Lví král: kdyby si film udržel původní styl

Lví král: kdyby si film udržel původní styl 14 obrázků v galerii
Lví král (2019) | Foto: Disney / Ellejart
Je bez debat, že animovaný Lví král z roku 1994 patří k nejoblíbenějším animákům vůbec. Když byl oznámen hraný (respektive "hraný", protože jde o fotorealistickou animaci) remake, fanoušci se obávali toho, co to s jejich milovanými hrdiny udělá.

V původním Lvím králi totiž nejsou žádné lidské postavy, proto bylo otázkou, jak studio snímek v nové verzi pojme, respektive jak budou vypadat jeho hrdinové. Nakonec šla stranou veškerá stylizace a výsledkem je maximálně realistické ztvárnění všech postav. Jeden by věřil, že jde o skutečná zvířata, kdyby neuměla mluvit. Současně je realismu podřízena i jejich mimika a v tu chvíli pro některé diváky začíná být celá podívaná poněkud... zvláštní. Zkrátka a dobře jsou příběhy, kde určitá míra stylizace není ke škodě.

Umělec Nikolay Mochkin aka Ellejart se proto ve své nové práci zamyslel nad tím, jak by vypadali hrdinové remakeovaného Lvího krále, kdyby si udrželi animované rysy původních hrdinů. A vím, že ze mě mluví nostalgie, ale něco takového by mi rozhodně bylo bližší než to, co momentálně běží v kinech.

Tak co na ně říkáte, líbil by se vám remake v takovém duchu, nebo vám vyhovuje právě uváděný snímek? Více kousků najdete v galerii článku.

Ankety
Máte rádi seriál Peaky Blinders?
Ano!
Ne
Ujde
Neznám ho
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist