Starosti hoďte za hlavu a vylezte si na posed. V letním kině Lucerna si budete připadat jako ve Vorlově Cestě z města

Starosti hoďte za hlavu a vylezte si na posed. V letním kině Lucerna si budete připadat jako ve Vorlově Cestě z města 8 obrázků v galerii
Cesta z města (2000) | Foto: Česká televize
Pražské kino Lucerna naváže v neděli 18. července ve 21:00 na sérii projekcí pod otevřeným nebem na střeše funkcionalistické dominanty pražského Žižkova, Domu Radost (bývalý Dům odborových svazů). Po klasice Miloše Formana Hoří, má panenko (1967) nebo muzikálu Starci na chmelu (1964) navážou organizátoři filmem Tomáše Vorla Cesta z města (2000). Citlivou komedií opěvující přírodu a jednoduchý venkovský život režisér odstartoval vznik trilogie, která se letos uzavře premiérou snímku Cesta domů. Buďte u jedinečné projekce Cesty z města i vy a soutěžte o volňásky na akci.

O čem to je: Programátor Honza (Tomáš Hanák) tráví většinu svého času v softwarovém domě: mailuje, upgraduje, senduje, attachuje a loaduje. Když bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna (Michal Vorel) z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Hektický víkendový výlet se záhy protáhne na několikatýdenní pobyt v malé podhorské vesničce, kde Honza se synem stráví nejhezčí a nejveselejší chvíle svého života. Postupně se spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétou (Barbora Nimcová). Honza propadá nejen jejímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její zemité babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. S příchodem zimy je Honza zákony byznysu přinucen vrátit se zpět do civilizace. Očištěn a obohacen o zážitky, které mu město nemůže nikdy poskytnout... (Kino Lucerna)

Cesta z města | Foto: Česká televize

Cesta z města na Střeše Domu Radost

Kdy: Neděle 18. července od 21:00

Podrobnosti k události zde.

Promítat se bude na Střeše žižkovského Domu Radost. Nechybí stylový posed. | Foto: Filip Schauer / Kino Lucerna

Chcete zdarma vyrazit na jedinečnou nedělní projekci filmu Cesta z města? Stačí zúčastnit se soutěže na našem facebooku, kde se dozvíte více. 2 šťastlivci obdrží po 2 volňáscích na akci.

Soutěž uzavíráme tuto neděli 18. července v 10:00. Výherce budeme kontaktovat na Facebooku.

Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist