Kubrick par Kubrick (Francie)
« další názvy »
Francie Francie
Polsko Polsko
73 minut

Žánry

:
Dokumentární

Obsah

:
O filmografii Stanleyho Kubricka byly popsány stohy papíru a natočena řada dokumentů, sám gigant světové kinematografie však během své kariéry mnoho rozhovorů více »« méně

Režie

:
Gregory Monro

Scénář

:
Gregory Monro

Herci

:
Stanley Kubrick Michel Ciment Malcolm McDowell Jack Nicholson Shelley Duvall ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce dokumentu Kubrick o Kubrickovi. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou dokumenty hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily dokumentů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o dokumentu Kubrick o Kubrickovi myslíte! K 25. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28158 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Kubrick o Kubrickovi


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  9. 7. 2020
  ob_ver (551 bodů)

  Návštěva kina v těchto časech je už tak zvláštní zkušeností, ale sázka na tento dokument výjimečnosti nasadila korunu. Film se takřka výhradně věnuje filmové tvorbě. Soukromí Kubrickova života je v něm velmi poskrovnu a hřejivě na diváka blýskne zejména v záběrech z dětství, odhalujících něco ochranitelské povahy. Režisér v předmluvě zmínil, že jeho cílem bylo Kubricka polidštit, ale myslím si, že film má opačný efekt, posiluje mýtus. Lidství je rozebíráno v odosobněné, portrét jednoznačně přesahující, podobě. Závěrem, když na mě z plátna dýchaly záběry z Full Metal Jacket a Shining, zařekl jsem se, že je už nechci vidět jinak než v kině.

Hodnocení a recenze Kubrick o Kubrickovi

85 ? ?
jak hlasovat?