Indonésie Indonésie
123 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama

Obsah

:
V tomto akčním snímku od scénáristy a režiséra Joka Anwara vstupují indonéský komiksový superhrdina a jeho alter ego Sancaka na filmová plátna, aby bojovali více »« méně

Režie

:
Joko Anwar

Scénář

:
Joko Anwar

Herci

:
Tara Basro Bront Palarae Ario Bayu Lukman Sardi Arswendi Nasution ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Gundala. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Gundala myslíte! K 26. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28158 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Gundala


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  25. 4. 2021
  Martrix (2568 bodů)

  Oceňuji velkou míru autentičnosti, kdy se Anwar nesnaží kopírovat západ, ale naopak pracuje s originálním námětem z roku 1969. Gundala je totiž první vlaštovka Bumilangit Cinematic Universe (BCU)...což je indonéská obdoba MCU. Takže vlastně takový Iron Man. Tím ale veškerá spojitost končí, protože tady se pohybujeme v úplně jiných vodách. Nicméně společně se solidní akcí (indonéští kaskadéři si svou mzdu opravdu zaslouží) a pár vtipnými momenty, je právě ta neotřelost největší devizou filmu. Bohužel se to nedaří moc dobře prodat. Přerod Sancaky v Gundalu je fajn, člověk si nemůže nevzpomenout na Kick-Ass, nebo třeba Říkali mi Džigu, kdy se úplně obyčejní chlápci snaží popasovat s nově nabytými schopnostmi. Jenže sebelepší hrdina je bez pořádného padoucha poloviční. Syn blesků, jak je taky Gundala nazýván, stojí proti chlápkům s klacky a sekyrkami, které má pod palcem zjizvený korumpér... . Velkou slabinou je politické pozadí, které je zvlášť pro nás, obyvatele Babišstánu, jen takové senátorské škádleníčko. Záporáky lepší úrovně ale mohla reprezentovat smečka sirotků /nenechte se zmást, vyrostli z nich ukázkoví badaasové, kteří by si určitě zasloužili více prostoru. Vlastně by si zasloužili prequel v duchu Sebevražedného oddílu. Takže potenciál Gundala má a pro diváky přesycené západní šablonovitostí, by mohla být tato lehce patetická asijská kuriozita vcelku stravitelná. Přesto...i když jsem opakovaně viděl spoustu větších blbostí, podruhé už bych tento film vidět nechtěl... .

Hodnocení a recenze Gundala

75 ? ?
jak hlasovat?
 • dominik11 100%
 • jarv 65%
 • Martrix 60%
všechna hodnocení (3)