Spike Lee není fandou DC Comics. Natočení marvelovky se ale nebrání

Spike Lee není fandou DC Comics. Natočení marvelovky se ale nebrání 3 obrázky v galerii
Jednej správně (1989) | Foto: Universal Pictures
Slavný režisér má ve svých preferencí jasno – Marvel před DC. Jakožto dlouholetý fanoušek populárních komiksů by se tak nebránil možnosti přidat svůj vlastní otisk do marvelovského filmového univerza.

V rozhovoru pro Entertainment Weekly režisér Spike Lee hovořil o svém nejnovějším filmu Bratrstvo pěti (2020), během toho ale padla otázka, zda by si někdy zkusil natočit i superhrdinský film. Lee má už ve své filmografii různorodou sbírku, ale něco takového by ji dozajista obohatilo. Entertainment Weekly ale zmínil, že mnoho režisérových kolegů takovou možnost zamítlo, protože například marvelovské snímky nepovažují za opravdovou filmařinu. Spike Lee ale očividně tak skeptický není.

V rozhovoru uvedl: "Proti Marvelu nic nemám. Na komiksech o Spider-Manovi jsem vyrůstal. Osobně ale pro mě byly DC komiksy vždy jalové. Jen říkám, jsem zcela na straně Marvelu. Pokud se naskytne dobrá příležitost nějaký film natočit, nebudu o to vyloženě usilovat, ale zvážím to."

V Bratrstvu pěti mimo jiné hrál i již zesnulý Chadwick Boseman, který ztvárnil jednu z nejvíce ikonických postav marvelovského univerza. Spike Lee věděl, že Boseman bude v Bratrstvu skvělý, protože už měl řadu zkušeností s hrdinskými charaktery. Kdo ví. Možná se tak v budoucnu Lee ujme režie připravovaného pokračování Black Panthera (2018).

Spike Lee | Foto: CinemArt CZ
Ankety
Sledovali byste dále Ordinaci, i kdyby byla pouze na Voyo?
Určitě ano, seriál miluji a klidně za něj budu platit!
Možná ano, ale platit se mi za to nechce
Spíše ne, za ty peníze mi to nestojí
Nekoukal bych na to, ani kdyby za to platili oni mně
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist