13.7.2019, 08:00

První Indiana Jones mohl skončit úplně jinak

První Indiana Jones mohl skončit úplně jinak
Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy | Foto: 1981 Lucasfilm Ltd.

Přestože Dobyvatelé ztracené archy mají na krku více než tři křížky, stále je to fantastická zábava, které se máloco vyrovná. Snímek si dnes večer můžete dát v televizi a my vám k tomu přihodíme jednu zajímavost o jejím konci.

Legendární režisér Steven Spielberg si natočením ikonického dobrodružného filmu (a prvního dílu budoucí kvadrilogie) splnil dětský sen. V rozhovoru pro magazín Entertainment Weekly ale přiznal, že film mohl skončit úplně jinak.

"Neměl jsem vůbec jasno v tom, co by se mělo stát, až otevřou archu. Co z ní vyleze? Ve scénáři byla spousta šílených prvků, které bylo těžké až nemožné dostat na plátno. Spoustu z toho jsme dodělali až při postprodukci."

Výsledné rozhodnutí nechat z archy vylétnout duchy, démony a proudící energie, což pokořilo zákeřné nácky držící Indyho v zajetí, se nakonec ukázalo jako správné, a Hollywood nešetřil chválou. Stát se ale evidentně mohlo doslova cokoli a jsme rádi, že to dopadlo tak dobře, jak to dopadlo.

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy | Foto: 1981 Lucasfilm Ltd.
-
-
Servus
Autor:
Servus

Související články:

Retro recenze: Indiana Jones a chrám zkázy - Profesor archeologie proti šílenému náboženskému kultu

Legendárního archeologa s kloboukem a bičem asi netřeba představovat. Dnes večer si můžete v televizi pustit jeho druhé dobrodružství, které je v rámci...

Indiana Jones 5 má nového scenáristu a o (další) rok se opozdí

Pátý Indiana Jones je jedním z těch projektů, se kterými už jsme nepočítali (minimálně ne s Harrisonem Fordem), takže jsme hodně zvědaví, jak film dopadne.

Indiana Jones a skrytá sadomasochistická scéna

Že by pátý díl legendární dobrodružné série? Ale kdeže, to se jen na světlo internetu dostala velmi raritní scéna z natáčení dvojky, o kterou se rádi...

Co je pravdy na tom, že je Robert Pattinson kandidátem na nového Indiana Jonese?

Není žádným tajemstvím, že u Disneyho dlouhodobě hledají cestu, jak udržet Indiana Jonese na plátnech kin. V pětce se sice ještě počítá s Harrisonem...

Indiana Jones: Steven Spielberg překvapil tím, koho by bral za náhradníka Harrisona Forda

Pátý Indiana Jones by se měl (konečně) začít točit již v dubnu příštího roku, přičemž se znovu do hlavní role vrátí Harrison Ford. Bude to ale naposledy.

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: