Keanu Reeves stále dokazuje, že je v první řadě fajn člověkem. Před dvaceti lety vzal skupinku dětí na večeři s Morfeem z Matrixu.

Keanu Reeves stále dokazuje, že je v první řadě fajn člověkem. Před dvaceti lety vzal skupinku dětí na večeři s Morfeem z Matrixu. 2 obrázky v galerii
Keanu Reeves | Foto: Lionsgate Premiere
V osobním životě neměl zrovna na růžích ustláno, musel se vyrovnat s řadou tragédií jako byla smrt vytoužené dcerky, její matky či leukémie milované sestry. Možná proto Keanu Reeves ví, že život je o něčem jiném než o penězích a slávě.

Dost často bývá spatřen v ulicích města bez bodyguardů, jezdí metrem, klidně si řekne o nižší honorář, pokud to znamená, že se k filmu bude moci přidat nový talentovaný kolega, a po zkušenostech se svou sestrou stále podporuje boj proti leukémii velkými finančními dary.

Nedávno si na něj vzpomněla herecká kolegyně Octavia Spencer, která se se světem podělila o svůj zážitek, jak jí Keanu kdysi pomohl roztlačit auto. Nyní tu máme další pozitivním vzpomínku, o kterou se podělil Michael B. Jordan.

Tvrdá hra (Michael B. Jordan vykukuje zpoza Keanu Reevese) | Foto: Paramount Pictures

Stalo se tak během natáčení snímku Tvrdá hra (2001) v režii Briana Robbinse. Keanu Reeves v něm hrál Conora O'Neilla, problémového a zadluženého muže, který dostane šanci si své dluhy odpracovat jako trenér dětského baseballového týmu. Michael B. Jordan ztvárnil jednoho z jeho svěřenců Jamala a nyní si na to vzpomněl. Když se o roli v Tvrdé hře ucházel, bylo mu třináct let a Keanu Reeves byl po premiéře Matrixu hvězda.

"Matrix byl hit," uvedl v rozhovoru pro The Hollywood Reporter režisér Robbins. "Děti kolem Keanua stále blbly a předváděly scény z filmu, uhýbaly zpomaleným kulkám a podobně. Byly z Keanua v transu a není se co divit, ty děti v životě film netočily."

"Během natáčení vzal Keanu všechny herce na večeři," pokračoval ve vzpomínkách Jordan. "Měli jsme tam možnost poznat i Laurence Fishburnea, který také přišel. Do dneška si pamatuju, jak jsem byl ohromený a říkal si, že to je asi to, co filmové hvězdy dělají - berou své kolegy na večeři s dalšími velkými herci. Tak moc je oba respektuju, byl to naprosto jedinečný zážitek s mými dvěma hrdiny."

Inu, pokud se setkáte s Keanu Reevesem, máte o zážitek postaráno. A je jedno, jestli jste jeho herecký kolega, ke kterým se na place chová s velkým respektem (zvláště k ženám), nebo zda jste jen někdo, kdo na ulici potřebuje pomoct. Keanu Reeves je jasným důkazem toho, že slušní lidé stále ještě nevymřeli a že se dají najít i mezi bohatými.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články