Recenze filmu Sirotek

76%

Komentáře a recenze 27

Dle počtu bodů
Mardy
Mardy
2 608 bodů
10
No tak tomuhle říkám horor jak se patří. Výborně obsazený(milá přítomnost Karla Rodena), skvěle zahraný hlavně Vera a Isabelle (jak to že Isabelle za to nemá Oskara, nebo jiné ocenění-vždyť předvedla jeden z nejlepších ženských výkonů). Grandiózně stupňovaná atmosféra až do kulervoucího finále. Hudba která skvěle podkresluje dění a vlastně tvoří hlavní složku atmosféry. Tohle je film u kterého scénář funguje přesně jak má. Během prvních deseti minut vás vtáhne, postupně semele a nakonec vyplivne a vy si jen říkáte „Tohle nemělo chybu.“
Epidém
2 016 bodů
6
Skoro celý film má výbornou atmosféru, ale závěrečná pointa, s tím související Karel Roden, mě naprosto naštvali...
karlik4801
1 942 bodů
6
Ono to začne pořádně působit až od poloviny. Do té doby se jedná o průměrný příběh. Pak začne růst napětí a trochu i drama. Velkou roli začnou hrát i zajímavosti, které se tady vyskytují. A od chvíle kdy zavolá Roden je o tu "hustou" část vystaráno. U konce je opravdu na co se koukat. Orphan si vystačí jako drama, ale za horor bych ho neoznačoval.
Enon
Enon
1 096 bodů
10
Totální bomba, nečekal sem, že to bude až takle dobrý.
Peter12
Peter12
810 bodů
9.5
Určite by som nesúhlasil, že je to horor, malo to par krvi drásajúcich scén ale viac by som to priradil k thrilleru. Okrem tej prvotnej scény sa film uberal kľudným tempom a čakajúc čo sa konečne stane a stalo sa. Ta sviňa sa začala vyfarbovať a išlo jej to neskutočne dobre. Niekedy mi pripadalo, že jej držím palce nech jej vyjde to čo chce. I.Fuhrman ako mala(veľká)psychopatka bola fakt skvela, všetko zapadalo do seba tak ako malo. Hutná atmosféra, temný dej a ten koniec, ktorý bol bravúrne zvládnutý a takto som to nečakal. Škoda že takto dobrých filmu sa netočí viac.
KlaraKozlova
KlaraKozlova
49 bodů
9
Hodně slušný psycho horor. Ne nadarmo se říká, že když vraždí "děti" v tomto případě dítě jen podle vzhledu jsou to nejlepší filmy. Film je plný napětí a otázek do poslední klapky. Hodně kladné hodnocení hereček v hlavních rolích. Všem vřele doporučuji. Film není plný lacině stříkající krve a hlavně má myšlenku.
Smazaný uživatel
0 bodů
10
Orphan je jeden z mala kvalitních hororu dávam 10/10