Hvězda série Rychle a zběsile se málem stala Supermanem. Balík peněz však odmítla

Hvězda série Rychle a zběsile se málem stala Supermanem. Balík peněz však odmítla
Paul Walker a Vin Diesel v Rychle a zběsile 5 | Universal Pictures
„Myslím, že šlo o nabídku za deset milionů dolarů, byl hlavním favoritem,“ vzpomínal Walkerův agent Matt Luber v dokumentu Já, Paul Walker (2018). Na mysli měl titulní roli v komiksovce Superman se vrací, která spatřila světlo světa roku 2006. Během příprav na natáčení tohoto filmu se Walker objevil mezi herci, již o úlohu Clarka Kenta usilovali. Prý to však nebylo nic pro něj.
série Rychle a zběsile
série Rychle a zběsile | Universal Pictures
„Mám na sobě velké písmeno S, plášť, boty, punčocháče… Ale nejsem to já. Mizím odsud, prostě musím. Kašlu na to,“ řekl prý Walker Luberovi. V daném dokumentu na epizodu z Walkerova života vzpomínal i jeho kaskadér a dlouholetý kamarád Oakley Lehman: „Vím, že se nechtěl upsat ke třem nebo čtyřem filmům o Supermanovi a strávit v téhle roli zbytek života.“
Role nakonec připadla Brandonu Routhovi. Dalším Supermanem se stal Henry Cavill, který hrdinného nadčlověka následně ztvárnil ve filmech Muž z oceli (2013), Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016), Liga spravedlnosti (2017 a ve verzi od Zacka Snydera 2021). Nezdá se však, že by Walkera tato nevyužitá příležitost až tak mrzela.
Muž z oceli
Muž z oceli | Warner Bros.
Na událost totiž sám vzpomínal v rozhovoru pro Chicago Sun-Times už v roce 2003: „Ano, mohl jsem na té sérii vydělat bambilion dolarů. Nejspíš bych si pak mohl koupit flotilu tryskáčů nebo vlastní ostrov. Ale víte co? Já to nepotřebuju. Můj oblíbený typ běžeckých bot stojí 23 dolarů. Jen málokdy zaplatím za džíny víc než 40 dolarů. Přihoďte tričko v ceně dvaceti nebo deseti dolarů, když ho koupím na pláži. Nepotřebuju bambilion dolarů, abych mohl žít, jak chci.“
zdroje: Deadline, Chicago Sun-Times
Podívejte se i na náš žebříček nejlepších komiksových filmů.