Romantický film ve stylu Čtyř mušketýrů (originální pojmenování filmu Swashbuckler se používá jako obecné označení podobných filmů); uváděn byl ve Velké Británii též ako The Scarlet Buccaneer). Trochu schematické, ale Robert Shaw byl výborný herec a titulní roli si vážně zasloužil, i když ty kvalitní odehrál jinde (Podraz, Čelisti, ...). Spousta šermířských a bitevních scén, krasavice Bujoldová mu příjemně sekunduje. Žádné velké umění, ale zábavná podívaná.
These Arms of Mine - ústřední melodie celé (proti)válečné romance s výborným soundtrackem: trojice, později čtveřice australských aboriginek (původních obyvatel Austrálie - nikoliv černošek, jak ve filmu několikrát nesprávně zazní) miluje country a chce se prosadit i mimo svou komunitu. Šanci vidí v uměleckém turné za americkými vojáky bojujícími ve Vietnamu. Na konkursu uspějí a odlétají ... Scénář má hlavu a patu, představitelky "Safírek" (pojmenovaných podle kamene na zásnubním prstenu jedné z nic) hrají (a předevčím zpívají) výborně. Dá se na to koukat, aniž by se člověk topil v potocích melasy.
Výrazný film o italské okupaci Libye ve 20. a 30.letech minulého století a boji za svobodu místních kmenů, kteří dokázali vést hnutí odporu s nebývalou silou, vedeni Omarem Mukhtarem, původně učitelem, znalcem místních poměrů. Imám Mukhtar, přezdívaný Lev pouště, dokáže organizovat záškodnické útoky a působit italským fašistům veliké problémy. Kladem filmu je skvělý výkon Anthony Quinna v titulní roli a autentické reálie (jak scénografie, tak bitevní scény). Zajímavostí filmu je kontroverzní zákaz promítání v Itálii s odůvodněním, že film poškozuje pověst italské armády, a na tamních televizních obrazovkách, resp. placeném kanálu Sky, se objevil až v roce 2009.