Slavní filmaři a téma, které lidstvo provází od nepaměti

Slavní filmaři a téma, které lidstvo provází od nepaměti 4 obrázky v galerii
Proč nenávidíme | Foto: Discovery / trailer
Nenávist a konflikt byly vždy nedílnou součástí historie lidstva. Od děsivých extrémů jako byl holocaust (Šoa) nebo rwandská genocida, kdy nenávist vyústila v hromadné vraždění, až po běžné konflikty, jako je šikana na dětském hřišti nebo trolling na sociálních sítích. Nenávist ovlivňuje naše životy nesčetnými způsoby.

Všichni lidé mají schopnost nenávidět, ale jen málokdo rozumí tomu, co nenávist vyvolává a co jí přeměňuje v destruktivní sílu. Na to se pokoušejí nalézt odpověď tvůrci šestidílné dokumentární série Why We Hate (Proč nenávidíme), jejíž první část bude mít premiéru v neděli 13. října na Discovery Channelu. Základní myšlenkou seriálu je představa, že pokud lidé porozumí své vlastní mysli, najdou způsob, jak proti nenávisti bojovat a zabránit jejímu šíření. Mezi producenty šestidílné série jsou Steven Spielberg (Zachraňte vojína Ryana, Schindlerův seznam) a Alex Gibney (Taxi na temnou stranu).

Na základě žurnalistiky, historických výzkumů a zkoumání v oblasti psychologie, biologie a neurologie sleduje seriál Proč nenávidíme stopu evoluční podstaty nenávisti a jejího dopadu na jednotlivce a společnosti napříč celou historií lidstva. V každé epizodě nám s pochopením složitých problémů pomáhají erudovaní odborníci včetně kognitivního vědce Laurie Santose, evolučního antropologa Briana Hareho, novináře a spisovatele Jelani Cobba, odbornice na extremismus Sashy Havlicek, mezinárodní odbornice na trestní právo Patricie Viseur Sellers a neuroložky Emile Bruneau.

Seriál Proč nenávidíme ukazuje mnoho druhů nenávisti v každodenním životě: násilné rivalství, které vybuchuje na sportovních zápasech, nenávistnou rétoriku, která se šíří na sociálních médiích, a prudké neshody, které vznikají v politice, mezi rasami, náboženstvími a různými sociálními názory. Seriál sleduje odvážné jedince, kteří se snaží potlačit násilné konflikty a napravit mylné představy, nabízí svědectví bývalých teroristů a vůdců zodpovědných za genocidu a umožňuje tak divákům získat poučení z těch nejbrutálnějších a nejdéle trvajících příkladů nenávisti po celém světě.

Proč nenávidíme | Foto: Discovery
Proč nenávidíme | Foto: Discovery / trailer
Ankety
Vyrazíte letos na přehlídku 54 ½ MFF Karlovy Vary?
Ano.
Ještě nevím.
Ne.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist