Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdicí prášek

43%
Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdicí prášek

Jo Nesbo nepíše jen geniální detektivky pro dospělé, které se těší obrovskému čtenářskému zájmu po celé Evropě. Je také autorem série knížek pro děti s hlavní postavou ztřeštěného vynálezce profesora Proktora. První ze série knížek Doctor Proktors Prompepulver si díky svým skvělým nápadům a nadčasovému humoru získala srdce malých i velkých čtenářů natolik, že během prvních dvou týdnů musel nakladatel udělat dotisk.

Hlavním hrdinou je ztřeštěný vynálezce Doktor Proktor, dívka Líza a klučina s ohnivými vlasy jménem Bulík.  Ten se právě přistěhoval do čtvrti v Oslo, kde žije Proktor a Líza. Jakmile se mu podaří zjistit, že podivín doktor Proktor vynalezl opět něco šíleného, musí u toho být! Poté, co v roli asistenta doktora Proktora zjistí, že jeho nejnovější vynález, prášek proti prdění, nefunguje, vnukne mu myšlenku, že by měl vynalézt prášek fungující přesně opačně. Uplatnění by našel třeba jako nejrychlejší cyklo pumpička na světě – jeden konec hadičky do kola, druhý do zadnice a kolo je napumpováno raz dva. Mohl by to být také super vysoušeč vlasů... Jenže o vynález mají zájem i nekalé živly, pan Trán a jeho vykutálení synáčci Truls a Trym. (Film Europe)
Marchikt
Marchikt
1 585 bodů
4
Strašná blbina, která slibně začíná, ale s přibývající stopáží ztrácí patřičné kouzlo. Nicméně fekální humor občas pobavil svou absurditou.

Dodatečné informace

Původní název:
Doktor Proktors prompepulver (více)
  • Norsko Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdicí prášek
  • Norsko Doktor Proktors prompepulver
Premiéra v ČR:
12. 11. 2015
Distributor:
Film Europe
Země původu:
Norsko
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdicí prášek