Shorta

63%
Shorta

Je nejasné, co se přesně stalo, když byl devatenáctiletý Talib Ben Hassi v policejní vazbě. Policisté Jens a Mike jsou na běžné hlídce v kodaňském ghettu ve chvíli, kdy v rádiu oznámí Talibovu smrt. Zpráva roznítí nekontrolovatelný vztek mezi mládeží v ghettu, kteří touží po odplatě. Najednou se oba policisté ocitají v pastí a musí bojovat zuby nehty, aby našli cestu ven. Nadčasový thriller o policejní brutalitě a rasovém napětí vás stejně jako francouzský film Bídníci nenechá chladným vůči násilí všude kolem. (Film Europe)
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
6.5
Shorta nabízí skvělý námět, který je v poslední době čím dál více aktuální. Škoda jen, že z něj tvůrci nedokázali vytěžit mnohem více, protože příležitost k tomu byla. Film tak v půlce začne ztrácet dech a tím opadla i má pozornost. Chtělo to více toho konfliktu, více vyhrocených situací a konfrontací. Herecky skvěle zahrané jak ze strany policajtů, tak výrostků. V posledních 10 minutách se film opět nadechl k životu a nabídl tak alespoň uspokojivé finále. Nedávné Made in France bylo ještě o kus jinde.
blackkocour
blackkocour
3 745 bodů
4
Když se nám ten Islám musí vrhat i do mýho oblíbenýho Dánska, tak pořád nedokážu pochopit, když i u nás v Česku, je nadmíra snědých spoluobčanů, kolektivních, a zapálených do každé manuální, či občanské aktivity, a souladu s přírodou, také moc trpící na čistotu, a pojmu jako hygiena, proč se tu taky nenatočí nějaký pořádný policejní sriller, a teď výjimečně nemyslíme okopčený Most, na kterého se vrhnul nikdo jiný, než buhvijaká smažka z Václaváku. Balada o zaběhlém xenofobním rasistovi, skrejt fakt, že mu skvadra negrů mířila k držce, asi tuctem bouchaček, když jim za to nechtěl vykouřit čuráky, a spravedlivém protějšku, zelenáče a maloměštanského slušňáka, který musel poorat deset polí za den, aby ho rodiče pustili makat k fízlům, hrajou tuto krásnou pohádku, přístupná od 13+!! Začátek byl fajn. Když zlej polda nejméně po desátý za minutu, hodí nějaký ten rasistický pošklebek, a brouzdá do kalhot malýmu Jožkovi, jestli náhodou neskrývá ve slipech nějakou tu bambitku, tak mi až přišlo, že posléze se z toho snad stala nějaká zombie epidemická sračka, s Pittem. Z ciganského ghetta se znenadání stal asi Labyrint, a vymanit se ze špinavého pavlačáku muselo asi zabrat skoro 2 hodiny filmu, kde se pak hrabou odpadní krtci, v indickém veřejném hajzlu? Místama dost silná pruda, a jako správný recenzent, doprdele, na to si asi nikdy nezvyknu, nikdy nebudu brát vážně někoho, kdo si na čsfd může někdo dát přezdívku jako Livingdead, tak mu dám jen 2 hvězdy. Kdybyste náhodou neviděli ty červené hvězdičky, mnoho lidí je asi barvoslepých..

Dodatečné informace

Původní název:
Shorta (více)
  • Dánsko Shorta
  • Dánsko Enforcement
  • Dánsko Shorta - Das Gesetz der Straße
  • Dánsko Shorta. El peso de la ley
Premiéra v ČR:
3. 6. 2021
Distributor:
Film Europe
Země původu:
Dánsko
Přístupnost:
15+
Ocenění:
Žádná ocenění