Režisér nového Terminátora není fanouškem ikonické scény nejlepšího dílu série

Režisér nového Terminátora není fanouškem ikonické scény nejlepšího dílu série 3 obrázky v galerii
Terminátor 2: Den zúčtování (1991) | Foto: TriStar Pictures
Druhý díl terminátorské série je často považován za ten nejlepší a nejopěvovanější, vděčí tomu mimo jiné i za pěknou řádku ikonických scén, které si mnozí fanoušci nemůžou vynachválit. Jedna z takových scén se však nelíbí režisérovi nejnovějšího Terminátora. A nejen jemu…

Tim Miller, zkušený filmař, který je kromě očekávaného snímku Terminátor: Temný osud (2019) znám díky prvnímu dílu úspěšného Deadpoola (2016), se nedávno vyjádřil, že není fanouškem jedné ze závěrečných scén snímku Terminátor 2: Den zúčtování (1991). Jedná se o scénu v ocelárně, kdy je T-800 pomalu spouštěn dolů a postupně spalován zatímco John Connor a jeho matka se smutkem přihlíží. Než však terminátor úplně zmizí, stačí ještě Johnovi ukázat zvednutý palec jakožto poslední rozloučení. Pro mnoho fanoušků dojemná a krásná scéna. Pro Millera už tolik ne. A není sám, to samé si očividně myslí i představitelka Sarah Connorové, Linda Hamilton. Co přesně Miller řekl si můžete přeložené přečíst zde:

"Musím říct, že to není má oblíbená část filmu. Pokud ale je vaší, tak je to symptom vašeho věku, když jste to viděli poprvé. Protože když jsem dvojku viděl prvně, bylo mi 27. Nicméně jedna z prvních věcí, na které jsem se Lindy zeptal, bylo: ,Co si myslíš o tom zvednutém palci?´, a ona: ,Ne.´, a já na to: ,Oukej, budeme v pohodě.´ Inu, Jim (Cameron) tu scénu miluje. Stejně tak i spousta dalších lidí. Ale pro mě, i když vím, že je ikonická, je krapet moc sentimentální."

Doufejme, že to některé super zapálené fanoušky druhého dílu nepopudí natolik, že rovnou Millerovu tvorbu odvrhnou.

Co si o ikonické scéně myslíte vy?

Terminátor 2: Den zúčtování | Foto: TriStar Pictures
Terminátor 2: Den zúčtování | Foto: TriStar Pictures
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články