Rogue One: A Star Wars Story (USA)
« další názvy »
USA USA
133 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi

Obsah

:
Rogue One: Star Wars Story je první z nové série samostatných filmů Lucasfilmu. Vypráví příběh skupiny netradičních hrdinů, kteří se dají dohromady, více »« méně

Režie

:
Gareth Edwards

Scénář

:
Chris Weitz Tony Gilroy John Knoll Gary Whitta George Lucas

Herci

:
Felicity Jones Mads Mikkelsen Ben Mendelsohn Forest Whitaker Donnie Yen ...
Premiéra: 15. 12. 2016
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  3
  0
  20. 12. 2016
  Sheldon (9341 bodů)

  Přiznám se, že jsem nad Star Wars zlomil hůl s trilogií prequelů George Lucase, protože až na epizodu 3 to bylo fakt špatný. Restart J. J. Abramse mě ovšem pobavil, i když nabídl vlastně jen jakousi retro návštěvu. Rogue One jsou konečně Star Wars s dějem a i když víme, jak to začíná a skončí, je to vlastně docela povedená jízda, která je ovšem hodně temná. Tenhle film není pohádka pro děti a je třeba o poznání drsnější než cokoli od Marvelu, což ocení zejména starší diváci, kterým je vlastně film určen především. Vaderem se šetří, ale divák se ho bojí stejně jako před lety. Jinak Felicity Jones výborná, stejně jako Diego Luna nebo hláškující robot, který poprvé v sérii není trapný a chápu jeho humor. Herecky film krade záporák Mendelsohn, který je opravdu extraliga a škoda, že není více využit tradičně brilantní Forest Whitaker.

 • 85%
  1
  0
  19. 12. 2016
  lamps (6964 bodů)

  Plnohodnotný mezičlánek nejmohutnějšího filmového univerza, který se zcela vymyká mezigalaktické telenovele George Lucase a nenevazuje na své předchůdce ani stylistickým rozvržením scén, ale v měřítkách kvality vlastního scénáře jsou všechny technické i narativní volby takřka vynikající. Od herců představujících nepříliš rozvedené postavy, přes enormně působivé lokace až po chladnokrevnost a zvýšenou autenticitu akčních sekvencí oproti ostatním dílům. Nesledujeme ikony stříbrného plátna, sledujeme autentické a velmi sympatické charaktery v boji proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli, a závěrečné bitevní scény s nimi prožíváme a strachujeme se o ně - a pokud už se objeví nepopiratelná ikona, očekávaný Darth Vader, jsou jeho momenty natolik úžasně vypreparované a nostalgické, že by se jeden skoro pos*al nadšením (jeho bojová scéna je jedním z nejlepších okamžiků celé série)... Od Edwardse jsem čekal možná ještě trochu více atmosférickou akci, ale jinak ukočíroval takhle miniaturní dění v rozsahu dvou hodin skutečně působivě, se značnou dávkou osudovosti a hlavně inovace, a opět ukázal, že je mistrem v procesu "největší hrůzu zlo nahání, když není příliš vidět" (předloni Godzilla, nyní Vader). Plus výtečná hudba, Williams může do důchodu v klidu...

 • 60%
  3
  0
  14. 12. 2016
  Tom Hardy (3806 bodů)

  Těžko se k prvnímu oficiálnímu spin-offu ze Star Wars universa zaujímá nějaký výrazný postoj - sám film totiž nijak výrazný není. Zamrzí absence vlastního podpisu, přestože právě tím se spin-offy mohly - podobně jako se to daří marvelovkám - od ostatních SW filmů oddělit (a že jen ztmavíte obraz a vynecháte rolovací úvod vážně nestačí). Největším prohřeškem je každopádně to, že má film přes dvě hodiny, za celou dobu řeší JEN onu triviální zápletku (o nic jiného tu vážně nejde, absentují i vedlejší mikropříběhy) a i přesto nedokáže vykreslit hlavní postavy. K čemu je pak poměrně odvážné finále, když jsou nám charaktery ukradené a nic o nich nevíme. Pokud to byl záměr (vytvořit příběh vojáků, jejichž "činy nebudou zapomenuty, i když jména ano"), ok, ale třeba Černý jestřáb sestřelen to samé dokázal podat způsobem, že jsme cítili jejich bolest. To se tady vážně nedostaví. Finále je velmi slušné, posledních 20 minut svou úderností takřka výborných. Ale v celém filmu není jediná scéna, kvůli které musel vzniknout. A digitální omlazování o dvě třídy horší, než třeba v Ant-Manovi.

 • 80%
  0
  0
  22. 1. 2017
  FilipusMuff (3407 bodů)

  Tak na tohle sem třeba koukal tak 50x raději a veseleji než na 7čku.. Film vypadá naprosto skvostně a ikdyž tam těch pár kliše je, tak příběh je celkem i na úrovni.
  Schválně jak si na tom povede Hanova sólovka, ale jestli to bude něco jako tohle tak to bude moc super...

 • 55%
  1
  0
  26. 12. 2016
  Petrson (3186 bodů)

  Kladu si otázku proč. Jediná odpověď je, že je nutné nějak pokračovat. Figurka Donnie Yen byla komická, než abych jí věřil a tak to bylo s většinou figur, které byly jen slabě popsané. Prakticky s žádnou jsem se neztotožnil a to způsobilo, že v přehršli postav jsem si nenašel nikoho, kdo by mě opravdu zajímal. Takže jsem se lehce nudil a pozoroval, jak se jim podařili triky, jak vypadaly dekorace, kostýmy, což bylo OK.

  • omlazování charakterů a sledování, jak dobře to udělali, či neudělali (je to poznat)
  • drobné odkazy na klasiku
  • žádný zajímavý děj,
  • zbytek nedějě vyplňuje střelba:)
 • 75%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (2743 bodů)

  Rogue One je pro mě film jedné postavy a jedné scény. Přičemž ani jedno by v tom filmu vůbec nemuselo být a je to tudíž jen ryzí fan servis. Sice se na to kouká po celou dobu docela hezky, ale z hlavy to vyšumí už během závěrečných titulků. Emoce takřka na nule a patos (viz motivační proslovy) skoro až obdivuhodně nefunkční... Doufám, že sólovka Hana Sola bude mít díky Lordovi a Millerovi svůj vlastní ksicht a nebude to taky takovéhle "nic proti ničemu"

 • 50%
  0
  0
  19. 2. 2017
  HappyPiere (2730 bodů)

  V kinech SW7 a já se těším jak kdybych teprv včera seděl přikovanej u původní trilogie nebo viděl vylodění clonů (ok, hlavně když jsem hltal Pomstu). A pak zklamání s občasným prospáním se. Jak by řekl klasik. "No prostě: nuda, nuda, šeď, šeď." Posun a Darebák Jeden míří do kin. drsný story ze světa mého dětství. Možná jsem z těch pohádek vyrostl a tohle bude to pravý ořechový. A pak? No je to asi jasný. Uvidím po druhém shlédnutí, ale podle mě se to v klidu bude prát se skrytou hrozbou o nejhorší počin, co jsem pod touto značkou dosud viděl. A ani ten konec to moje fandovský srdce nezměkčil. Zbytečný příběh se zbytečnými postavami v hezkém "špinavém" looku.

 • 100%
  0
  0
  31. 12. 2016
  Arnarmo (1652 bodů)

  Hodnotím jako skalní fanda, takže vy, kteří SW berete jako normální další film, nebudete mi rozumět.

  Temnější verze Hvězdných válek mě velice překvapila. I když jsem od začátku věděl, jak to dopadne (nazval bych to sebevražedným oddílem), příběh mě nenudil a udržel si mou pozornost až do samotného konce. Finále, bitva na pláži, byla prostě dokonalá. A pak přišla závěrečná dvouminutovka, která mi zastavila srdce. Sice se zdá, že Rogue one může být zbytečným dílem (či továrnou na další peníze ), pro fanoušky je to další srdeční záležitost. Spousty odkazů na staré díly. Digitální zpracování již zesnulých herců bylo o trochu horší, ale to vůbec nevadí.

 • 100%
  0
  0
  24. 4. 2017
  leafroller (1383 bodů)

  Těžko hodnotit film, když nevím, zda je to první z řady, či jen jeden chybějící článek, na který jsem já osobně čekal s velikým napětím. A i když se do na první pohled zdá uzavřené, doufám, že mezera mezi 3. a 4. dílem je natolik veliká, aby se tam ještě minimálně jeden vešel. Jinak tohle je přesně to, co jsem od "pokračování" série čekal. Upgrade. HD pohled na původní SW realitu. Pokud Disney zamýšlel dvě větve pokračování - jednu pro skalní a druhou pro novátory, pak se mu to nejen vydařilo, ale mně osobně doslova sklaplo. Jsem ve velkém očekávání, co přijde dál!

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  jvempire (1139 bodů)

  První spin-off film ze světa Hvězdných válek. Jsem velký fanoušek a velmi jsem si oblíbil i původní EU dnes Legends. Nová linie od Disney a epizoda VII mě opravdu nenadchly. Rogue One je ale fan servis, který mě potěšil. Je to film pro fanoušky a bavil jsem se celou dobu výborně.

 • 90%
  0
  0
  30. 1. 2017
  Rapaport (1001 bodů)

  Na tento samostatný příběh ze světa Star wars jsem se nijak zvlát netěšil. Nakonec jsem přece jen šel (přece si to nedám ujít) a byl jsem velmi spokojený. Fajn hrdinové se pokouší o věc která nám trochu osvětlí dějovou linku mezi díly 3 a 4 StarWars. A povedlo se to podle mého velmi dobře. Shlédnuto ve 3D a super.

 • 50%
  4
  0
  24. 12. 2016
  Tomas_313 (947 bodů)

  Rogue One: Star Wars Story je prvním spin-offem z univerza hvězdných válek, který osvětluje události odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem. Stejně jako u Star Wars: Force Awakens i zde není pochyb o tom, že se tvůrci ani v nejmenším nepokusili své legendární předchůdce dorovnat či snad překonat, pouze parazitují na jejich úspěchu, zásadně neriskují a recyklují prověřené metody. Hlavní postava něžného pohlaví a nápaditý výběr herců po stránce rasové a národnostní mi opět připomíná poslední Star Wars, kde se obsazovalo na základě stejných principů a důsledkem byl vznik nesourodé dvojice hrdinů v podání Daisy Ridley a Johna Boyegy. Zde výsledek dopadá o podstatný kus hůře, v rámci moderních trendů se do hlavní role probojovala Felicity Jones a jejím věrným spolubojovníkem se stal Diego Luna. Právě nápad obsadit tohoto mexického herce s mírumilovným a dětským obličejem do role chladnokrevného povstalce, který pro vyšší dobro vykoná i neomluvitelné činy, byl aktem naprosté zvrhlosti. Felicity Jones, nová hvězdička na obzoru, předvádí podprůměrný výkon a stejně jako její mužský protějšek ani ona nezapadá do role vedoucího odboje. Zdárným příkladem jsou scény, kdy motivuje své ostřílenější druhy do boje, místo velkolepého projevu se ale dočkáme otřepaných frází a dojem je až ironicky směšný. Celou tuhle maškarádu pak musí kompenzovat sympatický mistr bojových umění Donnie Yen v roli slepého mnicha, jehož nejzásadnější větou je: „Síla je se mnou a já jsem se sílou"( nebo možná obráceně ), kterou během filmu zopakuje nesčetněkrát a pár scén s Darthem Vaderem, jehož výstupy jsou tím nejlepším, co může Rogue One nabídnout, což jen dokládá marnost a nulovou originalitu. Jak už je zvykem, postavou, která je určena pouze k pobavení a odlehčení atmosféry ( kdyby nějaká byla ), je droid, který oproti svým dřívějším kolegům dávkuje vtipy s kulometnou kadencí, jedná se však o laciný humor, který postupně spíše odrazuje než vyvolává smích. Na nevydařených hereckých počinech nemají vinu pouze samotní herci, nýbrž také scénáristé, kteří velkodušně zprznili, co se dalo. Film má 133 minut, přesto nezbude čas na vykreslení postav či odůvodnění jejich chování a pohnutek, čímž dochází k odcizení a i překvapivá úmrtí tak nezpůsobí odezvu. Primitivní příběhová linie je založena na přesunu z bodu A do bodu B, přičemž dojde k seznámení všech aktérů a hurá do nekončících bojových sekvencí na souši, ve vzduchu i ve vesmíru. Finální souboj vesmírných plavidel a s nimi spojená povedená vesmírná panoramata jsou vcelku povedenou pastvou pro oči, ale stále jsou to scény již stokrát viděné, které navíc neobsahují známky vlastní inovace a tak nemohou náročnějšího diváka oslnit. Menší projev vlastního rukopisu byl projeven při bojích probíhajících na souši, kdy se záběry spíše než klasickému Star Wars podobají válečnému dramatu. Bohužel se ale tato myšlenka příliš nerozvíjí, což snímek degraduje a ochuzuje o nový rozměr. Hlavním zdrojem problému je studio Disney, které má ságu od roku 2012 v područí. Syrová akce a drastičtější přístup by se náramně hodili k příběhu povstalců a oproti pohádkovým předchůdcům by došlo k příjemné a zajisté vítané změně, Disney ale nehodlá ztratit nejmladší publikum novou formou naturalističtějšího boje. Rogue One představuje nicotné sci-fi, jenž se se zarputilostí klíštěte drží světoznámé značky, bez které by skončilo v propadlišti dějin. Pokud chce být Disney opravdu úspěšné ( ne jenom po stránce finanční, ale i kvalitativní ), bude potřeba získat režiséra, který se nebojí obohatit Star Wars o vlastní inovace a zároveň ponechat atmosféru předchozích dílů. 50%

 • 80%
  1
  0
  20. 12. 2016
  Fxxx (813 bodů)

  Co se Star Wars mytologie a světa týče, tak se mi Rogue One líbilo více, než Force Awakens. Je fajn vrátit se do známého světa, který je utlačovaný starým dobrým Impériem a ne nějakým Prvním Řádem. Fakt oceňuji a hodně mě překvapilo, že rebelové tu nejsou jen báječní muži v X-wingách, ale ukazuje se i jejich stinná stránka a jedna z hlavních postav dokonce odpráskne nevinnýho. Felicity Jones je kapitola sama pro sebe. Byla báječná a věřil jsem jí vše. Potěšil mne i scénář, který nebyl vůbec špatně vymyšlen a docela jsem žasnul nad digitálnímy kouzly, která umožnila prohánět se po plátně zesnulému Peteru Cushingovi. I když bylo vidět, že s ním není něco úplně v pořádku. Ben Mendelsohn byl důstojný záporák takže jedinné co bych vytkl je možná přílišná délka. Finální bitka mohla být kratší. Každopádně výborné rozvinutí Star Wars univerza a už teď se více těším na další spin off, než na regulérní epizodu.

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Ciiiri (711 bodů)

  No tak konečně. Konečně film Star Wars, který stojí za to. Vždy, když je v názvu SW, tak to člověk musí (měl by) vidět. Ale tohle je ten správný Star Warsový pohled. Pokud se lidem ostatní nelíbyli tento bude. Je natočen v podobném stylu jako ta nejpůvodnější trilologie. Těším se na další filmy. Doufám, že budou ve stylu tohoto a NE např. jako SW Síla se probouzí.

 • 80%
  0
  0
  2. 3. 2017
  myllyn (460 bodů)

  Svet star wars žije i bez rodiny skywalkeru. Ten smutny konec me dostal, necekal jsem ze to nikdo nepřežije. Donnie yen byl ale skvelej. Fandil jsem mu, i když nebo právě proto že byl slepý. Felicity byla taky dobra, a forest vypadal skoro jako cyborg.

 • 80%
  2
  0
  27. 12. 2016
  patrick-sarin (435 bodů)

  Star Wars trochu jinak, než jsme zvyklí :)

 • 75%
  0
  0
  10. 2. 2017
  Sheemas (398 bodů)

  Každí díl (spin-off, story, atd.) Star Wars to bude mít těžší a těžší, protože očekávání diváků jsou měřitelná až v nějakých cizích, vzdálených galaxiích. A stejně je to i s tímto dílem, skalní fanoušci budou jásat a ti ,,další" už tak moc ne, protože co si budeme vykládat, příběh je velmi jednoduchý, máme zde jednu zápletku a co se děje kolem, je prostě mimo tento film. Velmi potěší příjemný humor, zpracování, odkazy na sérii a neokoukaní herci v hlavních rolích (F. Jones, D. Luna) a samozřejmě závěrečné scény na lodi, u kterých fanoušek musí poskakovat radostí. Na druhou stranu si divák moc nestihne oblíbit členy týmu, takže nečekám žádný velký smutek nad jejich případnou ztrátou a dále mě velmi mrzelo malé využití M. Mikkelsena. Celkově je to ale příjemný návrat k filmům Star Wars.

 • 65%
  3
  0
  24. 12. 2016
  Bad (341 bodů)

  Disney rád využívá značku STAR WARS k vydělávání peněz, tak vyzkoušeli něco nového, co by mohlo vyjít, ale zase nevyšlo. Rogue one je bezpáteřní a zdlouhavý film, který se snaží být drsnější, ale se zásadou "pro děti" to nejde, takže z možná dobrého filmu vzniklo nic. Felicity Jones je obyčejná, lehce předvídatelná i pro pětiletou holčičku, která je slepá jako Donnie Yen. Diego Luna tam nehraje žádnou roli. Finální souboj vypadá dobře, protože přináší nové prostředí a z AT-AT jsem štěstím vyskočil ze se(da)dla. Celý film na konci zachránil Darth Vader, který úžasně pozabíjel hloupé povstalce. Závidím Donniemu Yenovi, že byl po celý film slepý a nemusel tedy vidět, co Gareth Edwards dělá se Star Wars a jak tento mnich řekl:"Síla je se mnou a já jsem se sílou". Bohužel to neplatí pro Disney, ale stále fandím:"Ať vás provází síla do budoucna!"

 • 90%
  0
  0
  14. 2. 2017
  paniks (317 bodů)

  Ústřední dějovou linii je možno rozdělit do dvou částí, a to zjišťování samotné existence Hvězdy smrti a následné získání plánů klíčových k jejímu zničení. Dějově a hlavně herecky je to parádně zpracované. Příběh je jasný, přímočarý, moc se nijak nezastavuje, triky jsou perfektní.

 • 80%
  0
  0
  19. 2. 2017
  keddie (314 bodů)

  Něměl jsem moc velká očekávání a ale nakonec jsem byl nadmíru spokojen. Problém dnešních Blockbusterů je, že většina z nich je pokračováním nebo na jiné navazují. Největší problém tohoto filmu je, že se musí po vizuální stránce držet světa Star Wars a to v dnešní době působí hodně nedokonale, RETRO. Jinak příběh je dostačující, po herecké stránce solidní.

 • 50%
  2
  0
  26. 12. 2016
  Vildolf (304 bodů)

  Už zase bez děje a jenon střílení. Čekal jsem více.

  • dobré animace starých hrdninů z prvních dílů
  • bez děje
 • 85%
  0
  0
  22. 4. 2017
  Reacherjack2016 (240 bodů)

  Rogue one je super. Ani mi nevadilo že tam nejsou války se světelnými meči. Naopak jsem byl rád že v jednom z dílů Star Wars se jen střílí. Další zajímavá věc je ta že to navazuje na 3 díl a 4 díl. Takže kdo je neviděl tak tomu moc neporozumí.A hodně mě překvapil Dart Vader. Film asi nebude bavit menší děti ale takový 12ti letý jo. Proto filmu dávám 85%.

 • 95%
  0
  0
  14. 2. 2017
  Marhul28 (90 bodů)

  Ano, s některými lidmi,co SW sledují už dost dlouho, souhlasím, že Rogue One už jede mimo dějovou linku SW, a že je to hlavně o rodině Skywalkerových, ale stále je to ta akční, hvězdně obsazená podívaná s napjatým příběhem a s efekty a hudbou, které mají jen Star Wars. Na jednu stranu lidi chápu. Ano, částmi film je trochu delší, ikdyž to není třeba, pořád je to ale série, která je nezapomenutelná v každém momentě.

 • 60%
  1
  0
  19. 2. 2017
  ovladach (78 bodů)

  Na tento film jsem měla veliké očekávání, až do chvíle, kdy jsem se dozvěděla, že se velká část filmu bude přetáčet. Už je to zas tady. Člověk neustále čekal nějaké to objevení, něco co se bude prolévat v nových dílech SW a ono nic. Opravdu to byl jen star wars episoda 3.5 a nic víc. Ano herci super, ano CGI super, ano Darth Vader super (i když proč tam byl?), ano všichni umřeli.
  60% procent a to jen kvůli příšernému loňskému roku, a také proto, že to mohlo být i horší.

 • 80%
  0
  0
  15. 2. 2017
  martin-svab (73 bodů)

  Je to tady. První spin-off film ze světa Star Wars. Po perfekní epizodě VII přichází trochu sklamání. Vyskytuje se zde tolik postav, které jsou za velmi krátkou dobu představani, že k nim ve výsledku nemáte žádný vztah. Přitom SW stojí právě na postavách. Jinak jak je u SW zvykem triky jsou perfektní a i závěrečná bitva je správně pompézní. Plus Darth Vader - co dodat.

79 72 ?
 • leafroller 100%
 • Reacherjack2016 85%
 • bafik 90%
 • wodmint 80%
 • Tedy 100%
 • divid.jh 95%
 • Freedom 75%
 • Pajmen 60%
 • Mirass95 80%
 • tomas-robovsky 85%
všechna hodnocení (84)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: