Alone (Velká Británie)
USA USA
98 minut

Žánry

:
Thriller

Obsah

:
Ovdovělá cestovatelka je unesena chladnokrevným vrahem. Podaří se jí prchnout do nehostinné divočiny, kde musí bojovat o přežití, zatímco se pronásledovatel stále blíží.

Režie

:
John Hyams

Scénář

:
Mattias Olsson

Herci

:
Jules Willcox Marc Menchaca Anthony Heald Jonathan Rosenthal Laura Duyn ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Alone. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Alone myslíte! K 2. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27516 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  23. 9. 2020
  lamps (14644 bodů)

  Nečekaná kvalitka. V posledních letech jsem se usvědčil, že podobný koncept oběť-les-lovec už je vyčerpán, a moc mě nebavil ani letošní satirický Lov, ale tady se sklízí na překvapivě úrodné půdě. 100 minut se zdá přespříliš, ale tady není skoro jediná scéna, která by byla vyloženě navíc a neudržovala divákovu pozornost. A přitom to není mistrovství světa v psychologii a originalitě, bohatě stačí, že postavy si zachovávají funkční archetypální rysy, hrdinka se nechová nemožně a můžeme jí fandit a záporák je správně slizký tím navenek nenápadným způsobem (docela zabírají i dva telefonáty s jeho rodinou). Vypravěčsky je to navíc dobře rozvržené, jednotlivé etapy příběh posouvají stále dál, aniž by se jen přešlapovalo a nudně běhalo po lese, a útěk ze zajetí například nastává přesně v polovině filmu - i to je důkaz, že tady při psaní někdo přemýšlel a jen se nevozil na osvědčeném schématu. Je to jednoduché, ale přitom jednoduše vtahující a účinné. Scéna s nešťastným záchranářem Robertem je skvěle vygradovaná a závěrečný střet rovněž uspokojivý. John Hyams rázem natočil lepší film než jeho relativně slavný otec za posledních 30 let..

80 ? ?
jak hlasovat?
 • MaHa 85%
 • lamps 75%
všechna hodnocení (2)