Blade Runner: Legendární adventura se letos dočká remasteru

Blade Runner: Legendární adventura se letos dočká remasteru 3 obrázky v galerii
Blade Runner | Foto: Warner Bros.
Tenhle point-and-click kousek z roku 1997 si u nás nejspíš pamatuje málo lidi (a ještě méně ho i skutečně hrálo), ale jde o jednu z nejlepších ukázek svého žánru a současně hra opravdu fantasticky zachytila atmosféru kultovního filmu Ridleyho Scotta.

Hra nekopírovala příběh snímku z roku 1982, odehrávala se nicméně ve stejné době a na stejném místě (tedy Los Angeles roku 2019), přičemž nabídla několik postav známých z filmu (své role si mimo jiné zopakovali Sean "Rachel" Young, Brion "Leon" James nebo James "Dr. Chew" Hong).

Hlavním hrdinou byl Ray McCoy, nováček mezi Blade Runnery, který si musí respekt ostatních teprve získat. Neulehčuje mu to Crystal Steele, jedna z nejzkušenějších lovkyň replikantů, jíž mimochodem ve hře namluvila Lisa Edelstein, kterou fanoušci Dr. House dobře znají jako Lisu Cuddyovou.

Jde o právoplatnou herní klasiku, přirozeně se ale na ni podepsal zub času. Jako fanoušek Blade Runnera mám proto radost, že vývojáři ze studií Nightdive Studios a Alcon oznámii remaster Blade Runner: Enhanced Edition, který nabídne kompletně přepracované úrovně, postavy i ovládání. Hra vyjde letos pro konzole PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

A nakonec trailer na původní adventuru, ať máte představu, o čem je řeč...

Ankety
Byla omluva Evangeline Lilly namístě?
Ano
Ne
Nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist