Foxcatcher (USA)
USA USA
130 minut

Žánry

:
Drama, Sportovní, Životopisný

Obsah

:
Zápasník Mark Schultz a jeho bratr Dave se připravují na olympijské hry v Soulu v tréninkovém středisku v sídle bohatého Johna du Ponta. Ten se Markovi více »« méně

Režie

:
Bennett Miller

Scénář

:
E. Max Frye Dan Futterman

Herci

:
Steve Carell Channing Tatum Mark Ruffalo Sienna Miller Vanessa Redgrave ...
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (23359 bodů)

  Filmy podle skutečné události mají pro mě vždy takový speciální náboj. Jinak to nebylo i u toho filmu. Zajímavý příběh dvou bratrů a jednoho zbohatlého magora o kterých jsem do teď nikdy neslyšel byl natočen velmi působivě,ale i tak se našlo spousta nudných a hluchých míst. Což je škoda,protože vyprávění mohlo být klidně o dost svižnější. Co se týče Steva Carella,tak to klobouk dolů. Předvedl neskutečný výkon,který je hodný nějaké té plešaté sošky. Mark je sympaťák a dobře se na něj kouká. Jediným problémem byl pro mě Channing,který svou postavu ztvárnil jako dementího,znásilněného opičáka a každý pohled na něj ve mě vyvolával pocity paniky.

 • 50%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Nějak se mi nepodařilo za celu dobu pochytit smysl toho, co se nám film vlastně snaží sdělit, a už vůbec se mi nedostává pochopení, proč trval přes dvě hodiny. Není to o ničem, námět přece vychází ze skutečné události (doufám že slyšíte tu ironii) a objímá motivy touhy, morálního i sportovního úpadku, bratrské lásky a vraždy, ale stejně je film jako celek strašlivě nesjednocený a jeho myšlenky nejednoznačné, uspořádané vyloženě chaoticky. Ty dvě hodiny sledujeme zarputilého troubu Tatuma a od pohledu narušeného milionáře Carella a s rostoucí netrpělivostí očekáváme, jak se jejich vztah vyvine a jak vyvrcholí, jenže se nestane vlastně nic. Nic z pohledu scénáře, který nedokáže absolutně vygradovat, a nic i z pohledu herců, kteří s výjimkou Ruffala prochází příběhem s neměnným výrazem a nedávají divákovi možnost k žádnému emocionálnímu prožitku. Vznešená, slavnými jmény zaštítěná nuda, kterou už opravdu nechci niky více vidět..

 • 90%
  0
  0
  30. 12. 2014
  Tom Hardy (3925 bodů)

  Těžké, šedé, bez velkých slov, zato se silnými (i když často schválně potlačenými) emocemi. Zatímco skutečný případ zahaluje rouška tajemství a nejasností, film dle mého poměrně jasně profiluje celý problém a dokáže logicky vystavět jednotlivé body marnosti až k bolestivé katarzi. Silný základ má navíc tu neuvěřitelnou výhodu, že se režisér Bennett Miller pro filmy podle skutečných událostí narodil, přičemž umí dokonale pracovat s herci. Po celou dobu nevidí člověk Tatuma, Carrella ani Ruffala, ale jejich postavy. To je v podobném příběhu to největší vítězství.

  • herci
  • scénář
  • režie
  • atmosféra
  • chvílemi možná až moc rozvláčné
 • 65%
  0
  0
  4. 4. 2016
  rkotvald (2808 bodů)

  Netradiční sportovní thriller s dokonale padnoucími herci. Tatum jako "nevděčná opice" podává životní výkon a Carell je vysloveně hnusný. Samotné zápasení je i díky hudbě temné a pohlcující. Užíval jsem si jak se z klasické patriotické sportovní propagačky stává děsivý thriller dvou trosek, které to neměli v hlavě v pořádku. Režisérsky dokonalá práce, Miller tohle umí. Znovu platí, že ideální je nevědět o tom víc než bylo v traileru.

 • 45%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  S hodnocením jsem šel hodně nízko, možná až trochu nespravedlivě, protože jsem snímek dokoukal až na druhý pokus a nijak zvlášť se za to nestydím. Tak neskutečně odtažitě a rozvláčně natočené drama prostě není vůbec jednoduché sledovat a nemyslím si, že je to chyba diváka, že tomu nerozumí a že je to v pořádku. Ve jménu úspěšného budování tísnivé atmosféry a vykreslení psychologie postav a vztahů v předlouhých, téměř bezeslovných dialozích (ať už to zní sebeblběji) a sólo scénách některých postav, kdy jsou výrazy tváře a hra oči doplněny jen strohými větami, se snímek stává nekonečným pásmem neudálostí a neděje, kdy stále čekáte na nějaký zvrat a on prostě nepřichází, respektive přijde v naprostém závěru. Sledování bylo pro mě zkrátka peklo. Nicméně když se tím vším prokoušete, nelze upřít, že to budování tísnivé atmosféry a psychologie ústředního tria dopadlo skvěle. Že ta oscarová nominace pro Carella a Ruffala je naprosto oprávněná, ale skvělý je i Tatum a zrovna tak chytne to beze slov narůstající dusno mezi všemi navzájem. Řekli byste nakonec bylo to zajímavé, ale ta cesta přes dvě hodiny ničeho, která nakonec nevyústí ani v opravdové finále, ta se nedá jen tak zapomenout...

 • 75%
  0
  0
  31. 1. 2015
  stantheman (2145 bodů)

  Tento film není tuctový , ba naopak. Dusné ovzduší se táhne od začátku do konce jako pachuť něčeho nechutného. Steve Carell jako jaqko miliardář , který si myslí , že se vše dá koupit a když ne, tak běda....Skvěle a logicky vystavěno , včetně obou rolí bratrů ....a výborná práce režiséra

 • 70%
  0
  0
  15. 8. 2015
  Jiřík54 (1420 bodů)

  Většinou jsem z filmů podle skutečných událostí nadšen, ale v tomto případě, mě film iritoval a chvílemi jsem se na děj vůbec nesoustředil. Postava Steva Carella mi přišla hodně divná a vlastně jsem ji moc nerozuměl. Nechápu, jak se toto mohlo opravdu stát, že to někdo neprokoukl dříve. Nemuselo dojít k takové tragedii.

 • 70%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Brcolka (787 bodů)

  Další film inspirovaný skutečností. Temnost postav mě překvapila. Neustále jsem čekal kdo kde bouchne a stane se něco hrozného. Což se stalo na konci. Jinak zajímavý exkurz do hlubin zápasnických kruhů.

 • 75%
  0
  0
  9. 3. 2015
  evana (682 bodů)

  Z filmu na první pohled čiší atmosféra beznaděje, zoufalství, marnosti a dusno by se dalo krájet a všechno vypadá tak šedě. Všechny emoce jsou schovaná pod povrchem a jen se čeká, kdy to všechno praskne a dostane se konečně na povrch. Oba hrdinové se snaží zaplnit nějak svoje prázdné a smutné životy. Tupý zápasník Tatum, který nemá v životě nikoho blízkého než svého bratra a nic jiného na práci než se potit v tělocvičně. Nepříjemný a neoblíbený dědic Carrel, který skrze trénování zápasníků najde uplatnění pro své miliony a taky způsob, jak matce (marně) dokázat, že je k něčemu. Po setkání těchhle dvou je jasné, že to směřuje k něčemu tragickému. Kdo překousne tu beznaděj životů všech hrdinů, musí ocenit výkon Carrela i Tatuma a taky vystavění příběhu a režii.

 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2015
  Messiአ(500 bodů)

  Truman Capote exploatoval dva masové vrahy, když díky jejich výpovědím a údajnému přátelskému poutu, které mezi nimi vzniklo, sepsal slavný reportážní román Chladnokrevně. Stejně jako pro Capoteho i pro milionáře Johna du Ponta jsou lidé především prostředníky, skrze něž se má šířit sláva vlastní osoby, v du Pontově případě navíc sláva význačného rodinného jména. A Bennet Miller se paradoxně rekonstrukcí skutečného případu stává novodobým Capotem. ___ Ovšem i s tím kladným, co to s sebou přináší. Což je (a) rozklad malého mýtu a současně (b) polemika s mýtem velkým, (c) nelítostné zobrazení pomíjivosti osobního snu. Rozkladem malého mýtu mám na mysli snahu milionáře přispět velkými činy do rodinného alba, zaplnit vitrínu blyštivými poháry vítězství a hlásat velké ideje, být vzorem, přičemž se díky bravurní skoro závěrečné scéně u přehrávání takto konzervovaného mýtu v podobě adoračního dokumentu ukáže jeho neúnosná falešnost. Osoba psychicky deprivovaného milionáře může sloužit jako pars pro toto velkých dějin, které jsou ve snímku taktéž vzpomínány, – jestli koneckonců nestojí na podobně vetchých základech jako uměle zkonstruovaný obraz Johna du Ponta (spojující symbol orla). ___ Paralelní deziluzi prožívá i mladší z bratrů, zápasník Mark, který ztělesňuje odhodlání podřídit celý svůj život snu sportovnímu, úspěchu na olympijských hrách. Millerův snímek boduje v mých osobních preferencích především v tomto náhledu – když zobrazuje sportovce bezmála jako cvičené opičáky, kteří v totálním zaujetí svým cílem nejsou schopni prohlédnout to, že se stávají nástroji jiných subjektů, ať už se jedná o národní sportovní federace, sponzory či jiné mecenáše. A po oné slavné chvilce nezůstane kromě medaile v zaprášené krabici nic než vyhořelý ne-člověk, jenž se z beznaděje bude protloukat ve wrestlingové kleci za bouřlivého skandování USA! USA! USA!

63 70 ?
 • Brenan88 75%
 • MartyBanan 30%
 • Tomas_313 65%
 • dav.bal 15%
 • Riverdon 55%
 • lamps 50%
 • Standa. 60%
 • FiL44 65%
 • rkotvald 65%
 • Ombak_Penari 45%
všechna hodnocení (36)
jak hlasovat?

V TV

Sdílet tuto stránku:

Partneři: