17.4.2022, 11:00

Disney Nimonu zařízlo, po projektu nebinárního autora skočil Netflix

Disney Nimonu zařízlo, po projektu nebinárního autora skočil Netflix 2 obrázky v galerii
Přebal knihy Nimona | Foto: CooBoo
Na začátku letošního roku začalo natáčení animovaného snímku Nimona podle stejnojmenného grafického románu ND Stevensona. Vznik snímku ale nebyl nijak snadný, o filmovou podobu Nimony se od roku 2015 snažilo studio Blue Sky společnosti 20th Century Fox. Poté co Fox v roce 2019 koupila společnost The Walt Disney Company, bylo v roce 2021 rozhodnuto, že Blue Sky zanikne a projekt Nimona byl úplně zrušen.

Teď ale všem svitla naděje, neboť snímek zakoupil Netflix a rozhodl se v Nimoně pokračovat. Navíc existují zvěsti, podle kterých byl projekt v době zrušení studiem Disney už ze 75 % hotový! Bývalí zaměstnanci Blue Sky se navíc nechali slyšet, že Disney jejich práci kritizoval za příliš LGBTQ+ prvků. Přitom samotný Stevenson se identifikuje jako nebinární a původní komiksy byly známé tím, že zkoumaly podivínství a genderovou identitu.

Netflix je v tomto ohledu mnohem otevřenější a evidentně se nebude ničeho podobného bát. Režiséry Nimony jsou Nick Bruno a Troy Quane. Premiéru byl snímek měl mít v roce 2023.

Nimona | Foto: Netflix

Příběh fnás zavede do techno-středověkého světa, ve kterém je rytíř odsouzený za zločin, jež nespáchal. Jediný, kdo mu může pomoci dokázat jeho nevinu, je Nimona, dospívající dívka-měňavec, která může být jedním z monster, jež přísahal zabíjet.

Jedinými zatím prozrazenými jmény, které namluví hlavní hrdiny, jsou Chloë Grace Moretz (Nimona), Riz Ahmed (rytíř) a Eugene Lee Yang (Ambrosius Goldenloin). K dispozici je i první obrázek z filmu.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články