28.9.2020, 12:20

Český seriál o kyberšikaně usiluje poprvé v historii o prestižní televizní cenu Emmy

Český seriál o kyberšikaně usiluje poprvé v historii o prestižní televizní cenu Emmy 7 obrázků v galerii
#martyisdead | Foto: detail plakátu / MALL.TV
Mezinárodní akademie televizních umění a věd vyhlásila internetový seriálový thriller #martyisdead v nominacích na mezinárodní ceny Emmy. Seriál o kyberšikaně se tak stal historicky prvním a jediným českým seriálem, který může získat tuto televizní cenu. Vítězové celkem jedenácti kategorií budou oznámeni v pondělí 23. listopadu během slavnostního vyhlášení 48. ročníku International Emmy Awards v New Yorku.

Tématem minisérie #martyisdead, nominované v kategorii krátkých seriálů, je aktuální problematika kyberšikany. Režisérem seriálu je Pavel Soukup, scenáristy Jaroslav T. Miška a Jan Stehlík, producenty Vratislav Šlajer, Jakub Košťál a Milan Kuchynka. Hlavní roli ztvárnil Jakub Nemčok. Seriál vznikl v produkci společností Bionaut, Mall.tv, Cz.nic a ve spolupráci s projektem Bezpečně na netu.

Trailer:

„Máme obrovskou radost. Jde o výběr z tisícovky světových seriálů, proto už nominace je velmi prestižní. Jsme rádi, že po úspěchu v Česku a Slovensku se daří seriálu i v zahraničí. Je skvělé, že i česká žánrová produkce může uspět ve světě,“ říkají producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál z Bionautu. „Zpráva o nominace na Emmy nás navíc zastihla v okamžiku, kdy připravujeme pokračování,“ doplňuje režisér Pavel Soukup. Pokračování seriálu pod názvem #annaismissing vzniká opět v koprodukci Bionautu a Mall.tv a v kinech i internetové televizi se objeví v květnu 2021.

Režisér Pavel Soukup | Foto: archiv redakce

„Nominace na Emmy je pro tuzemskou internetovou hranou tvorbu pokoření pomyslného milníku. S thrillerem televizních kvalit jsme se ocitli v globální konkurenci. Držíme si palce, ale už to, že jsme v této společnosti, nám dodává energii do dalších tvorby a ukazuje, že pro český online má smysl tvořit a investovat do něj,“ shodují se Lukáš Záhoř a Milan Kuchynka, producenti Mall.tv.

Nominace na International Emmy Awards není jediným úspěchem, který má #martyisdead na kontě. Šanci zabodovat má i v anketě Křišťálová Lupa 2020 – Cena českého internetu, ve které byl nominován na nejlepší online video a veřejnost pro něj může hlasovat do 2. listopadu. Vloni se pak stal nejlepším webseriálem střední a východní Evropy na festivalu Serial Killer, kde byl uveden ve světové premiéře.

#martyisdead | Foto: Richard Hodonický

Mezinárodní ceny Emmy (International Emmy Awards) vyhlašuje Mezinárodní akademie televizních umění a věd a udělují se každoročně v listopadu od roku 1973. Letošní 48. ročník se bude konat 23. listopadu v New Yorku. Předchází jim americké ceny Emmy, které před pár dny ovládl seriál Watchmen a jejichž 72. ročník se letos konal bez diváků a červeného koberce.

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist