Gran Torino (USA)
« další názvy »
Austrálie Austrálie
Německo Německo
USA USA
116 minut

Žánry

:
Drama, Krimi

Obsah

:
Film vypráví příběh neústupného válečného veterána Walta Kowalského, který si s přibývajícím věkem uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Musí se konfrontovat více »« méně

Režie

:
Clint Eastwood

Scénář

:
Nick Schenk

Herci

:
Clint Eastwood Christopher Carley Bee Vang Ahney Her Brian Haley ...
Přehrát online O2
Premiéra: 16. 4. 2009
Distributor: Warner
DVD: 10. 8. 2009

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  2
  0
  5. 1. 2015
  Psisko59 (28468 bodů)

  Nenásilná, kultivovaná reklama na antirasismus a neokázalé hrdinství. Není tam ani jedno zbytečné gesto, jediný rušivý moment. Akceptuji vtipný žebříček Takhle bych rád(a) zestárnul(a) a Clintu Eastwoodovi v něm přiděluji bezkonkurenční prvenství.
  A mimochodem, skvělý ústřední song :-)

 • 90%
  1
  0
  13. 11. 2014
  muzz (17579 bodů)

  Clint Eastwood byl, je, a doufám že ještě bude, vynikající herec a ještě lepší režisér!

 • 100%
  2
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9524 bodů)

  Film je natočen velmi svižně a i přes svůj věk Eastwood nepatří do starého železa a každý film bude za pár let odpovídat rychlosti filmové řeči svého vzniku, což se při nejlepší vůli o filmech jeho vrstevníků režisérů v žádném případě říct nedá. Právě Eastwoodova flexibilita spojena s autorskou výpovědí je největší předností filmu Gran Torino. Eastwood se vyjadřuje k lidskému životu a předává své životní zkušenosti a postoje. Činí tak prvoplánově, srozumitelně a jasně bez žádných zašifrovaných poselství a jinotajů, navíc v žánru, kteří diváci důvěrně znají.
  Zajímavé je, že i když film vypovídá o zklamání nad svými vlastními potomky, hraje jeho syna ve filmu jeho skutečný syn a druhý syn se postaral o složení hudby. Film Gran Torino se stal obrovským celosvětovým komerčním hitem a zasáhl i do Oskarového klání.

 • 90%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (7138 bodů)

  Clint Eastwood opravdu umí a tímto dílem ještě překonává své předchozí trháky. Gran Torino ihned zaujme hlavně fantastickým a zajímavým vykreslením charakterů jednotlivých postav. Především stojí za to sledovat postupnou duševní proměnu a vnitřní boj samotného Clinta, kterému scénář přidělil nesmírně nečitelnou roli a společně s přesvědčivým Christopherem Carleym vytvořil jednu z nejdokonalejších filmových dvojic, co jsem kdy spatřil. I přes námět zavánějící nudou ubíhá snímek ve vysokém tempu, je opravdu skvěle zrežírovaný a emotivní a neuvěřitelně lidské vyjádření přátelství a sounáležitosti deroucí se pomalu ale jistě na povrch vám nedovolí ani odskočit na malou. No a ten konec?!.... Ten mě opravdu dostal

 • 100%
  1
  0
  20. 11. 2012
  kedl (6340 bodů)

  Clint Eastwood, aneb jak počáteční nenávist přeroste v rodinné pouto.

 • 85%
  1
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6270 bodů)

  Clin na stará kolena válí jako za mlada.

 • 90%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (5566 bodů)

  Clint Eastwood jednou práskl do stolu a natočil tenhle skvost. I přes svůj pokročilí věk mu to pořád pálí a pořád má dost sil, aby si nastolil ve svojí čtvrti pořádek a vypráskal pár "žluťáků" z jejich širokých kalhot. Gran Torino přišlo jako blesk z čistého nebe a zasáhlo mě, jako žádný film v posledních letech. Smekám před vámi pane.

 • 50%
  0
  0
  29. 11. 2012
  VitvarJane (4421 bodů)

  Impozantní výkon Clinta Eastwoda...

 • 75%
  0
  0
  8. 4. 2015
  B3n (4030 bodů)

  Klasika

 • 85%
  1
  0
  29. 11. 2012
  bidlobox (3775 bodů)

  Obdivuji Clinta Eastwooda, jak chrlí jeden film za druhým jako o život. Považme, v jeho věku! A jak jsou ty filmy až na pár šlápnutí vedle výtečné. Tentokrát si Eastwood dokonce dokázal zrežírovat a zahrát důchodcovskou story, takového drsného Harryho na sklonku života. A se ctí odkráčet ze scény. Bravo!

 • 95%
  1
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  100tý komentář k mistrovskému dílu Clinta Eastwooda..Gran Torino je výtečně napsané,zrežírované i zahrané.Nechybí mu humor,napětí a výrazná hudba.Rozhodně není plytké a dokáže být dojemné bez toho,aby sklouzlo k sentimentu.A především přesně ví co chce říct a vypráví ten příběh s přehledem a soustředěně.Jeho postavení a pohledy miluju jako tenhle film.Prohlášení,že se jedná o poslední film v němž bude hrát zaslouží velkou poklonu!Zkrátka prvotřídní filmařina. 95% 5*****

 • 100%
  0
  0
  10. 1. 2017
  JosefTomas (2636 bodů)

  Sarkasticky nabytý hláškami Clint Eastwood, jak ho málo kdy vidí. Tvrdý chlap, co toho hodně zažil a dnešní svět ho celkem štve, hlavně sousedi. Tenhle film musí každý vidět. Ochutnávka z hlášek :Už jste potkali někoho, do koho jste se neměli srát a pak jste litovali? Tak to jsem já.

 • 100%
  0
  0
  29. 7. 2016
  limeta (2312 bodů)

  Nádherný film. Luxusně vystavený scénář, vše správně dávkováno, krásný příběh, zajímavé téma a výborný Clint Eastwood, který je pro roli jasně daný, typově dokonalý. Dokonalost sama, fakt povedený biják, kde slza na konci musí ukápnout a přijde ten správnej pocit dobití baterek ze skvělýho filmovýho zážitku

 • 95%
  0
  0
  17. 12. 2012
  psico (1654 bodů)

  Clint Eastwood všem ukázal, že ještě nepatčí do starého železa. A že nepotřebuje mít za pasem Colt aby byl drsný chlápek (dědula). Dokáže to svým charismatickým výkonem (ikdyž tady mu pomohlo i auto :D). Shrnuto a podtrženo Clint zase zabodoval.

 • 100%
  0
  0
  20. 3. 2013
  Cechulda (1212 bodů)

  Jak to nazvat... Sám sobě sám! Super herecký výkon, který si Clint Eastwood sám odrežíroval. Napínavý děj včetně vtipných průpovídek s hrdinským koncem. Klidně bych to označil za rodinný film. Každý si z toho asi odnese svoje. Někdo jen pocit a někdo i poučení. Rozhodně stojí za zhlédnutí, kdo neviděl, ať to napraví.

 • 100%
  0
  0
  16. 3. 2014
  voleman (855 bodů)

  Nejlepší Eastwoodův film. Eastwood na stará kolena hraje postavu, do které bych si nedokázal představit nikoho lepšího. Jako režisér i jako herec opět vše zvládá na jedničku. Ikdyž se film odehrává prakticky na jednom místě a je takový nenáročný, nakonec z něj budete mít velmi silný zážitek, který hned tak z jiného filmu mít nebudete. Prostě celkově vynikající film, s výborným zakončením.

 • 100%
  0
  0
  9. 8. 2015
  Brcolka (769 bodů)

  Fantastická podívaná. Ani chvilku jsem se nenudil. Vše do sebe zapadá. Krásný pohled na to jak se člověk může změnit když je otevřený. Velmi vtipné. Paráda

 • 0
  0
  15. 5. 2014
  Dubínka (542 bodů)

  Nejlepší Eastwoodův film. Eastwood na stará kolena hraje postavu, do které bych si nedokázala představit nikoho lepšího. Jako režisér i jako herec opět vše zvládá na jedničku. Ikdyž se film odehrává prakticky na jednom místě a je takový nenáročný, nakonec z něj budete mít velmi silný zážitek, který hned tak z jiného filmu mít nebudete. Prostě celkově vynikající film, s výborným zakončením.

 • 100%
  0
  0
  1. 4. 2014
  Kick077 (537 bodů)

  Naprosto parádní film. Byl to první film, u kterýho sem dokoukal celý titulky a ještě dlouho potom sem jenom tak seděl a vstřebával. Nutno říct, že to bylo prakticky na začátku mýho systematičtějšího sledování filmů a předtím sem na podobné filmy nenarazil. O to byl dojem nejspíš silnější. Konec byl takový, jaký sem opravdu nečekal a celej film je tak parádně poskládanej, že sem se nestačil nudit. Určitě nelituju skvěle investovanejch 250 korun za Blu-ray.

 • 95%
  0
  0
  9. 6. 2016
  TomSti (464 bodů)

  Nebudu o tomto filmu psát, žádné dlouhé komentáře, tak jak mám většinou ve zvyku, ale shrnu to vše takhle: "Clinte, vždycky si byl, jsi a budeš ten nejsprávnější a nejcharizmazičtější drsňák jaký kdy běhal po filmových plátnech a tímto filmem si mě v tom jen utvrdil!!! Děkuji, že jsem měl možnost shlédnout tenhle snímek. Clinte, seš fakt frajer!!". A jen dodám, že píseň Gran Torino je přenádherná.

 • 100%
  0
  0
  27. 2. 2015
  SoulMan (234 bodů)

  Myslel jsem si, že Oscar pro Milionáře z chatrče byl naprosto zasloužený, protože jsem si řikal, že v tom samém roce už snad nemůže přijít nic, co by mě taky tak dostalo. Myslel jsem špatně! Rázem je tu Gran Torino, film, kterej mě zašlápnul ještě víc a najednou jsem totálně naštvanej, že tenhle film akademici úplně přehlídli. Gran Torino ve mě po celou délku vzbuzoval pocity, které přesahují jen obyčejný rámec toho, čemu se říká "filmová tvorba", které nedokážu popsat slovy, gesty, ani ničím jiným co by se dalo nějakým způsobem vyjádřit. Tak jsko jsou režiséři, kteří jsou géniusy filmového řemesla, tak jsou i režiséři, kteří umí zaútočit na city. V Gran Torinu útočí Clint geniálně na divákovy city a ve svých 78 letech tak ještě o třídu přeskakuje Million Dollar Baby. Shrnutím - pozice Shawshanku v mém TOP žebříčku už není tak neohrožená...

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  bLaCk0uT (163 bodů)

  Možná to s tím Hollywoodem ještě nebude tak špatný, když z jeho "studií" dokáže vylézt něco tak úžasného, jako je Gran Torino. Na druhou stranu je pravda, že tu tak nějak celkově upadající úroveň filmů US provenience zachraňuje v tomto případě dědek ze staré školy. Zdá se mi že Eastwood zraje jako víno - herecky i režisérsky. Walt Kowalski je postava, která svádí svůj vnitřní boj už 50 let sama se sebou a nechce do nitra pustit nikoho, ani své nejbližší a Eastwood jej hraje skvěle, možná jednoduše, ale naprosto uvěřitelně. Na celém filmu mě mrzí jediná věc - a tu nemá na vině nikdo z tvůrců. "Díky" duševnímu mrzáctví neznámého autora novinového komentáře z TV programu jsem znal závěrečnou pointu už před filmem. A to je věc, kterou nesnáším... :-/

 • 100%
  1
  0
  7. 12. 2014
  jiri-sroller (28 bodů)

  "Drsný Harry" s jednou nohou v hrobě rekapituluje svůj život a zaobírá se otázkama života a smrti. Clint se pustil do provařeného námětu s přímým tahem na branku, ale s přesahem a nebrakovým nádechem, který umí filmům vtisknout snad jen on. Řídí se prostým heslem "co si sám neuděláš, to nemáš". Zahrál si svou nejlepší roli za dlouhá léta, natočil se ve své nejlepší roli za dlouhá léta, produkoval si svou nejlepší roli za dlouhá léta a částečně napsal a nazpíval svou nejlepší píseň za dlouhá léta. Škoda, že také nenatočil svůj nejlepší film za dlouhá léta. Ale i tak je to výborný biják. A o to jde přeci až v první řadě, ne? PS: Nedokázal bych z hlavy říct film, kde by měl prostý podkresový song k titulkům takový dopad. Ona je vůbec ta píseň lepší celého filmu. Říká úplně to samé a stačí jí na to sotva pár minut.

85 88 ?
 • monika-tomas-somanovavasarab 100%
 • deeppool 70%
 • bohhous22 100%
 • walcom-walentin 45%
 • squirrelpool 70%
 • Liboul 80%
 • jarv 60%
 • Žid Baribal 100%
 • Elizabett 65%
 • Brenan88 90%
všechna hodnocení (252)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 12 v žebříčku uživatele patrick-sarin
3. místo z 6 v žebříčku uživatele tlaca971
3. místo z 38 v žebříčku uživatele Standa.
4. místo z 49 v žebříčku uživatele JosefTomas
4. místo z 49 v žebříčku uživatele JosefTomas
4. místo z 49 v žebříčku uživatele JosefTomas
6. místo z 34 v žebříčku uživatele Anni
6. místo z 35 v žebříčku uživatele voleman
1. místo z 4 v žebříčku uživatele výfuk
2. místo z 81 v žebříčku uživatele Jandula_
Sdílet tuto stránku:

Partneři: