Kontroverzní "arnoldovská" sci-fi se dočká remaku. Natočit by ho mohl autor Baby Drivera

Kontroverzní "arnoldovská" sci-fi se dočká remaku. Natočit by ho mohl autor Baby Drivera 6 obrázků v galerii
Běžící muž (1987) | Foto: TriStar Pictures
Další adaptace knihy Stephena Kinga je na cestě.

Svérázný britský scenárista a režisér Edgar Wright (Soumrak mrtvých, Baby Driver) právě jedná se studiem Paramount Pictures o režii nové verze sci-fi románu Stephena Kinga Běžící muž z roku 1982. Dystopický thriller, jenž King prvně vydal pod pseudonymem Richard Bachman, se dočkal první filmové adaptace už v roce 1987. V té si hlavní roli zahrál Arnold Schwarzenegger, navzdory skvělé a nadčasové zápletce o brutální gladiátorské reality show se však jedná o jeden z těch méně povedených snímků s hvězdným rakouským svalovcem.

Běžící muž | Foto: TriStar Pictures

Své předloze navíc nebyla zrovna dvakrát věrná. Právě v tom by se mělo nové filmové ztvárnění výrazně lišit - Kingovu dílu by mělo být svým pojetím co možná nejblíže. Scénář napíše Wright společně s Michaelem Baccallem (21 a 22 Jump Street). Jedním z producentů bude Simon Kinberg (X-Men: Dark Phoenix, Noví mutanti).

Wright prozradil, že kdyby někdy mohl natočit remake jakéhokoliv filmu, šlo by právě o předělávku Běžícího muže. Populárnímu filmaři se tak možná brzy splní sen. Do té doby nás od něj však čekají ještě dva snímky. Na festivalu v Sundance velmi dobře přijatý hudební dokument The Sparks Brothers a několikrát odložený horor Last Night in Soho, jehož kinopremiéra je aktuálně naplánována na letošní říjen.

Ankety
Sledovali byste dále Ordinaci, i kdyby byla pouze na Voyo?
Určitě ano, seriál miluji a klidně za něj budu platit!
Možná ano, ale platit se mi za to nechce
Spíše ne, za ty peníze mi to nestojí
Nekoukal bych na to, ani kdyby za to platili oni mně
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist