Malý Sheldon

77%
Malý Sheldon
Pro devítiletého Sheldona Coopera není snadné vyrůstat ve východním Texasu. Být největším géniem své generace, který vyniká v pokročilé matematice i vědě, totiž není vždycky výhodou, zvláště pak v zemi, kde mají svrchovanou pozici náboženství a fotbal. A zatímco se zranitelný, nadaný a poněkud naivní Sheldon vyrovnává se světem, jeho úplně obyčejná rodina musí najít způsob, jak se vyrovnat s ním. Jeho otec George se ze všech sil snaží uspět jako středoškolský fotbalový trenér i jako otec chlapce, kterému nerozumí. Sheldonova matka Mary zuřivě brání a opatruje svého syna ve městě, kam prostě nezapadá. Sheldonův starší bratr Georgie sice dělá na střední škole co může, ale je těžké být za frajera, když chodíte do stejné třídy se svým devítiletým bratrem. A nakonec je zde taky Sheldonova sestra, jeho dvojče Missy, jež někdy těžce nese, že se jejímu bratrovi dostává tolik pozornosti, ale zároveň je to jediný člověk, který může Sheldonovi spolehlivě říci pravdu. Během deseti let vysílání seriálu Teorie velkého třesku diváci poznali ikonického, výstředního a neobyčejného Sheldona Coopera. Tento komediální seriál nám skýtá příležitost nahlédnout do jeho dětství, kdy se vydává na svou nevinnou, ošemetnou a slibnou cestu k přerodu v muže, jímž se stane.
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
6
Samozřejmě,že očekávání byla vysoká. Jakby taky ne,když Teorie velkého třesku patří mezi mé nejoblíbenější postavy. O to víc jsem se na tento seriál těšil a byl jsem zvědaví jak tvůrci vykreslí mládí velkého génia Sheldona. Přestože mám za sebou jen pilot,tak jsem mírně zklamaný a tvůrci mne pojetím a zvoleným stylem vyprávění moc neokouzlili. Trochu to na mne působilo jako odnoš seriálu Průměrňákovi. Za celých 20 minut jsem se možná jednou slušně pobavil a to je na komediální seriál málo. Uvidíme co přinesou další díly a třeba se mé hodnocení ještě změní.
hrumsrt
hrumsrt
9 863 bodů
8
Osobně jde o hodně speciální seriál, TBBT mám strašně moc rád. A seriálu o Sheldonově dětství jsem moc nevěřil, jelikož jak pak uvidíme, tak je seriál nejsilnější právě tam, když zobrazuje něco, co nám byl nastíněno již v mateřském seriálu. Ale dal jsem tomu šanci, sleduji to od pilotního dílu pravidelně, hezky epizodu po epizodě, přesně tak jak vyjde. Nejzajímavějším faktem je to, že právě na tomhle seriálu je krásně vidět, jak fanouškovská základna mění děj. V prvních sériích se to točí okolo Sheldona, ale kvůli velké všeobecné oblibě ostatních postav, se přizpůsobil i scénář. Kvalitní spin-off seriál, ale je poněkud ve stínu TBBT a to mu nesvědčí. Později se ale odváže, což vede k tomu, že právě hodně prostoru dostávají ostatní členové rodiny, rázem se dobře utváří vztah ke všem Cooperovic postavám. Nejoblíbenější postavy - Georgie, Babča, Missy. 1. série - 75%. 2. série - 75%. 3. série - 75%. 4. série - 75%. 5. série - 75%. 6. série - 65%. 7. série - 70%.
Jamie76
Jamie76
4 341 bodů
9
Takovéhle seriály (sitcomy) mám rád! Seriály o rodině, normálních problémech normalních lidí (a Sheldona). Obsazení skvělé, velmi dobré herecké výkony. Postavy Vám přirostou k srdci a všem tam jaksi fandíte.

Dodatečné informace

Původní název:
Young Sheldon (více)
  • USA Malý Sheldon
  • USA Young Sheldon
Premiéra v ČR:
21. 8. 2006
Distributor:
Prime Video
Země původu:
USA
Přístupnost:
13+
Čeština:
Malý Sheldon je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch