John Wick 5 bude!

John Wick 5 bude! 7 obrázků v galerii
John Wick | Foto: Wallpaper Abyss - Alpha Coders
Tak to vypadá, že Baba Yaga ještě skolí úctyhodnou hromadu protivníků.

O tom, že studio Lionsgate a režisér Chad Stahelski připravují již třetí pokračování akčního hitu z roku 2014, už samozřejmě nějaký čas víme. John Wick 4 měl mít původně premiéru již v květnu 2021, ale koronavirus zavelel k nevyhnutelnému zdržení, a Keanu Reeves se tak jako naštvaný mstitel podle všeho vrátí až roku 2022. A novinky navíc potvrzují, že se nevrátí jen jednou - Lionsgate oznámilo, že společně se čtyřkou bude vznikat i John Wick 5.

John Wick | Foto: archiv redakce

A není se upřímně čemu divit. Série jednak prožívá vzestupnou popularitu a rostou i její kasovní čísla, jednak by měla platit za diváckou jistotu v nejistých dobách, jaká kina po letošním divokém roce bezesporu čekají. Ke stejnému kroku se ostatně uchyluje i jiná úspěšná značka Mission: Impossible, když Christopher McQuarrie točí naráz sedmý a osmý díl, které budou, stejně jako v případě pětky a šestky, s určitostí tvořit společný narativní oblouk. A něco podobného lze očekávat také v případě Johna Wicka, který ostatně aplikuje seriálové vyprávění a jednotlivé filmy jsou silně motivačně i časově provázány.

Zástupce Lionsgate John Feltheimer k celé záležitosti dodává: "Jsme zaneprázdněni přípravou scénářů pro další dva příspěvky série o Johnu Wickovi, přičemž John Wick by měl dorazit do kin na Den obětí války roku 2022. Čtyřku i pětku zamýšlíme natáčet současně, až bude Keanu z kraje příštího roku dostupný." Produkce má tedy odstartovat začátkem příštího roku, kdy Keanu Reeves dokončí natáčení čtvrtého Matrixu, které bylo zastaveno přibližně v půlce produkce. Sám režisér Stahelski se už dříve nechal slyšet, že má nápady na několik dalších sequelů, což je vzhledem k bohatosti světa zabijáků a neuvadající úspěšnosti série jedině dobře.

John Wick | Foto: archiv redakce

Jste rádi, že dostaneme rovnou dvě pokračování dosavadní trilogie? A věříte, že se bude série z pohledu tržeb stále zlepšovat?

Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články