11.10.2021, 15:02

Seriálový Pán prstenů představí hobity všech barev pleti a různorodých kultur

Seriálový Pán prstenů představí hobity všech barev pleti a různorodých kultur 8 obrázků v galerii
Pán prstenů: Společenstvo prstenu | Foto: 2001 New Line Cinema
Očekávaná seriálová adaptace Tolkienova díla od Amazonu půjde podle jednoho z herců s dobou a nezanevře na rasovou vyváženost a emancipační nádech.
The Lord of the Rings | Foto: Prime Video

Pán prstenů od Amazonu bude nejdražším televizním projektem historie a fanoušci se na něj mohou těšit už 22. září 2022, kdy se objeví na Prime Video. Příběh poslouží jako prequel k milované filmové trilogii od Petera Jacksona a zavede nás tisíc let před výpravu Společenstva prstenu za zničením Sauronova prstenu moci. A stejně jako v případě Jacksonovy hexalogie, zahrnující také pozdější tři díly Hobita, i seriál zamíří do pohádkového Kraje a seznámí nás s tehdejšími hobitími obyvateli.

Jedním z hereckých představitelů bude také třiašedesátiletý Lenny Henry, jenž nedávno ocenil diverzitu seriálu a přítomnost hobitů černé pleti. Rozdíl mezi filmovou a seriálovou verzí podle něj vězí právě v důrazu na multikulturu, již bude drahá série podporovat, a také na emancipaci. „Jsem černý hobit, což je brilantní. Na tomto uchopení knih je rovněž význačné, že jde o prequel k tomu období, které jsme viděli ve filmech. Bude to o raných dnech Kraje a Tolkienova prostředí a my jsme původní populace ‚Harfootů‘ (druh hobitů s chlupatými chodidly). Jsme hobiti, ale říká se nám Harfootové, jsme multikulturní – jsme spíše kmen než rasa, takže jsme černí, žlutí a hnědí, najdou se mezi námi dokonce maorské typy,“ svěřil se Henry v show Saturday Lice na BBC Radio 4.

Lenny Henry | Foto: BBC

Takový důraz na diverzitu bude samozřejmě diskutabilním krokem pro filmové fanoušky Jacksonovy verze a vyvolá ohlas i ve všeobecných společenských kruzích. Seriálový Pán prstenů bude bezpochyby obrovskou televizní událostí a je jasné, že se tvůrci pokusí co nejvíce vyhradit vůči populární filmové trilogii. Zda přinese rasová korektnost pozitivní efekt, to je ovšem i v dnešní době otázkou do diskuse.

Ankety
Půjdete do kina na Dunu?
Určitě, nemůžu se dočkat!
Ne, sci-fi mě nezajímají
Do kina nechodím, na filmy koukám jen doma
Co je to Duna?
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist