Nová česká pohádka, Petr Čtvrtníček a pohanští bohové

Nová česká pohádka, Petr Čtvrtníček a pohanští bohové 6 obrázků v galerii
Největší dar | Foto: Bontonfilm
Nová česká pohádka Největší dar je založena na staré slovanské mytologii, osudy obyčejných lidí v ní ovlivňují prastaří pohanští bohové jako je Perun, Radegast, Veles nebo Černobog. Na vše dohlíží nejvyšší bůh Svarožic v podání Boleslava Polívky.

O čem to je: V dávných dobách spolu žili bohové a smrtelníci v dokonalé harmonii. Nejvyšší bůh Svarožic dohlížel na pořádek a kontroloval, aby si bohyně jara, léta, podzimu a zimy pravidelně střídaly žezlo. Jenže Morena, bohyně zimy, chce vládnout věčně a svrhne na lidský svět krutou zimu. Bohové a smrtelníci se musí spojit a společně zamezit Morenině řádění. Bohy a bohyně hrají Boleslav Polívka, Anna Polívková, Chantal Poullain, Jiří, Dvořák, Pavel Nový, Petr Čtvrtníček, Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Martin Stránský, smrťáka hraje Petr Vančura, v lidských rolích se představí například Radim Fiala. (Bontonfilm)

Největší dar | Foto: Bontonfilm

Ani síla a přízeň slovanských bohů si neporadila s epidemií koronaviru. Nejistota a ekonomické následky krize donutily některé významné partnery filmu odstoupit od spolupráce. Jejich původně plánovaná podpora a finance měly pomoci pokrýt přípravy pro distribuci a důležité dokončovací práce jako je barvení, zvuk nebo trikové sekvence.

Chceme představit příběh, za kterým si stojíme a který divákům umožní poctivý zážitek v kině. Taková pohádka musí být dokonale ozvučená, sestříhána a musí bavit. Uvést do kin technicky nedotažený film není možné,” říká Marta Gerlíková Santovjáková, jež s Dariou Hrubou pohádku Největší dar režírovala.

Marta Gerlíková Santovjáková i ostatní tvůrci filmu se proto rozhodli obrátit na diváky a veřejnost s žádostí o podporu prostřednictvím crowdfundingové služby HitHit.

Pošlete nějakou tu kačku, ať je tahle pohádka dobře nabarvená a sestříhaná, ať je dokončena a může jít do světa, stojí to za to,“ vyzývá bůh hromu a blesku s tváří Petra Čtvrtníčka. Největší dar by měl mít v českých kinech premiéru 22. října 2020.

Ankety
Která verze intra se vám líbí nejvíc?
Hra o trůny
Černobyl
Perníkový táta
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist