John Wick 5 bude!

John Wick 5 bude! 7 obrázků v galerii
John Wick | Foto: Wallpaper Abyss - Alpha Coders
Tak to vypadá, že Baba Yaga ještě skolí úctyhodnou hromadu protivníků.

O tom, že studio Lionsgate a režisér Chad Stahelski připravují již třetí pokračování akčního hitu z roku 2014, už samozřejmě nějaký čas víme. John Wick 4 měl mít původně premiéru již v květnu 2021, ale koronavirus zavelel k nevyhnutelnému zdržení, a Keanu Reeves se tak jako naštvaný mstitel podle všeho vrátí až roku 2022. A novinky navíc potvrzují, že se nevrátí jen jednou - Lionsgate oznámilo, že společně se čtyřkou bude vznikat i John Wick 5.

John Wick | Foto: archiv redakce

A není se upřímně čemu divit. Série jednak prožívá vzestupnou popularitu a rostou i její kasovní čísla, jednak by měla platit za diváckou jistotu v nejistých dobách, jaká kina po letošním divokém roce bezesporu čekají. Ke stejnému kroku se ostatně uchyluje i jiná úspěšná značka Mission: Impossible, když Christopher McQuarrie točí naráz sedmý a osmý díl, které budou, stejně jako v případě pětky a šestky, s určitostí tvořit společný narativní oblouk. A něco podobného lze očekávat také v případě Johna Wicka, který ostatně aplikuje seriálové vyprávění a jednotlivé filmy jsou silně motivačně i časově provázány.

Zástupce Lionsgate John Feltheimer k celé záležitosti dodává: "Jsme zaneprázdněni přípravou scénářů pro další dva příspěvky série o Johnu Wickovi, přičemž John Wick by měl dorazit do kin na Den obětí války roku 2022. Čtyřku i pětku zamýšlíme natáčet současně, až bude Keanu z kraje příštího roku dostupný." Produkce má tedy odstartovat začátkem příštího roku, kdy Keanu Reeves dokončí natáčení čtvrtého Matrixu, které bylo zastaveno přibližně v půlce produkce. Sám režisér Stahelski se už dříve nechal slyšet, že má nápady na několik dalších sequelů, což je vzhledem k bohatosti světa zabijáků a neuvadající úspěšnosti série jedině dobře.

John Wick | Foto: archiv redakce

Jste rádi, že dostaneme rovnou dvě pokračování dosavadní trilogie? A věříte, že se bude série z pohledu tržeb stále zlepšovat?

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články