Wallander (mezinárodní název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
Švédsko Švédsko
Německo Německo
USA USA
90 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller

Obsah

:
Kurt Wallander je povolán k řepkovému poli, kde se celý den potlouká dospívající dívka. Detektiv přijíždí ve chvíli, kdy se dívka polije benzínem a zapálí více »« méně

Režie

:
Ben Caron Philip Martin Philip Martin Niall MacCormick Hettie Macdonald Aisling Walsh Andy Wilson Andy Wilson Esther Campbell Toby Haynes Charles Martin Charles Martin

Scénář

:
Richard Cottan Simon Donald Simon Donald James Dormer Peter Harness Henning Mankell Richard McBrien

Herci

:
Kenneth Branagh Richard McCabe Jeany Spark Sarah Smart Sadie Shimmin ...
Jste na stránce seriálu Wallander. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Wallander myslíte! K 28. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27106 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  7. 4. 2020
  Sheldon (15941 bodů)

  Takhle si představuji severskou detektivku. Wallander je normální policajt se svými démony, které ale nejsou tak přehnané jako obvykle a naopak se drží reálného světa. Kenneth Branagh je pro mě nečekaná volba pro tento typ role a jako herec mě tu opravdu velmi baví. Wallanderovy případy nejsou banální, často řeší aktuální společenská témata, na která nahlíží z různých úhlů formou podezřelých. Docela dost nečekané podobenství doby, ve které žijeme (uprchlíci, péče o seniory, sociální neklid, nezaměstnanost, vojenské zahraniční mise atd.) a formou krimiseriálu. Přesně takhle dobře fungovaly staré díly starého dobrého Schimanského z Duisburgu.

 • 70%
  0
  0
  28. 4. 2016
  patril (70 bodů)

  po nadšených komentářích pro mě velké zklamání. Mnohem víc se mi líbil Luther o Sherlockovi nemluvě. Veškeré zápletky i vrazi jsou předvídatelné. Ale to je možná námětem. Nebo jsem prostě severské detektivce nepřišla na chuť.Na druhou stranu je to stará dobrá filmařina BBC, herci skvělý, krásná angličtina, ale mé srdce si seriál nezískal.

 • 100%
  0
  0
  18. 4. 2020
  Soty (9 bodů)

  Skvělá série, jasně ohraničená, žádný nekonečný cajdák. Věrohodný hrdina, věrohodné prostředí a věrohodné prolnutí soukromého a profesního života. Mrazivě temná atmosféra. Žádný Hollywood, ale stará dobrá evropská detektivka.

88 ? ?
jak hlasovat?
 • Soty 100%
 • Sheldon 85%
 • ZARaz 100%
 • yorba 80%
 • patril 70%
 • vladimir-lada-but 90%
 • Tom Hardy 90%
všechna hodnocení (7)