projekce Kinobox.cz (Premiere Cinemas Praha Hostivař) 21.05.2014}

   • Herecké výkony
   • Prolínání (minulost a budocnost; tedy spíše přítomnost)
   • Kamera, zvuk, scénář
   • Vizuální efekty
   • Maličkosti (-5%; tedy dal bych -2% ale jde jen 5)
  • (1101 bodů)
   24. 5. 2014 15:34
   90%
   0
   0
   jvempire

   Další výborné pokračování X-menů. Velice dobře udělané spojení staré a nové party.

  • (1031 bodů)
   24. 5. 2014 09:22
   90%
   0
   0
   michaela159

   Naprosto mne dostali vizuální efekty, herecké výkony (zvláště James McAvoy), režie a scénář. Naprosto jsem si film užila a doporučuji všem, kteří jsou fanoušci akčních filmů s dobrým scénářem. Pokud se na to chystáte a neviděli jste X-Meny (ani jeden díl), zajisté tak učiňte.

  • (992 bodů)
   31. 7. 2014 18:12
   90%
   0
   0
   kendzi

   Další super pokračování X-menů

  • (926 bodů)
   21. 12. 2014 15:07
   95%
   0
   0
   Rapaport

   Výborné, nejlepší x-menovský film. Všechno hrálo tak jak má a sedělo to. Dokonalé skloubení starých a nových x-menů. Hugh Jackman je úžasný Wolverin, ale nejlepší byla scéna s rychlíkem Quicksilverem. Žádná hluchá místa a akce přesně akorát. Magneto je správný záporák a Wolverin opět dokonalý anti-hrdina. Film se mi líbil moc a rozhodně ho doporučuju všem i nefanouškům.

  1 2 3 4 dalsi posledni
  83 81 ?
  • shalmirane 95%
  • Petrson 65%
  • petra-ticha 80%
  • hp24 10%
  • jeromes 90%
  • JanTung 80%
  • dav.bal 55%
  • ado-erdelyi 85%
  • Miska12 90%
  • pou 75%
  všechna hodnocení (268)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  5. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
  6. místo z 8 v žebříčku uživatele filamubobes
  92. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
  142. místo z 144 v žebříčku uživatele alexandra-kralova
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: