Toto je nová štědrovečerní pohádka

Toto je nová štědrovečerní pohádka 6 obrázků v galerii
Princezna a půl království / Eva Josefíková | Foto: David Raub
Štědrý den je za dveřmi a Česká televize pro tento večer připravila novou pohádku. Ujal se jí režisér Karel Janák a do hlavních rolí obsadil Evu Josefíkovou, Matouše Rumla a Marka Ebena.

V Princezně a půl království (2019) se Marek Eben vrací po dlouhých 20 letech na obrazovky v jiné než moderátorské roli. V čem bude štědrovečerní pohádka jiná? Bude se odehrávat poté, co Honza zabije draka, získá princeznu za ženu a půl království k tomu. V čem je potíž? Princezně se obyčejný Honza nelíbí. „Chová se tak, jak by si člověk představil, že se chová kluk od koní. Neumí si ani poradit s početnou soupravou příborů při slavnostní večeři,“ říká představitelka princezny Eva Josefiková a sám představitel Honzy Matouš Ruml dodává: „Marek Eben jako rytíř Valerián a můj učitel etikety má se mnou hodně práce, protože to není jednoduchý úkol. A ještě na to má velmi málo času.“

Pro Marka Ebena je pohádka Princezna a půl království návratem na televizní obrazovku v jiné než moderátorské roli po více jak dvaceti letech. „Líbilo se mi, že je to taková klasická pohádka. Je to hezky napsané. Vyhovuje mi, že to není moc akční figura, protože v mém věku je na akční postavy pozdě,“ říká Marek Eben.

Princezna a půl království - Marek Eben, Eva Josefíková a Matouš Ruml | Foto: Česká televize
Princezna a půl království - Eva Josefíková a Marek Eben | Foto: Česká televize
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články