Je remake Lvího krále hraný nebo animovaný film?

Je remake Lvího krále hraný nebo animovaný film?
Lví král | Disney
Je to taková ta nejhorší možná forma sporu, protože pravdu mají všichni a nikdo. Technicky jde o animovaný film, protože je kompletně vytvořený na počítači. JENŽE (a tady se to začíná komplikovat) se při produkci využívalo i natáčení před zeleným pozadím, což už nás posouvá do pozice hraného trikového filmu. A pak je tu samotné studio Disney, které remake oficiálně označovalo nálepkou "live-action", tedy hraný, nikoli animovaný film.
Možná by se měly všechny strany inspirovat tím, co prohlásil Billy Eichner, (dabuje Timona): "Disney to nazývá hraným filmem. Nechci nikomu šlapat na kuří oko, ale je to animovaný film. Osobně to nevidím jako hraný film, ale jako hyperrealistickou animaci. Viděl jsem některé části a jsou úžasné".
Hyperrealistická animace je rozhodně něco, co by se v rámci podobné podívané mohlo zavést. Ostatně, pokud by se (například) celý Avatar odehrával na Pandoře a tudíž by bylo vše na plátně CGI, určitě bychom nemluvili o tom, že je to animovaný snímek. Doba se zkrátka posunula a jednoduché nálepky "hraný / animovaný" už filmům přestávají stačit.
je-pripravovany-novy-lvi-kral-hrany-nebo-animovany-film
745f8125