The Hundred-Foot Journey (USA)
« další názvy »
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
USA USA
Indie Indie
122 minut

Žánry

:
Drama, Romantický
Motto: Sto chutí, jedna vášeň.

Obsah

:
Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a více »« méně

Režie

:
Lasse Hallström

Scénář

:
Steven Knight Richard C. Morais

Herci

:
Helen Mirren Om Puri Manish Dayal Charlotte Le Bon Amit Shah ...
Premiéra: 4. 9. 2014
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  10. 2. 2016
  Sheldon (13219 bodů)

  Příběh indické rodiny, která najde své štěstí ve francouzské vesnici má místy až pohádkový nádech a díky Halströmovu neobyčejnému smyslu pro pohodu a humanitu, kterou většina filmařů obětovává cynismu a neskutečnému černému humoru je velmi snesitelná. V jedné z hlavních rolí se navíc objeví Helen Mirren.

  Madame Mallory, majitelka vyhlášené venkovské restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Tento film se setkal s kladným přijetím jak u diváků, tak kritiky.

 • 65%
  3
  0
  6. 9. 2016
  p.a.douch (4698 bodů)

  Do nadprůměru táhne tento film Helen Mirrenová, Charlotte Le Bonová a Om Puri. Filmu nejvíc uškodila poslední třetina, která byla zkrátka navíc. Kdyby se film věnoval jen dění na venkově bylo by to v pohodě, ale nevím proč se snažili ho natáhnou na 120 minut. Není to ztracený čas, ale ke konci už film začíná nudit.

  • Om Puri
  • 75%
   0
   0
   9. 3. 2016
   evismaior (3793 bodů)

   Režisér mé oblíbené Čokolády se opět vrátil do jedné malé francouzské vísky, tentokrát je ale těmi ne úplně vítanými přistěhovalci indická rodina, která si otevře hospůdku naplněnou indickou hudbou a kořením naproti honosné michelinskou hvězdou oceněné restauraci stárnoucí majitelky, která získání další hvězdy zasvětila celý svůj život (výtečná Helen Mirren). A ta nakonec vezme do učení jednoho z indických synků. Je to milé, půvabné, místy dojemné, ale příběh už není tak silný jako v Čokoládě, vztahy nejsou tak komplikované a vyhrocené, jenže zároveň si člověk na Čokoládu vzpomene i přesto, že původně neví, že tahle dílka mají stejného režiséra, jenže ten pokus o návrat ke stejné atmosféře je tak viditelný, že si to divák chtě nechtě uvědomí a pak srovnávat prostě musí. Ale pravda, na tu omeletu jsem měla skoro stejnou chuť jako kdysi na tu čokoládu:-)

  • 60%
   0
   0
   22. 3. 2016
   Ombak_Penari (2747 bodů)

   Hallström je mistr v zachycování romantiky života v ústraní, příběhů z rustikálního světa, je neuvěřitelně silný, když chce krze plátno prodat genius loci daného prostředí. Někdo by naopak řekl, že dělá z maloměstského světa kýčovitý betlém, záleží na vkusu. Já osobně mám vždycky chuť se přestěhoval kamkoliv, kde on natáčel a česat jablka nebo vařit čokoládu nebo cokoliv, hlavně už tam být a nikdy neodejít. Nejinak tomu je i u Lásky na kari a pokud jde o vymalování francouzského městečka, jakoby zcela odtrženého od šílené civilizace všedních dnů, člověka to vysloveně pohladí po duši a začne přemýšlet, co v životě udělal špatně. Ale příběh samotný nemá tentokrát zdaleka takovou sílu. Úsměvnému, téměř pohádkovému, souboji dvou restaurací tentokrát chybí osudovost, která je vlastní hallströmovým nejlepším kouskům a ve výsledku je to vlastně taková domácí komedie, kde se vaří a která má jediné poselství v závěru, totiž že doma je doma, velký svět je hnusný a úspěch na špici své profese nestojí za šílený velkoměstský život. Celkově mi to přišlo opět sympatické příjemné, ale takové ploché.

  • 85%
   0
   0
   21. 11. 2014
   Jiřík54 (1447 bodů)

   Velice příjemná romantická komedie o souboji dvou restaurací a dvou kultur - francouzské a indické, napsaná podle stejnojmenné knížky, po jejíž zhlédnutí dostanete chuť na ty nejlepší indické speciality. Filmu vévodí Helen Mirren v roli Madame Mallory a indičtí herci Om Puri a Manish Dayal. A teď rychle nějakou rychlovku české kuchyně. :-)

  • 80%
   0
   0
   13. 11. 2014
   salisbury (1009 bodů)

   Film z francouzského venkova provoněný vůní indického koření mě příjemně polaskal. Chuťové pohárky se mi při pohledu na neustálé kuchtění totálně splašily a žádaly něčeho obdobného. Naštěstí jsem byl sycen velmi příjemnou dávkou duševní stravy, která mé nitro zaplnila a já jsem opomněl chvílemi na žádostivost mého rozmazleného jazýčku. Málokdo by tušil, že Bibendum maskot firmy Michelin, která se zaobírá výrobou pneumatik, stojí i u zrodu průvodců nejlepších evropských restaurací, které udělují tolik žádané michelinské hvězdy, v tomto filmovém opusu nesmírně chtěné. Já tedy závěrem ohodnotím tento film čtyřmi hvězdami ač nemichelinskými i jdu si dopřáti párku v rohlíku do nejbližšího občerstvovacího kiosku.

  • 100%
   0
   0
   3. 2. 2015
   Brcolka (975 bodů)

   Film mě výborně pobavil. Podobnou atmosféru má i Jíst, Milovat, Meditovat. A když děláš věci které tě baví a seš v tom velmi dobrý tak se dřív nebo později ukáže jak to ve skutečnosti je. A hlavní hrdina to měl o to těžší že je cizincem v jiné zemi

  • 85%
   0
   0
   2. 3. 2016
   hovorkok (643 bodů)

   Dvě hodiny pohody a krásy, okouzlující příběh a velmi sympatické obsazení. Už dlouho mě film tak příjemně nevtáhl, jako právě Láska na kari.

  • 60%
   0
   0
   10. 12. 2014
   mil78 (343 bodů)

   Láska na kari
   Milá a hřejivá jednohubka o indické rodině ,která si otevře fastfood na francouzském maloměstě naproti Michelinské restauraci je typickou kulinářskou báchorkou, kterých se v posledních letech natočila celá řada ( Julia a Julia, Koření života, Čokoláda, Ratattouile...).
   Je z rodu filmů, ve kterých počasí i barvy vždy dokonale ladí s náladami hrdinů, kde i špína působí malebně jak z reklamní pohlednice, zápletky jsou pohádkově bezkonfliktní a naprosto předvídatelně a volně plynou k závěru plnému dojímání, mouder a šťastnému konci.
   Přesto se na tuhle letitou žánrovou konstrukci pořád dobře dívá, zvlášť když ji koření humor , šarmantní Helen Mirren a natočí ho mistr tohoto typu filmů Lasse Hallstrom.

  • 80%
   0
   0
   30. 1. 2015
   mkubalikova (313 bodů)

   Pět michelinských hvězd za vůni indického koření, chuť nejlepšího provensálského olivového oleje, humor, poetiku a Helen Mirren.

  • 85%
   0
   0
   25. 3. 2015
   petas.sl (214 bodů)

   velmi povedený film, který mne zajímal. Zas tak romantický nebyl, ale bylo to fajn shlédnutí.

  • 70%
   0
   0
   10. 12. 2014
   whenry (149 bodů)

   Úžasně milý film, kde se to chutěmi a vůněmi jen hemží. Šéfka francouzské restaurace Helen Mirren toužící po druhé michelinské hvězdě je správná mrcha a přitom stejně sympatická, jako Manish Dayal, představitel indického kulinářského mistra Hassana. A to všechno rámuje velice osvěžující hudba z dílny A. R. Rahmana.

  73 61 ?
  jak hlasovat?
  • xjane 75%
  • panbubo 100%
  • Nosnica 70%
  • limeta 85%
  • yorba 55%
  • divid.jh 75%
  • misalege 85%
  • VojacekMatej 100%
  • Had 55%
  • Mondyes 100%
  všechna hodnocení (64)
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: