Ukaž, co máš v mobilu. Film, zapsaný v Guinnessově knize rekordů, dostane českou verzi. Kdo si v ní zahraje?

Ukaž, co máš v mobilu. Film, zapsaný v Guinnessově knize rekordů, dostane českou verzi. Kdo si v ní zahraje? 5 obrázků v galerii
Tomáš Maštalíř a Táňa Pauhofová během natáčení filmu Známí neznámí | Foto: Stanislava Topoľská
V těchto dnech probíhá natáčení nové česko-slovenské komedie Známí neznámí. Hlavních rolí se ujaly známé české a slovenské herecké osobnosti: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Martin Hoffman nebo Tomáš Měcháček.

Komedie Známí neznámí je adaptací světoznámé předlohy Naprostí cizinci (2016) režiséra Paola Genovesy, což je film, podle nějž vznikl největší počet lokálních remaků v historii kinematografie. Díky tomu je též zapsán v Guinnessově knize rekordů. Naprostí cizinci pojednávají o skupině přátel, která se jeden večer setkává u "pohodové" večeře. Vše probíhá v naprosto pohodové atmosféře až do doby, kdy jednoho z účastníků napadne zdánlivě nevinný nápad - dát mobilní telefony na stůl a sdílet každou přijatou zprávu a příchozí hovor.

Známí neznámí - Petra Polnišová, Juraj Brocko a Wanda Adamík Hrycová | Foto: Stanislava Topoľská

„Jsem šťastná, že jsme to byli právě my, kdo vyhrál bitvu o práva na tento film pro území Česka a Slovenska. Zájemců totiž bylo více, ale italský producent se rozhodl právě pro nás, což je nesmírně velký závazek,” vyznala se ze svých pocitů producentka Wanda Adamík Hrycová. „Scénář nás upoutal už při prvním čtení a jeho adaptaci pro slovenského a českého diváka jsme svěřili zkušenému scenáristovi Petrovi Jarchovskému a naší debutující režisérce Zuzaně Mariankové. Myslím si, že i díky této jedinečné kombinaci zkušenosti a mladické dynamičnosti můžeme vytvořit opravdový divácky hit. Přinášíme totiž skvělou vztahovou komedii ve fantastickém obsazení, plnou humoru a lidskosti, ale i odhalených pikantních tajemství.”

Známí neznámí - Zuzana Marianková a Klára Issová | Foto: Stanislava Topoľská

Scénář snímku Známí neznámí napsal zkušený autor Petr Jarchovský. Režisérkou je debutující Zuzana Marianková. “Jsem velmi šťastná, že mě producenti oslovili na tento film. Kromě vynikajícího a vtipného scénáře jsem dostala česko-slovenské obsazení snů a těším se, že se je při jejich vytížení vůbec podařilo dostat dohromady. Pracuje se s nimi výborně. Všichni mají vedle komediální roviny i hluboký dramatický rozměr, takže jsem přesvědčená, že divákům připravíme skvělý film, který je nejen rozesměje,“ vyjádřila se k nové tvůrčí příležitosti Marianková.

Česká premiéra komedie Známí neznámí je naplánovaná na 10. prosince 2020 a jejím distributorem je společnost CinemArt.

Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist