30.9.2022, 08:00

Trailerová nálož týdne: Asterix a Obelix v novém hraném filmu, návrat Enoly Holmes a další lákadlo na Deadpoola 3

Trailerová nálož týdne: Asterix a Obelix v novém hraném filmu, návrat Enoly Holmes a další lákadlo na Deadpoola 3
Asterix a Obelix: Říše středu | Foto: Pathé
K tomu finální trailer na Halloween končí, lákadlo na nový akčňák s Jennifer Lopez a hudební drama TÁR, které podle recenzí bude patřit k nejlepším filmům letošního roku.

Deadpool 3 (film)

režie: Shawn Levy
hrají: Ryan Reynolds, Hugh Jackman, T. J. Miller
premiéra: kino, 2024

Jsou to čtyři roky, co jsme se naposledy viděli s Deadpoolem v kinech. A bylo otázkou, co s ním udělá Disney, který po odkoupení Foxů získal na značku práva. Pokud budeme soudit z prvních krátkých upoutávek, vše je stále v pořádku. Jedné jsem věnovali samostatný článek, tu druhou zařazujeme sem. A pokud jste to náhodou nezaznamenali, ano, Hugh Jackman se skutečně ještě jednou vrátí jako Wolverine. Dá se na tohle pokračování vůbec netěšit?

Halloween končí (film)

režie: David Gordon Green
hrají: Jamie Lee Curtis, Andi Matichak, Will Patton, Kyle Richards
premiéra: kino, 13. října 2022

Přes čtyřicet let se zabijácká mašina Michael Myers marně snaží připravit o život Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Navzdory tomu, že výčet jeho obětí připomíná telefonní seznam, Laurie se vždycky podařilo vyklouznout. Z role bezbranné čekatelky na smrt se navíc postupem času transformovala v neohroženou bojovnici, která došla k přesvědčení, že nejlepší obrannou je útok. Přestože na Michaela připravila řadu pastí, a některé z nich dokonce úspěšně sklaply, vyřešit problém jednou provždy se jí nepodařilo.

Asterix a Obelix: Říše středu (film)

režie: Guillaume Canet
hrají: Guillaume Canet, Gilles Lellouche, Pierre Richard, Marion Cotillard
premiéra: kino, 2. února 2023

Asterix a Obelix se vrací v hraném balení, s novým obsazením hlavních rolí a vesměs se stejným vizuálem, jakým disponovala předchozí pokračování. Chybí tomu ale energie minulých filmů (minimálně v rámci trailerového lákadla), o příliš malém Obelixovi nemluvě. Pokud ale vezmeme v potaz, jak příšerné bylo předchozí hrané dobrodružství (Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva z roku 2012), jaká je šance, že bude Říše středu ještě horší?

The Mother (film)

režie: Niki Caro
hrají: Jennifer Lopez, Gael García Bernal, Joseph Fiennes
premiéra: Netflix, 2022

Jennifer Lopez se zřejmě zastesklo po akčnějších rolích, a tak se v novince The Mother ujala role profesionální zabijačky, která se schovává před světem do chvíle, než se ukáže, že je její dcera, jíž se před lety vzdala, ve smrtelném nebezpečí. Trailer je kratičký, ale ukazuje hned několik nadějně vyhlížejících lokací. Výstražně nicméně působí jméno režisérky. Niki Caro před dvěma lety pohořela s mizerným hraným remakem Mulan a byla to právě nudná režie, která z filmu nejvíc trčela. Ale třeba překvapí.

TÁR (film)

režie: Todd Field
hrají: Cate Blanchett, Noémie Merlant, Mark Strong, Sydney Lemmon
premiéra: kino, 23. února 2023

Příběh novinky Todda Fielda (V ložnici) se soustředí na Lydii Tár, fiktivní geniální dirigentku a skladatelku, která se ve filmu těší velkému uznání po celé planetě, neboť se stala vůbec první ženou v historii, která vede významný německý orchestr. Tár si sama nastavila laťku hodně vysoko a vrhá se do surrealistického tvůrčího procesu, aby konečně složila své další mistrovské dílo. Cate Blanchett podle prvních ohlasů podává strhující výkon a dost možná tak dva Oscary za vedlejší roli konečně doplní i tím za hlavní.

Enola Holmesová 2 (film)

režie: Harry Bradbeer
hrají: Millie Bobby Brown, Henry Cavill, Helena Bonham Carter
premiéra: Netflix, 4. listopadu 2022

První Enola Holmesová neznamenala žádnou velkou revoluci, pokud jde o exkluzivní tvorbu Netflixu, rozhodně šlo ale o jeden z lepších kousků. Dvojka by navíc měla přidat na účasti Henryho Cavilla v roli Sherlocka Holmese. Jeho společné scény s Enolou přitom byly jednoznačnými vrcholy prvního filmu. Trochu zmatečné je označení na youtubovém kanálu Netflixu, které k traileru píše part 1. Znamená to, že Netflix vypustí jen část filmu, nebo je dvojka rozdělená na dva celovečerní snímky? Snad se brzy dozvíme víc.


Kinolog: Co je nejhorší na seriálovém Pánovi prstenů? Jeff Sauron Bezos

Služba Prime Video, která patří Amazonu, přišla s nejdražším fantasy seriálem všech dob, jenž je dokonce ještě dražší než původní Pán prstenů. První ohlasy jsou natolik rozporuplné, že se této záhadě podíváme na zoubek.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články