Do oka tornáda s režisérem nového Top Gunu?

Do oka tornáda s režisérem nového Top Gunu? 10 obrázků v galerii
Twister (1996) | Foto: Mental Floss
Devadesátá léta přinesla spoustu nezapomenutelných a revolučních blockbusterů, na které se bude navazovat ještě dlouho. Jedním z nich je také nejslavnější film o větrném přírodním živlu, jenž se má dočkat zbrusu nového zpracování.
Twister

Twister znamenal roku 1996 značný komerční i kritický úspěch, když při rozpočtu 88 milionů dolarů vydrancoval z kin necelých 500 mega (což tehdy nebylo vůbec běžné) a stal se druhým nejvýdělečnějším snímkem roku za suverénním Dnem nezávislosti, přičemž získal i dvě oscarové nominace za zvuk a vizuální efekty. Ty byly ostatně opravdu přelomové a diváka bez problémů vtáhly propracovaného příběhu, jemuž z postu režiséra dodával dynamiku špičkový hollywoodský kameraman Jan de Bont (pro něhož šlo o druhý režijní úspěch po skvělé Nebezpečné rychlosti, který se bohužel ukázal být zároveň posledním) a z pozice producenta na vše dohlížel všemocný Steven Spielberg. Společně se skvělým obsazením v čele s Billem Paxtonem, Helen Hunt a Philipem Seymourem Hoffmanem představuje Twister dodnes ideální prototyp nenáročné, ale poctivé a kvalitní blockbusterové zábavy.

A v Universalu, v jehož zábavním parku má větrný živel už dávno svou vlastní atrakci a jehož je respektovanou značkou, si uvědomují, že potenciál dané látky nemusí končit v devadesátých letech. Nový snímek, o němž zatím není známo, zda má jít o remake, sequel či reboot, bude podle dostupných informací režírovat v současnosti hojně skloňovaný Joseph Kosinski, který naposledy proháněl Toma Cruise ve stíhacích letounech na place nového Top Gunu, jehož jsme vinou koronaviru v kinech dosud vidět nemohli. Produkovat bude legendární producent Frank Marshall, jenž stojí za mnoha filmy Stevena Spielberga, a Kosinski se znovu pustí do boje s živly přírody, které už velmi úspěšně a povedeně režíroval v nedávných Hrdinech ohně. Stejně jako de Bont v devadesátkách (předtím, než ho postihla kreativní mrtvice), i Kosinski je zajímavým filmařem s citem pro dynamické propojení zvukové a vizuální složky, a v jeho podání bychom se mohli na áčkový návrat filmových tornád docela těšit.

Joseph Kosinski | Foto: 2013 - Universal Pictures

Zatím není známo, kdo se chopí prací na scénáři, a vzhledem k tomu, že Bill Paxton a Philip Seymour Hoffman, tedy dva důležití herci z originálu, již oba předčasně zemřeli, nedá se očekávat, že by šlo o přímé pokračování původního hitu. Dočkáme se tak s největší pravděpodobností dalšího drahého remaku slavné značky, který může s dostupnými technologiemi a se špičkovým tvůrčím zázemím ještě posunout 'wow-efekt' svého předchůdce, popřípadě jen vzkřísit další neoriginální a povrchně hezkou zbytečnost. Pokud vše klapne a projekt se překlene do výroby, budeme doufat v první možnost.

Přáli byste si moderní upgrade Twisteru nebo vám jde tato samotná myšlenka proti srsti?

Ankety
Jaký "prokletý film" byste chtěli příště?
Kletba z temnot (2012)
Umučení Krista (2004)
3:15 zemřeš (2005)
V zajetí démonů (2013)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist