The Commuter (USA)
« další názvy »
USA USA
104 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller

Obsah

:
Michael McCauley žije spokojeně nudný rodinný život bez jakýchkoliv výkyvů. Prodává pojištění, s rodinou žije za městem, a do práce a zpátky dojíždí pravidelným více »« méně

Režie

:
Jaume Collet-Serra

Scénář

:
Byron Willinger Philip de Blasi Ryan Engle

Herci

:
Liam Neeson Vera Farmiga Patrick Wilson Jonathan Banks Sam Neill ...
Premiéra: 18. 1. 2018
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Cizinec ve vlaku. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Cizinec ve vlaku myslíte! K 30. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27110 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  3
  0
  2. 4. 2018
  Brenan88 (40757 bodů)

  Já si tento film naprosto užil. Od chvíle kdy si ve vlaku k Michaelovi přisedne tajemná žena,začne snímek nabírat obrovské obrátky. Přistihl jsem se,že sám hledám toho kdo mi přijde podezřelý a to značilo jen jedno - snímek mne naprosto pohltil. S přibývajícími minuty je tempo naprosto vražedné a Liam Neeson to má celé pod palcem. Tohle jsou role,které mu sedí nejlépe. Havárie vlaku vypadá parádně a to co následuje potom nabízí hutnou atmosféru. Ano je to sice prvotřídní akční výplach,ale sakra dobře natočený. Já se prostě bavil a dávám 75%.

 • 75%
  2
  0
  19. 1. 2018
  JosefTomas (6702 bodů)

  Cizinec ve vlaku není bezchybný film, není to ale vyloženě zklamání. Collet-Serra a Neeson dokazují, že na to stále mají, ovšem ne v takové parádě (jako NON-STOP), či s tak zamotaným dějem (Neznámý), nebo oldschool záležitost (Noční běžec), je to tak něco mezi tím vším. Naštěstí Cizinec přináší jednu razantní změnu, na kterou nejsem u Neesona zvyklí, fakt, že už není nejmladší. Proto se souboje stávají zajímavějšími a nebezpečnějšími, ovšem, není jich tolik a když už tam jsou, mají ten zběsilý střih. Dobrému dojmu nepřidávají ani CGI triky, které působí amatérsky až směšně (Jistě pochopíte přesnou část, až film uvidíte). Ale ano, má to spád, má to Neesona a ne vyloženě špatný scénář, tudíž se nudit nebudete a pokud vás Collet/Neeson filmy před tím bavili, tak zde to bude stejně. Hold kluci umí odvést dobrou práci, ale ne vyloženě výjimečnou. 75%

 • 45%
  0
  3
  1. 4. 2018
  Pas (6204 bodů)

  Cestování vlakem má pro mnohé své kouzlo a když se do toho vloží Liam Neeson bude o zábavu postaráno.Tedy přesněji napsáno, takový byl patrně záměr tvůrců tohoto snímku.Posbírali několik námětů z různých žánrů a spíchli dohromady železničně/katastrofický thriller u kterého však téměř vůbec nemrazí , zato je plný nejrůznějších klišé od nedostupného mobilu přes přihlouplé jednání postav až po charakterní vyůstění závěru bez konce.Nezaživný scénář který evidentně staví na charismatu představitele hlavní role kdy "protihráči" jsou v podstatě nezáživný komparz, si s touto "zápletkou vystačí cca 15 minut potom je to jen kvalitativní sešup dolů.Když k tomu přidáme naprosto neuvěřitelnou nereálnost mnoha scén, dostaneme kyselý mix na jedno shlédnutí , ve kterém spíš divák přemýšlí kde danou scénku či situaci už viděl než by se zabýval osudem postav ve filmu. Tuctový, podprůměrný, snímek ke kterému naprosto není důvod se někdy příště vracet.

 • 90%
  0
  0
  6. 3. 2018
  rkotvald (3152 bodů)

  Viděno v kině. Mě to teda hodně bavilo. ½ filmu je dosti napínavá, prostě podobná varianta NON-STOPU. Takže jsem byl nadšen. Ta druhá část filmu se už jakoby utrhla ze řetězu, resp.režisér. Najde se tu i pár trochu ujetých scén. Přesto jsem se ani na minutu necítil trapně. Ocenuji, že režisér zvolil odlehčenou notu. Bylo by už nudné, aby se to bralo přespříliš vážně. Vyloženě to nepůsobí jako klasická Neesonovka. Neeson už zde viditelně zestárl, takže často dostane v bitkách na prdel, ale přesto se nevzdává a bojuje dál. Akcí to není úplně přeakčnělé, ale o to tu vůbec nejde. Režijně, kamerou apod je to natočeno opravdu prvotřídně, Serra se skutečně překonal. Největší ujetou scénou bylo asi vykolejení vlaku a přejezd přes světla, ale v dobrém slova smyslu. Finále bylo už dost předvídatelné, ale neměl jsem s tím problém. Po shlédnutí v kině jsem se cítil dost rozporuplně, ale záporných pocitů jsem teda moc neměl. Mělo to opět skvělého Liama, pár tvrdých bitek, nějaké ty přestřelky, napětí, vtipné hlášky, solidní soundtrack, ujeté scény, atd. Těším se na další shlédnutí.

 • 25%
  0
  0
  29. 6. 2018
  VasaFlasa (2740 bodů)

  Další akčňák s Liamem Neesonem, který zapadá mezi Nočního běžce, 96 hodin: Zúčtování nebo NON-STOP. Pro mě to byl obyčejný film, který mě svým koncem nepřekvapil a veškeré jednání hlavní postavy při řešení úkolu nebavilo, ale zároveň nenudilo. Příště si už ale další podobnou Neesonovskou nakládačku nepustím.

 • 60%
  0
  0
  6. 7. 2018
  Krupe (1820 bodů)

  Opravdu v té Americe mají vagóny mezi sebou pojištěny řetízky proti nechtěnému rozpojení? :-)

 • 65%
  0
  0
  14. 5. 2019
  stefan-ilko (22 bodů)

  Z výše uvedeného je patrné, že Cizinec ve vlaku je natočen zručně, napínavě a dobře, ale podřezává si pod sebou větev úplně sám. Nebýt čím dál více se zhoršujícího klišoidního děje a skoro až odfláknutého závěru, mohlo jít hned na úvod roku o mainstreamovou pecku v našich kinech. Tou nakonec Cizinec ve vlaku není. Tomu se říká promarněný potenciál...

68 59 ?
jak hlasovat?
 • FilipusMuff 65%
 • dav.bal 70%
 • svobidlo 80%
 • lenka-staudova 80%
 • SicarioGamer666 70%
 • Riverdon 65%
 • Jack458 65%
 • stefan-ilko 65%
 • adam-ski-petr 65%
 • airlibra 75%
všechna hodnocení (56)