Avengers: Age of Ultron (2015)

The Avengers: Age of Ultron (USA)
« další názvy »
USA USA
142 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi

Obsah

:
Marvel Studios uvádí snímek „Avengers: Age of Ultron,” který je výpravným pokračováním největšího super-hrdinského filmu všech dob. Pokus miliardáře více »« méně

Režie

:
Joss Whedon

Scénář

:
Joss Whedon Stan Lee Jack Kirby

Herci

:
Linda Cardellini Scarlett Johansson Aaron Taylor-Johnson Hayley Atwell Chris Evans ...
Premiéra: 30. 4. 2015
Distributor: Falcon

Komentáře

znaků
 • (3812 bodů)
  10. 5. 2016 22:25
  60%
  1
  0
  lamps

  Myslíte si, že jsme opravdu úplně blbí?.. Samozřejmě, v mnoha případech skutečně jsme a k filmovému uspokojení nám stačí hodně málo (v mém případe třeba zelený Jim Carrey, za což se trochu stydím:), ale servírovat s rozpočtem přes sto milionů dolarů a se skupinkou snad nejpopulárnějších herců současnosti masovému publiku film fungující čistě na bázi "podnět (tedy smršť vizuálních efektů, otravných motivů o hrozbě pro celý svět a sem tam nějakého situačního humoru) - receptor (blbec, většinou po boku s přítelkyní, která je v tom nevinně, jelikož pouze ustavičně slintá nad pohledy a muskulaturou pánů Thora a Iron Mana) - efektor (proces vyprázdnění peněženky blbce na úkor filmu) - reakce (obří výdělek a natočení pokračování), to je zkrátka už neodpustitelné. Navíc s nejhloupějším záporákem a nejnudnější závěrečnou akcí v dějinách Marvelu. K dobru lze druhým Avengers připsat pouze sympatické herce, z nichž ale mnozí na úkor jejich početnosti nedostávají moc prostoru, stále dobrou úroveň humoru a jistě unikátní zapracování celého příběhu do toho nadějně rozjetého marvelovského vláčku. Až ten jednou dojede do konečné stanice, možná se i tohle dílo a jeho troška do mlýna plně docení. Do té doby se ale jedná jednoznačně o film hodný zapomnění.

 • (3498 bodů)
  29. 4. 2015 11:14
  60%
  1
  0
  Tom Hardy

  Re-cyklace. Přestože by mělo jít o vrchol marvelovského snažení, působí to spíš jako povinnost. Žádné pořádné nápady ani snaha o originální sekvence, pouhé opakování známých motivů (zápletka) a okoukaných scén (akce). Vyjma úvodu v lese a slovního špičkování, které je opravdu excelentní (chvílemi je to až bravurní komedie) nemá ten film vůbec nic. Snad vyjma až podezřele lacině vyhlížejícího vizuálu, ale ona je celkově výprava v Age of Ultron taková chudá (postavy se de facto točí ve čtyřech lokacích). A Ultron? James Spader je fantastický, ale samotná postava nijak zajímavá. Prostě a dobře, druzí Avengers mají podobný problém, jako pokračování Transformers. Wow efekt se vyplácal prvním dílem a přišlo na řadu pouhé opakování již (navíc několikrát, vzhledem k sólovkám) vyřčeného. Je to škoda už pro skvěle sehrané herce.

  • obsazení
  • humor
  • děj
  • nezajímavá akce
 • (2966 bodů)
  30. 4. 2015 17:06
  55%
  1
  0
  Petrson

  Dokolečka, doblba, stále stejné, akorát těch amerických cirkusáků, jak jim ve filmu říkají, je tam čím dále tím více. Co bych považoval za plus je, že se člověk někdy zasměje tam kde má a častěji i tam, kde asi nemá. Děj dokolečka stejný. Teď to jen přetočit s X-Meny:). Pozitivum bylo, že na premiéře seděl kostýmovaný Batman, dále Magneto a pán v obleku. Film za 280 miliónů dolarů měl uvolnit i nějaké peníze na scénář :). Je to jedna velká nekončící akce, kromě štípání dříví na statku. Nejlepší je ke konci Hulk v letadle, který letí asi na dovolenou na Fidži. Je to prostě klasický komiksový film, jeden z mnoha a právě poslední v řadě. P.S. Ultron měl příležitost udělat ten film jiný, škoda nevyužité skvělé šance.

  • ironie, sarkasmus, dialogy
  • scénář
 • (1852 bodů)
  9. 7. 2015 22:40
  60%
  0
  0
  rkotvald

  Nedá se úplně hovořit o zklamání, jenže po labužnickém druhém Kapitánovi nejsou další Avengers adekvátním pokračováním tohohle universa. Opět funguje jakýkoliv střed mezi postavami, herci jsou výborní (jen Scarllet občas bloudí), akci nelze nic moc vytknout,.. Ale už tam není ta lehkost a nápaditost, v té akci především chybí ona nezapomenutelnost z jedničky. Ovšem největším zklamáním jsou dvě nové postavy, které mě srali od prvního slova... nemluvě o totálně nudném záporákovi.

 • (1831 bodů)
  26. 8. 2015 02:45
  95%
  0
  0
  Larrysbride

  Tak po tak ledové sprše, jakou mi drtivá většina recenzentů nachystala, jsem čekala zklamání. Avšak to se naštěstí nekonalo! Budme upřímní - je Age of Ultron lepší než tolik oslavovanájednička? Jistě že ne. Ta nastavila latku až příliš vysoko. Avšak jestli bych první díl ohodnotila na 130%, AoU je velmi solidních 95%. Marvel nám chtěl před Civil War holt představit až příliš nových postav a připomenout ještě více starých známých, což se na snímku muselo podepsat, i tak jde však o jeden z nejlepších komiksových filmů (nejen) současnosti, který beze sporu potěší každého fanouška! (Viděno: IMAX 3D)

 • (1027 bodů)
  19. 7. 2015 10:32
  80%
  0
  0
  jvempire

  Super druhý díl. Nové postavy a skvělé efekty.

 • (986 bodů)
  12. 6. 2015 13:15
  85%
  0
  0
  Melody Harkness

  Když si odmyslím první bojovou scénu tak to byl dobrý film. Ale vážně? Ten začátek měl být co? Snaha o vyhnání diváků z kina? Divné, nedotažené triky a ještě ten synchronizovaný skok... *smailik pláče zoufalstvím*
  Ale zbytek filmu měl spád, už povedené triky, zajímavého záporáka a mjölnir v jedné z hlavních rolí.

 • (926 bodů)
  19. 5. 2015 15:17
  90%
  0
  0
  Rapaport

  Líbí semi marvelovské filmy a když se objevili Avengers byl jsem nadšené. Spojení několika filmových postav se povedlo dokonale a vše bylo krásně provázané. Moc jsem se těšil na pokračování a musím, říci,že mě nijak zvlášť nezklamalo. Líbila se mi akce a humor. Hlavní záporák trochu zklamal a Vision ten jako by tam ani nebyl. Ale jinak se mi to líbilo.

  • humor
  • (729 bodů)
   21. 9. 2015 18:32
   10%
   0
   0
   Pajmen

   Fajn fórky. Ale to ostatní kolem bylo přelétávání z bláta do louže. I když je tu akce dost, nemá to koule, hlavu a ani patu. Samozřejmě se ale můžeme "těšit" na pokračování, kde možná zjistíme, proč se vůbec Avengeři začali točit.

  • (619 bodů)
   2. 5. 2015 09:41
   70%
   0
   0
   king-kurt

   Akce střídá akci, nic nového, nic objevnýho, což byla škoda, ale přitom stále dobrý, teda pokud máte rádi komiksy, stejně jako já. Vlastně se těším už na další pokračování. Iron Man je prostě šéf a přitom bez techniky nic neumí. To je nejzajímavější postava, protože to je asi jediná, kterou se sami můžem stát a na něm je to zase postavený, dokonce jsme pořád u něj v kanclu.

  • (598 bodů)
   20. 7. 2015 14:26
   80%
   0
   0
   martin-kubista

   To co jsem od filmu čekal jsem dostal - super akční scény, nové postavy, relativně dobře vykreslená psychologie postav. Akorát hlavní záporák mi přišel takový trochu "slabý". I tak palec nahoru :)

  • (451 bodů)
   17. 10. 2015 19:22
   85%
   0
   0
   perfekta

   Příjemný, pohodový.

  • (340 bodů)
   7. 2. 2016 22:30
   85%
   0
   0
   patrick-sarin

   Boom efekt prvních avengers nemohl být dostižen ani náhodou, jelikož o prvním díle si mnozí mysleli že není možné ho vůbec realizovat. A tak tento několika milionový akční počin, plný hvězdných tváří a blyštivých efektů, působí jako pouhá vyklusávačka. Jako pohled na jedno z mnoha průměrnějších (ano vím moc dobře co je Ultron zač) dobrodružství a poměrně dost prostoru bylo věnováno pošťouchnutím z různých stran a poukázáním na budoucí počiny. I tak jsem se bavil královsky. Akce, vtipy vše na úrovni jedničky a lépe, postav na konci už trochu přehršel, ale ono se to vytříbí. Doufejme jen že nás Infinity War opět zarazí do křesel, protože upřímně nevím co by dále mohlo.

  • (281 bodů)
   6. 11. 2015 21:14
   95%
   0
   0
   Fricino

   Tvůrci se vykašlali na všechno kolem a udělali to v čem jsem jsou nejlepší na světě. Dali do kupy děj, který postavili na originálních efektech a vynikající práci kameremana. Jak je vidět, zadařilo se. Film ani trošku nenudí, pořád je na co se dívat.Prostě pojď diváku, sedni si na zadek, dej nám 140 minut tvýho života a my tě za to pobavíme, jak nejlíp umíme a to mě přijde jako hodně dobrý obchod.

  • (268 bodů)
   30. 10. 2015 23:37
   75%
   0
   0
   kijifa

   Po prvním zhlédnutí mi druzí Avengers přišli stejně dobří, možná o chlup lepší než první díl. S každým dalším zhlédnutím ale pocit z dvojky čím dál tím víc upadá.

  • (259 bodů)
   12. 1. 2016 13:00
   70%
   0
   0
   filip-stich

   Velmi nezáživný příběh s velmi špatnými efekty.

  • (259 bodů)
   12. 11. 2015 19:19
   80%
   0
   0
   KajkaFajka

   Na Ultrona som sa velmi těšila a musím říct že když som pak film viděla tak to bolo sklamanie. Ne že by to nebylo nabité akciou a všeliakými efektami ale jakoby pokračovániu došel dych. Už to bolo také bez většie energia a nápadu. A konec byl celkem rychlý.

  • (257 bodů)
   10. 10. 2015 14:45
   65%
   0
   0
   surowka

   už i avengers se točí v rumunsku nebo kde fakt nevím nemaj prachy . Nu jinak je tu vše co se dalo čekat . Mám rád český dabing , ale který vyprcalek nechal předabovat polovinu postav měl by dostat nakopáno do guli

  • (245 bodů)
   18. 6. 2015 11:12
   70%
   0
   0
   Mr.T

   Tak jsme se opět shledali s partičkou oblíbených superhrdinů. Tentokrát budou napravovat šlamastiku, do které je navezl Tony, objeví se pár nových tváří a skončí to obrovskou akcí. Tolik k ději. Celý film mi připomínal sluchátka Beats, na které film „nenápadně“ dělá reklamu. Také Avengers jsou něco, o čem každý mluví a chce to, protože je aktuálně cool a trendy. Hezky to vypadá, ale za investovaný balík peněz výsledná kvalita nestojí. Ve filmu se objeví spousta postav a cameí z minulých dílů, až se v tom začínáme ztrácet. Všechno se tak nějak proplétá, ale postavy jsou vám volnější než kdy dřív. Čestná výjimka je Hawkey a počátek konfliktu mezi Tonym a Kapitánem, zde se aspoň o postavy začneme trochu zajímat. Naprosto zbytečnou a nechtěně směšnou linkou je naopak romantická linie mezi Black Widow a Hulkem. Díky této a další vatě je stopáž opravdu přestřelená a opět si u závěrečné bitky budete říkat, že už by mohl být klidně konec. Triky samozřejmě perfektní, akce ve většině případů natočena průměrně a nijak kreativně. Suma sumárum odpovídající letní velkofilm, který ve vás ale nevzbudí touhu okamžitě vidět další Marvelovku.

  • (218 bodů)
   15. 8. 2015 00:27
   80%
   0
   0
   mkubalikova

   Vëtší? Ano. Lepší? Ne. Jednička zůstane jedničkou. Dvojka se mi ale líbila. Hlavně proto, že to posouvá děj univerza směrem k Thanosovi a Infinity War. Jako svébytný film to ale moc nefunguje. Bez znalosti filmů z druhé fáze a druhé řady agentů SHIELDu je chování a konání jednotlivých postav nejasné a může neznalého diváka znechutit. Některé akční scény jsou nepřehledné (nebála bych se použít označení digibordel), hudba nudná (krom Silvestriho leitmotivu si nepamatuju nic) a Ultron mě zklamal. Jeho: "Now I am free, there are no strings on me!" mi v traileru přišlo zábavné. Skutečnost ale byla po hříchu nezajímavá.

  1 2 dalsi posledni
  78 74 ?
  • juraj-schrojf-zicher 100%
  • Liboul 100%
  • PandaPool 40%
  • pou 80%
  • Miska12 85%
  • stepan-halama 90%
  • wiecej 75%
  • LProchy 75%
  • Myšacie 85%
  • baranovakova6 35%
  všechna hodnocení (196)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
  1. místo z 1 v žebříčku uživatele kyle31
  6. místo z 54 v žebříčku uživatele Fricino
  47. místo z 67 v žebříčku uživatele henrycruel
  80. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
  240. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
  26. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: